יום ראשון , אוקטובר 24 2021

מים חיים: פרויקט מציל חיים לוותיקים בודדים

תאגיד "מי גבעתיים" מיישם תכנית לזיהוי מצבי סיכון בקרב תושבים ותיקים בודדים באמצעות מערכת קריאת מדי המים מרחוק. מטרת התכנית למנוע מצב בו יישארו בביתם לאורך זמן ללא השגחה ויהיו חשופים לסכנות הנלוות בהיותם בודדים

תוכנית לזיהוי מצבי סיכון בקרב תושבים ותיקים בודדים (צילום חברת ארד בע"מ)
תוכנית לזיהוי מצבי סיכון בקרב תושבים ותיקים בודדים (צילום חברת ארד בע"מ)

תאגיד "מי גבעתיים" מיישם תכנית לזיהוי מצבי סיכון של תושבים ותיקים בודדים בעיר, באמצעות ניטור צריכות המים. מטרת התכנית למנוע מצב בו ותיקים בודדים ייוותרו בביתם לאורך זמן ללא השגחה ויהיו חשופים לסכנות הנלוות לעצם היותם בודדים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


תוכנית זו נהגתה בתחילת מגפת הקורונה, בעקבות מקרים קשים של קשישים שנמצאו ללא רוח חיים בדירתם, לעיתים אף זמן לאחר שנפטרו. זהו מיזם מציל חיים, במסגרתו מבוצע מעקב סביב צריכת המים של בני הגיל השלישי בעיר, ובכך מתאפשר לאתר קשישים הנמצאים במצבי סיכון.

מדי המים לקריאה מרחוק (קר"מ), המותקנים בכל בתי האב בגבעתיים, קוראים את צריכת המים על בסיס שעתי, תוך שזו נקלטת ומוזנת למערכת הבקרה של "מי גבעתיים". בנוסף ליכולתה של המערכת לזהות ולהתריע על הפסקת צריכה, מזהה היא גם צריכה חריגה בזמן אמת, עליה מקבלים התושבים התראות מיידיות. זאת על מנת לאפשר תיקון מהיר של דליפות מים, ככל שהינן קיימות, ולצמצם תופעות של חיובי מים גבוהים. כך, מתאפשרת בקרה על נתוני הצריכה 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

יישום תכנית זו, בעיקר בתקופת מגפת הקורונה, חשוב מאין כמותו. שהרי יצרה היא מצבים בלתי אפשריים אשר משפיעים באופן ישיר על האוכלוסייה שבסיכון המתגוררת בעיר ואף גבתה את חייהם של רבים מבני גיל הזהב, וכעת עלינו לשמור עליהם יותר מתמיד.

מנכ"ל תאגיד מי גבעתיים, אילן בר: "אנו רואים במיזם זה הצלחה. הפרויקט החל כאשר הועברה לבקשתי רשימה של קשישים החיים בגפם ו/או הנמצאים בסיכון ממחלקת הרווחה בעירייה. הזנו את הנתונים למערכת מדי המים לקריאה מרחוק המותקנת בעיר, כך שבכל פעם שמתקבלת התראה על אי צריכת מים למשך מספר שעות ע"י מי התושבים הוותיקים, אנו מיידעים את גורמי הרווחה בעירייה והם מנסים ליצור קשר עם הקשיש ואף מגיעים לביתו על מנת לוודא שהוא אינו סכנה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שלט חינוך רמת גן

משטרת ישראל מגיבה לסערת יקירת העיר רמת גן