יום שני , נובמבר 19 2018
ראשי / מספרים רבותיי, מספרים: עליה חדה באחוז הנבחנים ב-5 יחידות מתמטיקה

מספרים רבותיי, מספרים: עליה חדה באחוז הנבחנים ב-5 יחידות מתמטיקה

ברמת גן ניגשו השנה 33 אחוז מהתלמידים לבחינה לעומת 19 אחוז בשנת 2014. בגבעתיים השנה נבחנו 29 אחוז לעומת 18 אחוז לפני 4 שנים

מסיבת העיתונאים של משרד החינוך, צילום: דוברות משרד החינוך
מסיבת העיתונאים של משרד החינוך, צילום: דוברות משרד החינוך

במסיבת עיתונאים שכינס שר החינוך, במהלכה הוצגו נתוני בגרות קיץ 2018, אמר נפתלי בנט: "בחלוף שלוש שנים בלבד מהשקת התכנית הלאומית, המספרים מדברים בעד עצמם: הכפלנו את מספר הלומדים ב-5 יחידות מתמטיקה. הבטחנו – וקיימנו.

מניתוח הנתונים בערים רמת גן וגבעתיים עולה:

רמת גן: 535 תלמידים (33% מכלל הלומדים בשכבת י"ב) ברמת גן נגשו השנה לבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל . לשם השוואה: בשנת 2014 נגשו לבחינה רק 19% מכלל תלמידי י"ב.

גבעתיים: 189 תלמידים (29% מכלל הלומדים בשכבת י"ב) בגבעתיים נגשו השנה לבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל . לשם השוואה: בשנת 2014 נגשו לבחינה רק 18% מכלל תלמידי י"ב.

"לא משנה איפה הוא גר", צילום אילוסטרציה
"לאפשר לכל תלמיד למצות את יכולתו, לא משנה איפה הוא גר", צילום אילוסטרציה

בהמשך, הציגו אנשי משרד החינוך חלק מתוכניותיהם לקראת שנת הלימודים הבאה הכוללות בין היתר הקמת מכון לאומי למורים מובילים בתחומי המדעים, הקמת מנהלת "מהיי-טק להוראה", הקצאת 2 מיליון שקל לצורך קליטה והכשרה של 400 מתנדבים שיהוו תומכי הוראה בכיתות, מתן תוספת של שעתיים לימודיות לתלמידי כיתות ט' ועוד.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך מחויבת כלפי כל תלמידה ותלמיד בישראל. מחויבת להעניק להם את כל הכלים להצליח, לממש את הפוטנציאל, להשתלב בחברה ולפרוץ גבולות. הכפלת מספר הניגשים ל-5 יחידות במתמטיקה, בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים, היא המימוש שלנו למחויבות זו. אלפי תלמידות ותלמידים, שבעבר לא חלמו להצטיין במתמטיקה, בפעם הראשונה קיבלו הזדמנות. נמשיך לקדם את התכנית הלאומית במתמטיקה, לפתוח עוד מגמות ולהכשיר עוד מורים, ולעשות הכל כדי לאפשר לכל תלמיד בישראל להאמין בעצמו ולמצות את יכולתו ולא משנה איפה הוא גר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניר אפללו, מנכ

אחד מנשיאי כנס הנדל"ן של המדינה: ניר אפללו – תושב רמת גן

כבוד לעיר רמת גן, תושב העיר, ניר אפללו, מנכ"ל ובעלים של חברת אפללו ניהול ופיקוח …