יום שלישי , אוקטובר 15 2019
ראשי / אמא זה בשבילך –  כל המיתוסים ברפואת השיניים לילדים

אמא זה בשבילך –  כל המיתוסים ברפואת השיניים לילדים

3 מיתוסים לקראת החורף בנושא רפואת שיניים וילדים , באדיבות ד"ר ברקוביץ רולי , מומחית ואחראית תחום רפואת שיניים לילדים במרפאות כללית סמייל.

מיתוסים - רפואת שיניים
מיתוסים - רפואת שיניים

כמה פעמים שמעתם על מיתוסים ולא ידעתם האם להאמין להם או לא ?ד"ר ברקוביץ רולי,מומחית ברפואת שיניים לילדים עושה לכם קצת סדר.

ילדים חולים שנוטלים אנטיביוטיקה עלולים לפתח פטרת בתוך הפה

נכון. קנדידה – הינו הטפיל הגורם לפטרת, הוא נמצא באופן קבוע בחלל הפה של כולם. נטילת אנטיביוטיקה, בעיקר אצל ילדים קטנים, עלולה לגרום לקנדידה להתרבות במהירות רבה ולגרום לפטרת בחלל הפה. איך כיצד הפטרת נראית? טלאים לבנים על הריריות, לרוב מתקלפים. כמובן במידה ומתפרצת פטרת, לא מפסיקים את הטיפול האנטיביוטי אך חשוב להיוועץ ברופא הילדים על מנת לקבל את הטיפול המתאים.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל –
הירשמו כאן


מחלות בתקופת הילדות משפיעות על השיניים כשגדולים

נכון. כבר עם הלידה, מתחילות להתפתח השיניים הקבועות. מחלות חום תדירות ואף נטילת אנטיביוטיקה, בעיקר בשלוש השנים הראשונות של החיים, עלולות להשפיע על השיניים הקבועות שיצמחו בעתיד (גם אם בשלב זה יש לילד רק שיניים חלביות). מדובר במצב בו השיניים בוקעות עם כתמים או פגמים שבעצם נובעים מהמחלות שהיו בילדות המוקדמת. על מנת לאתר שיניים כאלה, חשוב להקפיד על ביצוע בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים כל חצי שנה.

רופא שיניים
רופא שיניים

דלקות גרון גורמות לדלקות חניכיים

נכון ולא נכון. לא הדלקת גרון עצמה לא גורמת לדלקות חניכיים אך יכולה להביא לכך באופן עקיף: ילד שסובל מדלקת גרון כנראה לא יאכל טוב, לא ישתה מספיק, יוותר על צחצוח שיניים ולרוב ינשום דרך הפה. כל אלו מובילים לכך שבעיקר באזור השיניים הקדמיות העליונות נוצרת דלקת חניכיים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניקיון בגבעתיים

החגים בפתח – יש מי שדואג לניקיון בנין המגורים