יום רביעי , אוקטובר 21 2020
ראשי / משנה הבאה בבתי הספר: תכנית למען בעלי חיים

משנה הבאה בבתי הספר: תכנית למען בעלי חיים

תכנית חדשה בבתי הספר היסודיים בגבעתיים תעודד כבוד ואחריות כלפי בעלי חיים.

כלב עם חטיף
כלב עם חטיף

היחידה לקיימות באגף שפ"ע ועמותת צער בעלי חיים ר"ג והסביבה, יפעילו החל משנת הלימודים הבאה תכנית חינוכית חדשה שמטרתה לעודד חמלה, כבוד ואחריות כלפי בעלי החיים.

התכנית תועבר בשלב הראשון לתלמידי שכבת ד' בבתי הספר – גורדון ואמונים ותלמד על עולמם של בעלי החיים, מה ניתן לעשות כשמוצאים חיה נטושה ברחוב, איך ניתן לסייע לטובת בעלי חיים בעיר, מדוע חשוב לעקר ולסרס, מה חשוב לדעת כשמאמצים בעל חיים ועוד. התכנית מותאמת לגיל התלמידים ותכני הלימוד בה מונגשים בצורה מיטבית לגיל התלמידים.

למען בעלי חיים
למען בעלי חיים

עו"ד אביעד מנשה, מחזיק תיק איכות הסביבה ציין כי: "מי שמכיר אותי יודע שנושא הסביבה והדאגה לבעלי החיים היה מאז ומתמיד  קרוב לליבי.   היה לי ברור שעם כניסתי לתפקידי במועצת עיריית גבעתיים אפעל כדי לקדם את  הנושא גם ברמה העירונית. אשתקד יזמנו עם עמותת קהילתיים הפנינג אימוץ כלבים, שלצערי נמנע מאתנו לקיים אותו השנה בשל משבר הקורונה. השנה התחלנו בפיילוט של מתקנים  להאכלת חתולי הרחוב, ובתקופת הסגר דאגנו להאכיל את חתולי הרחוב".

עוד הוסיף עו"ד מנשה כי: אנו יודעים שילדים הם השגרירים הכי טובים, והתכנית החינוכית המוצעת לבתי הספר תבטיח שהם יחשפו כבר בגיל צעיר לעולמם של בעלי החיים, ילמדו להתייחס אליהם בחמלה וברגישות, ימנעו הזנחה או חלילה התעללות בהם ויעבירו את המסר למשפחה ולסביבה שלהם. אני מבקש להודות לראש עיריית גבעתיים רן קוניק, מנהל אגף שפ"ע פיני אדרי, ראש מנהל החינוך, הנוער והצעירים אירית אהרונסון. לשותפה הטובה שלנו –  עמותת קהילתיים, ד"ר משה רפלוביץ ראש איגוד שירותים ווטרינרים בגוש דן ויובל נבון, מנכ"ל צער בעלי חיים רמת גן והסביבה על ההירתמות שלהם למען המיזם הכל כך חשוב הזה ואני קורא לבתי הספר הנוספים בעיר להצטרף לתכנית הלימודים.

תגובה אחת

  1. הללויה, יוזמה ברוכה. צריך גם מבצע עיקור וסירוס מורחב בעיר. ופינות האכלה ומים החסות העירייה כולל מימון ונקיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק רמת גן גבעתיים

רמת גן- איים באמצעות אקדח דמה ודרש התנצלות. החשוד אותר ונעצר