שבת , ינואר 16 2021
ראשי / הורי החינוך האנתרופוסופי בגבעתיים מחריפים את המאבק

הורי החינוך האנתרופוסופי בגבעתיים מחריפים את המאבק

ילדי הגנים האנתרופוסופיים בעיר, טוענים כי בניגוד לשאר הגנים העירוניים, הם נמצאים בחוסר ודאות מוחלט באשר לעתיד עלייתם לכיתה א' בבית הספר לאה גולדברג, המהווה רצף חינוכי משמעותי.

הפגנת ההורים. צילום: דן פרץ
הפגנת ההורים.= צילום: דן פרץ

בארבע השנים האחרונות מובילה עיריית גבעתיים, יחד עם הקהילה ואנשי חינוך, תהליך של הרחבת גישות החינוך ומערך הלמידה העירוני, במסגרתו נפתחו שני גנים ובית ספר יסודי המבוססים על תפיסת החינוך האנתרופוסופית.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


וואטסאפ גבעתיים

במציאות שנוצרה כיום, קיים פער גדול בין דרישת הציבור למענה החינוכי האנתרופוסופי בגבעתיים, לבין העובדה כי מוצעת כיתה אחת בלבד בכל שכבה, ומשפחות רבות שאין לילדיהן מקום בבית הספר, נותרות ללא מענה וללא פתרון ממשי מצד העירייה. הבעיה מתחילה כשהן נאלצות לעזוב את העיר כדי להמשיך את דרכן בחינוך האנתרופוסופי.

כיום, ילדי הגנים האנתרופוסופיים בעיר, בשונה משאר הגנים העירוניים – הממלכתי והממלכתי דתי, נמצאים לדבריהם בחוסר וודאות מוחלט באשר לעתיד עלייתם לכיתה א' בבית הספר לאה גולדברג, המהווה רצף חינוכי משמעותי נדרש אותו כולנו מבינים. רצף המאפשר יציבות תהליכי התפתחות, למידה, חינוך וביטחון הרשת החברתית שהוא אחד מעמודי הטווח המרכזיים בעולמו של הילד.

ר' אחת האמהות, מובילות המאבק, מסרה כי "אנו מנהלים מאבק מתמשך על עתיד החינוך ועל הזכות לבחור בטוב עבור ילדינו, והרחבת המענה החינוכי בזרם האנתרופוסופי, במטרה למצוא פתרון ראוי ומוסרי השומר על הרצף ההוגן מגן לבית ספר אנתרופוסופי בעיר גבעתיים. זאת במקביל לדרישה ליצירת מערך חוקי השומר הן על הזכות לשוויון הקהילתי בעיר, עבור משפחות המעוניינות להיות חלק מן המסגרת החינוכית הייחודית והן על זכויות התושבים וילדיהם, הנמצאים כבר באותה מסגרת. ערכים אליהם אנחנו מחויבים כחברה, כקהילה".

לדבריה, "מאחר ובית ספר לאה גולדברג הינו בית הספר הציבורי היחיד בעיר הנותן מענה לגנים ולשאר תושבי העיר, עליו להתאים את עצמו ולספק מענה לביקוש הגדול. הפתרון הנדרש הוא פתיחת כיתה א' נוספת בשנת הלימודים הקרובה. פתרון זה יספק מענה מלא לכלל ילדי הגנים לשמירת הרצף החינוכי והמשך דרכם בזרם האנתרופוסופי, וכן יאפשר לקלוט משפחות חדשות המעוניינות להשתלב בזרם החינוך הייחודי והאיכותי בעיר גבעתיים.

מעיריית גבעתיים נמסר: "העירייה ואנשי משרד החינוך קיימו מספר פגישות הן עם ועד ההורים הבית ספרי, והן עם ההורים לילדי הגנים, בהן הוסבר להורים כי הן מבחינה חינוכית פדגוגית מאחר ומדובר בבית ספר חדש צומח, הן מבחינת מחסור בצוותים אנטרופוסופיים מתאימים ובעיקר לאור היותו של בית הספר בשלב זה חלק ממבנה מרכז המצוינות,  לא ניתן לשנות את המצב הקיים ולהוסיף בכל שכבה כיתה נוספת.

הובהר להורים כי רק  בעוד כ- 4 שנים, בתום 8 שנות ״צמיחה״ יפעל בית הספר במבנה נפרד ואז נוכל גם להגדיל את מספר הכיתות בכל שכבה. עיריית גבעתיים גאה על כך שהיתה העיר הראשונה ופורצת הדרך שהקימה גנים ובית ספר אלטרנטיביים עירוניים מוכרים ע״י משרד החינוך, להבדיל מהמוסדות הפרטיים של זרם זה שפועלים במקומות אחרים.

מוסדות שבעבר הלא רחוק  מאות מילדי העיר נאלצו לצאת מהעיר ללמוד בם, מצב שכעת לא קיים כמעט. אנו מבינים את אכזבת ההורים שילדיהם לא ייזכו להיכנס לכיתה א׳ , אך כל בתי הספר בגבעתיים מעולים, מגיעה זכות חוקית גם לילדים מגנים אחרים לנסות ולהתקבל ללאה גולדברג,  ואנו בטוחים כי כל הילדים בעיר ימשיכו גם בשנת הלימודים הבאה לקבל את המענה החינוכי, הערכי והרגשי הטוב ביותר, בכל בית ספר בו לבסוף יילמדו

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אירוע הצפה בר"ג צילום יששכר ויס תיעוד מבצעי מד"א

הגשם שוב פה: מדריך מד"א לחורף בטוח בימי הסגר