יום ראשון , אוקטובר 24 2021

87% מתלמידי גבעתיים נרשמו לקיטנות

128 קייטנות גבעתיים ו-104 ברמת גן אושרו לפעילות על ידי משרד החינוך. בין היתר ייהנו התלמידים מחוגים מגוונים, פעילויות ספורט, פעילות בנושא זהירות בדרכים וסיור במוזאונים

עליות רמת גן
עליות רמת גן

2,022 תלמידים בגבעתיים (87% מכלל התלמידים בעיר) ו-3,784 תלמידים ברמת גן (70% מכלל התלמידים בעיר) נרשמו לקיטנות. הם החלו את פעילות הקיץ במסגרת "בתי הספר של החופש הגדול" שמארגן משרד החינוך בביצוע הרשות המקומית. מדובר במסגרות חינוכיות חווייתיות המיועדות לכיתות א'-ג' בעלות בסיסית בלבד.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


התלמידים צפויים ליהנות בקיץ הקרוב מהתכנית, במסגרתה יחשפו למגוון חוגים ופעילויות העשרה בתחומי הדעת ובתחום החברתי ערכי. בין היתר ייהנו התלמידים מחוגים מגוונים, פעילויות ספורט, פעילות בנושא זהירות בדרכים, סיור במוזאונים ועוד.

עוד עולה מנתוני מחוז תל אביב במשרד החינוך כי 128 קייטנות (לרבות הפרטיות) בגבעתיים ו-104 קייטנות ברמת גן, אושרו על ידי "מינהל חברה ונוער" של המחוז. במהלך החודשים האחרונים עברו מנהלי הקייטנות השתלמות חובה על ידי מדריכי ומפקחי המחוז ורק קייטנה שהציגה תכנית פדגוגית מלאה, קיבלה את האישורים המתאימים.

לדברי מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "אנו מסכמים היום שנה מרובת חידושים ותכניות לאומיות, להזנקת מערכת החינוך, לצמצום פערים בחברה הישראלית ולהתאמת המערכת למאה ה-21. אני רוצה להודות לאנשי החינוך המסורים, על עבודה חינוכית מאומצת, איכותית והישגית, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים. אני מאחל למערכת החינוך כולה חופשת קיץ מהנה, חווייתית ומשמעותית".

היתרון הגדול של הקיטנות האלה הוא המחיר, שמחולק לשלוש רמות.

רשויות באשכולות למ"ס 4-1: משרד החינוך משתתף במימון מלא של התוכנית המופעלת. ההורים אינם משתתפים במימון התוכנית.

רשויות באשכולות למ"ס 7-5: נוסף על השתתפותו של משרד החינוך במימון התוכנית, ההורים ישלמו 300 שקלים לכל תלמיד משתתף לכל פרק זמן.

רשויות באשכולות למ"ס 10-8: נוסף על השתתפותו של משרד החינוך במימון התוכנית, ההורים ישלמו 450 שקלים לכל תלמיד משתתף לכל פרק זמן.

לצד הברכה הגדולה שיש להורים בקיטנות, יש גם מי שמעבירים ביקורת על איכות התכנים והמדריכים שפועלים במסגרת הזו. "חוץ מבייביסיטר אין במסגרת הזו יותר מדי", אומר איש חינוך בעיר שמקורב לנושא. "הורה שאין לו בעיה עם זה ומחפש פתרון זול לילד – שירשום אותו לקיטנה הזו. הורה שמחפש מעבר לזה עדיף שישמור מרחק".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

תגובה אחת

  1. ומה בנוגע לקייטנות לילדים דתיים?

    דאגו רק לחילונים. דורשים פתרונות גם לציבור הדתי והחרדי בעיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שלט חינוך רמת גן

משטרת ישראל מגיבה לסערת יקירת העיר רמת גן