יום רביעי , פברואר 26 2020
ראשי / יו"ר ועד הגנים בגבעתיים: להעביר את הצהרונים לעירייה

יו"ר ועד הגנים בגבעתיים: להעביר את הצהרונים לעירייה

במכתב ששלחה למנהלת מנהל החינוך, אירית אהרונסון, מבקשת סיגל שפיץ טולדנו כי הרשות תבחן את העברת הצהרונים אל מנהל החינוך: "אנו מבקשים כי הרשות תיקח אחריות על ילדינו גם בשעה 14:00 ותאפשר רצף חינוכי אמיתי ולא רק כססמה"

גן ילדים
גן ילדים

העבירי את הצהרונים למנהל החינוך – כך מבקשת סיגל שפיץ טולדנו, יו"ר ועד גני הילדים בגבעתיים, מאירית אהרונסון, ראש מנהל החינוך, הנוער והצעירים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


במכתב ששלחה טולדנו לאהרונסון היא כותבת כי "אחד הקשיים המשמעותיים הקיימים כיום הוא העובדה כי לא קיים במודל ההפעלה הנוכחי רצף חינוכי אמיתי. במרבית הגנים תחלופת הצוותים בין הבוקר לצהריים היא מלאה ובימי החגים אף ייתכן כי יגיעו אל הגן צוותים שונים לחלוטין, שאינם מוכרים כלל לילדים. ההכרות של צוות הבוקר עם ילדי הגן והיכולת לפתור בעיות בזכות אותה היכרות, פוחתת משמעותית בשעות הצהרון ואף חסר סנכרון חזרה, אל צוות הבוקר לא פעם. למעשה, דיווחים על מקרים מורכבים נעשים לשני גופים שונים, אשר לא מתקיים בהם סנכרון של ממש. ברור כי לא ניתן להשיג סנכרון מושלם כפי שהיה קורה, אילו היה מדובר על גוף מפעיל אחד. חוסר סנכרון שכזה מהווה כשל משמעותי כאשר מתעורר קושי אצל ילדים מסוימים ופוגם ביכולת לקיים רצף חינוכי של ממש".

סיגל שפיץ טולדנו
סיגל שפיץ טולדנו

עוד היא אומרת כי "בכל הנוגע לפיקוח, היכולת של העירייה לפקח על גוף חיצוני הינה מוגבלת ולעולם לא תהא דומה לניהול ופיקוח באופן עצמי. יכולתה של הרשות להטיל סנקציות על מפעיל צהרון, גם היא מוגבלת, על אף קיומם של סעיפי הפרת חוזה בחוזה ההתקשרות. מרבית הסעיפים הרלוונטיים להפרה אינם מדידים בצורה מדויקת וברורה, כך שבפועל, הליך של הטלת סנקציות איננו קיים ו/או ישים. בל נשכח כי המפעילים, מטבע הדברים, אינם עושים את עבודתם בהתנדבות וככאלו אשר מפעילים עסק פרטי, הם זקוקים למתח רווחים כזה, אשר ישתלם להם. בפועל, בלית ברירה, הפעילות מתבצעת תוך ניסיון לחסוך כספים, הן בפעילויות העשרה ואחרות והן בשכר הצוותים ותנאי העבודה שלהם. מיותר לציין כי פעולות אלו הנעשות לטובת חיסכון כספי, נעשות על גבם של הילדים הרכים".

לאור האמור, היא מבקשת כי הרשות תבחן את העברת הצהרונים אל מנהל החינוך. "אנו מבקשים כי צהרוני גבעתיים יופעלו על ידי הרשות ללא שימוש בגופים פרטיים בכלל. אנו מבקשים כי הרשות תיקח אחריות על ילדינו גם בשעה 14:00 ותאפשר רצף חינוכי אמיתי ולא רק כססמה. אציין גם, כי מחזיק תיק החינוך, פרופ' אופלטקה, הבטיח לנו בעת העברת הצהרונים לפיקוח מנהל החינוך, לפני 3 שנים, כי בשלב הבא, לא נתקשר עם מפעילים והצהרונים יועברו לידי העירייה. אנו סבורים כי השלב הבא הגיע והיה לרשות פרק זמן סביר בהחלט להיערך לכך".

מבדיקה שערך "רמת גן גבעתיים ניוז" עולה כי צוותי הצהרונים מקבלים הכשרה פדגוגית. בנוסף מתקיים ליווי צמוד באמצעות רכזות החברות המפעילות, מנחות פדגוגיות מטעם המפעיל ואף מנחות פדגוגיות מטעם מחלקת צהרונים במנהל החינוך. גם הטענה לחיכוכים שנויה במחלוקת, שכן על פי בדיקת האתר הצהרונים פועלים לשביעות רצון ההורים וגם תחלופה של הצוות היא בגדר הסביר.

מעיריית גבעתיים נמסר: "מבדיקה מקיפה שערכנו, עולה כי שביעות הרצון מצהרוני גני הילדים בעיר, עלתה מאד בשנים האחרונות ועומדת כיום על הרף הגבוה ביותר. אנו עובדים כמובן על מנת לשמר ולשפר גם את הנתונים הגבוהים הללו. השינוי המבוקש להחלת מעבר להפעלה עצמית, הנו שינוי שעשוי להיות מורכב במיוחד וכרוך בתקופת הסתגלות ארוכה, מה שבהכרח יפגע, לפחות בשלב הראשון, בטיב ההפעלה. מסיבות אלו העירייה בודקת ותמשיך לבדוק את היתכנות למעבר על יתרונותיו וחסרונותיו וכל זאת כדי לאפשר שדרוג איכות הצהרונים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

חגי אשר, אביהוא בן משה, אביבית מאור נמרודי צילום תומר קרן

שפל חדש ברמת גן: ועדת הביקורת קיימה דיון ברחוב