יום שני , ספטמבר 21 2020
ראשי / גבעתיים: בית חם למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים

גבעתיים: בית חם למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים

עיריית גבעתיים מציעה מסגרת משלימה ועוטפת עבור משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

אחים. יחצ
אחים. יחצ

לפני כשנתיים נפתח שירות משלים למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגבעתיים – "מרכז למשפחה", בעקבות המציאות המורכבת שהן חוות. המשפחות נאלצות להתמודד עם משברים וקשיים שונים ביניהם אי ודאות, מחסור במידע, קשיים כלכליים, מצוקה רגשית, עומס, דחק, שחיקה, סטיגמה ורגשות אשם. קשיים אלה משפיעים על כל המשפחה, ובכלל זה על ההורים, על יתר הילדים במשפחה ולעיתים גם על בני משפחה נוספים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


המרכז מספק תחת קורת גג אחת מגוון תכניות להורים, לאחים ולסבים ונותן מענה. התכניות נבנות בשיתוף מנהיגות ההורים הפעילים בעיר וצוות העובדים הסוציאליים, באגף לשירותים חברתיים בעיר. במרכז פועלות קבוצות תמיכה לבני המשפחה, הרצאות המעניקות כלים להתמודדות, מיצוי זכויות, סדנאות ופעילות פנאי והפגה.

אחד מהשירותים המשמעותיים הניתנים במרכז הוא – קבוצות התמיכה. מאז פתיחת המרכז התקיימו שתי קבוצות תמיכה לאימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, בהנחיית מנחות מקצועיות לקבוצות של אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים. הקבוצות נחלו הצלחה כה רבה, שהאימהות לא רצו להפסיק וביקשו להמשיך את המפגשים.

אחת האימהות מקבוצת התמיכה מתארת את החוויה: "קצרה היריעה מלתאר עד כמה משמעותית הייתה עבורי הקבוצה. חשתי שייכות, העצמה, חיבור לקבוצת שווים ותחושה שאני לא לבד במערכה… בתהליך משותף יכולנו לגעת בנושאים עמוקים, בכינו, כאבנו, צחקנו ובכלל דיברנו את החיים. בשבילי הקבוצה הייתה "בית חם" ומקום שניתן להתערסל בו. תחושת שייכות שאין דומה לה, מקום בו קיבלתי תמיכה, עידוד ואפשרות לומר הכל, מתן כלים לפתרון בעיות, סבלנות ואמפטיה רבה יותר כלפי הסביבה שלי".

הקבוצה עוסקת בתכנים המעסיקים אימהות בכלל ואימהות לילדים מיוחדים בפרט כמו: תפיסת האימהות, דאגות, אשמה ובושה, זוגיות, בדידות ועוד. כמו כן היא מאפשרת מרחב בטוח, מכיל ונעים לעבור בו תהליך אישי וקבוצתי. עבור האימהות נוצר מקום לביטוי עצמי, שיתוף ועיבוד חוויות אישיות, מפגש והיכרות עם נשים נוספות המתמודדות עם קשיים דומים.

מנהלת המרכז למשפחות מיוחדות, שגית גל כהן מציינת כי: "קרוב לעשרים אימהות מיוחדות נהנו מהמענה של קבוצת האימהות שהמרכז מפעיל. השתתפותן המלאה של האימהות ורצונן להמשיך עוד ועוד במפגשים הראה עד כמה הקבוצה סיפקה מענה מדויק וחיוני לצורכי האימהות. האימהות הגיעו בשמחה למפגשים, אשר אפשרו מקום בטוח עבורן לבטא עצמן ולדבר על הכל, ללא שיפוטיות וללא מסיכות.  בקבוצה התפתחה חברות חזקה בין המשתתפות ונוצרה מערכת תמיכה הדדית, כל אלו הגבירו את תחושת השייכות של האימהות, מנעו תחושת בדידות ואפשרו לכל אחת מהמשתתפות לעבור תהליך אישי ורגשי משמעותי".

בקרוב תחל קבוצת תמיכה והעצמה באמצעות בישול, עבור אחים של ילדים עם צרכים מיוחדים וקבוצת מפגשי העצמה לאבות לילדים עם צרכים מיוחדים.

מוזמנים ליצור קשר וליהנות ממגוון הפעילויות עבור קהילת המשפחות המיוחדות בגבעתיים:  

03-5722284,
054-9067960
sagit@givatayim.muni.il

המרכז למשפחות מיוחדות, רח' רמב"ם 26, גבעתיים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

טבלה קורונה רמת גן גבעתיים 20.9.2020

הקורונה ברמת גן וגבעתיים – עדכון 20.9.2020