יום רביעי , ינואר 27 2021
ראשי / מדורים / צרכנות / לא בטוחים איזה כיסויים יש בביטוח רכב? עושים לכם סדר

לא בטוחים איזה כיסויים יש בביטוח רכב? עושים לכם סדר

בהתאם לחוק בישראל, כל בעל רכב חייב לרכוש ביטוח חובה לרכב שלו מדי שנה בשנה. על אף שבהתאם לחוק רק ביטוח מסוג חובה הוא באמת חובה, לא מעט אנשים אינם מסתפקים בביטוח חובה שמהווה ביטוח בסיסי בלבד ובוחרים לכסות את עצמם באמצעות כיסויים נוספים במסגרת הביטוח לרכב.

ליעד מרום – ביטו רכב canva
צילום canva

על אף שמדובר על תשלומי פרמיה גבוהים יותר, במקרה של תאונות, נזקים לרכב, גניבת רכב ועוד, ככל שיש לכם כיסוי ביטוחי משמעותי יותר, כך הסיוע הכלכלי מחברת הביטוח יהיה משמעותי יותר. במאמר הבא תקבלו את המידע על כל הכיסויים בביטוח רכב.

איזה כיסויים ניתן למצוא בביטוח רכב?

כיום ניתן למצוא כיסויים המשתנים בהתאם לסוג הביטוח אשר תבחרו. כמובן שכל חברה המציעה ביטוח לרכב יכולה להציע את הכיסויים השונים במחירים שונים ועל כן, חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים בטרם בוחרים בחברת ביטוח עבור כיסוי ביטוחי שאתם מעוניינים בו.

כיסויי הביטוח המוצעים כיום במסגרת ביטוח רכב הם:

ביטוח חובה- מדובר על הביטוח הבסיסי ביותר אשר כל נהג חייב לעשות אותו בהתאם לחוק בישראל. כמו כן, מדובר בביטוח שהכי זול לעשות כיום.

ביטוח צד ג- מדובר על ביטוח שמטרתו היא לכסות נזקים שנגרמו לרכב שבו תפגעו בתאונת דרכים. כמו כן הכיסוי המדובר מגן מפני תביעות. על אף שמדובר על כיסוי ביטוחי רחב יותר מהכיסוי הביטוחי המוצע במסגרת ביטוח חובה, הוא עדיין מאוד מצומצם ביחס לביטוח מקיף.

ביטוח מקיף- ביטוח מקיף מציע כיסוי מקיף לטווח רחב ומשמעותי של נזקים והפסדים שיכולים לחול על בעלי הרכבים כתוצאה מסיטואציות שונות כגון: הצורך להחליף חלקים יקרים ברכב כגון: את שמשת הרכב, תאונות דרכים, מצבים של נזק לרכב, גניבת רכב ועוד. כל חברת ביטוח מציעה בגין הביטוח המקיף שלה כיסוי ביטוחי שונה וחשוב מאוד להתוודע לכל מה שהחברה מציעה במסגרת הביטוח המקיף שלה וכמובן, למחיר.

איזה כיסוי ביטוחי כדאי לבחור?

לא מעט אנשים מתלבטים באיזה כיסוי ביטוחי לבחור מכיוון שמצד אחד הם מעוניינים לספק לעצמם את ההגנה הכלכלית הגבוהה ביותר בכל מקרה שלא יהיה ומצד שני, המחיר הגבוה על ביטוח מקיף מרתיע אותם. על אף שמחירו של ביטוח מקיף הוא גבוה, אין ספק שלא פעם כדאי לבחור בו על פני כיסוי ביטוחי אחר.

חברת הביטוח מצידה תציע לכם מחיר על הביטוח בהתאם לנתונים שונים כגון: רצף ביטוחי והעדר תאונות- כלומר, אם אתם נהגים זהירים סביר להניח שתדרשו לשלם פחות. כמו כן, חברת הביטוח תבחן את אמצעי ההגנה שיש לכם על הרכב שלכם וכן, לכמה נהגים רלוונטי הביטוח, כאשר ככל שיש יותר נהגים כך הביטוח גבוה יותר.

בטרם אתם בוחרים את כיסוי הביטוח המתאים לכם ואת חברת הביטוח המתאימה לכם, חשוב מאוד שתבחנו איזה כיסוי ביטוחי יספיק לרכב שלכם בהתאם לסוג הרכב, מצבו, כמה שנים הוא על הכביש ועוד. כמו כן, בהתאם לסוג כיסוי הביטוח שתבחרו חשוב כאמור לבצע סקר מחירים בין חברות הביטוח השונות, בכדי להגיע למצב שבו אתם מקבלים את המקסימום בכיסוי הביטוחי במינימום מחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ביי פוסט תיקון סלולר freepik

איך לבחור מעבדה לתיקון סלולר