יום רביעי , פברואר 28 2024

סוף סוף: אושרה התוכנית המרכזית להתחדשות עירונית בגבעתיים

מטרת התוכנית היא לאפשר התחדשות עירונית וצמיחה, תוך שמירה על האיכויות המאפיינות את העיר גבעתיים, בדגש על יצירת רחובות נעימים והליכתיים, עם מדרכה רחבה וחופת עצים נרחבת

פרוייקט אאורה only גבעתיים. הדמיה: view point
פרוייקט אאורה only גבעתיים. הדמיה: view point

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, החליטה לתת תוקף לתוכנית התחדשות עירונית כוללת לעיר גבעתיים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ העירונית

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


התוכנית קודמה בהתאם לסעיף 23 שבתמ”א 38, המאפשר לכל עיר לקדם תוכנית על בסיס התמ”א, תוך התאמתה למאפיינים המקומיים של העיר או השכונה.

התוכנית המקודמת על ידי עיריית גבעתיים, חלה על מגרשי המגורים במרכז העיר הוותיק של גבעתיים, והיא משלימה את תוכנית המתאר של גבעתיים שאושרה להפקדה.

מטרת התוכנית היא לאפשר התחדשות עירונית וצמיחה, תוך שמירה על האיכויות המאפיינות את העיר גבעתיים, בדגש על יצירת רחובות נעימים והליכתיים, עם מדרכה רחבה וחופת עצים נרחבת. התוכנית קובעת עקרונות יישום לתמ”א 38 ברחבי העיר באמצעות מספר מסלולים: חיזוק או הריסה ובניה בחלקה בודדת או באיחוד חלקות, וקביעת גובה הבינוי על בסיס רוחב חלל הרחוב.

בנוסף, התוכנית מגדירה הגבלות גובה לבניה, על מנת לשמר את המבטים מגבעת קוזלובסקי. כמו כן, במסגרת התוכנית נקבעו עקרונות להקצאת שטחי ציבור בקומת הקרקע. לאורך הרחובות הראשיים מציעה התכנית שטחי מסחר מלווה רחוב ושימושים מעין ציבוריים נוספים, תוך חידוש פני הרחוב, ומתוך רצון לאפשר לתושבים שירותי ציבור בקרבת הבית.

בעת הפקדת התוכנית, נקבעו שלושה קריטריונים לקביעת זכויות בכל פרויקט: מכפיל יחידות דיור, מכפיל שטח ונפח מקסימלי. במהלך תקופת הפקדת התוכנית, בנוסף לשמיעת ההתנגדויות, דנה הוועדה בהיתרים שאושרו ע”י הועדה המקומית בתחום התכנית, אשר הציפו את הקשיים במימוש התוכנית.

בשלב אישור התוכנית, בוטלו הקריטריונים המתבססים על הקיים (מכפיל יחידות דיור ומכפיל שטח). הזכויות המתאפשרות על פי התוכנית נגזרות משטח המגרש ומרוחב הרחוב, מתוך כוונה לייצר חתך רחוב אחיד. 20% מכלל יחידות הדיור בכל פרויקט במסגרת הריסה ובנייה, יוקצו לטובת דירות קטנות, כדי לייצר תמהיל יחידות דיור מגוון.

התוכנית נערכה על ידי אדר’ נעמה מליס.

אולי יעניין אותך גםרמת גן: החל מהיום עבודות תשתית בדרך אלוף שדהשבוע החלל הישראלי באורט גבעתיים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
לקריאת כל התגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תאונה. צילום: עמותת אור ירוק

אחד מכל עשרה הרוגים בתאונות דרכים- בתאונת חזית אחור

תפריט נגישות