יום רביעי , ספטמבר 23 2020
ראשי / ההפלה הלא חוקית הסתבכה – תושבת רמת גן הופנתה לניתוח חירום

ההפלה הלא חוקית הסתבכה – תושבת רמת גן הופנתה לניתוח חירום

בעקבות האירוע הורה משרד הבריאות להתלות את רישיונו של הרופא האחראי לשישה שבועות. בהכרעת הדין ציין סטרשנוב, "התנהגותו של הד''ר בפרשה זו רעה וחמורה בעיניי"

אמבולנס מדא
אמבולנס מדא. אילוסטרציה

בית הדין המשמעתי של משרד הבריאות הורה לאחרונה להתלות את רישיונו של הרופא האחראי, לשעבר מנהל המרכז לבריאות האישה של "מכבי שירותי בריאות" בתל אביב לאחר שביצע לתושבת רמת גן הפלה בבית חולים פרטי בחודש מתקדם ולמרות שהיה לו איסור לכך בנוסף הוא נמנע מלבדוק אותה כפי שהיה חייב לעשות לפני. בעקבות האירוע הופנתה המטופלת לניתוח חירום.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


מהכרעת הדין של בית הדין המשמעתי של משרד הבריאות נטען כי בחודש מאי לפני 4 שנים הופנתה בת 23 המתגוררת ברמת גן לוועדה להפסקת הריון בבית החולים פרטי – "סניטס" בתל אביב. בטופס שהוכן  על ידי הד"ר, צוין כי גיל ההריון שבעה שבועות, וזאת על סמך שיחה שקיים הרופא עם בן זוגה של המטופלת אשר אינה שולטת בשפה העברית, ומבלי שבדק את המטופלת או ביצע בדיקת אולטרסאונד. ראוי לציין, כי בית החולים מוגדר כמרפאה כירורגית ואסור לבצע בו הפסקת הריון לאחר עשרה שבועות.


לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – רמת גן  ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה  – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר


הפלה לא חוקית. אילוסטרציה
הפלה לא חוקית. אילוסטרציה

כאשר המטופלת הייתה על שולחן הניתוחים ומורדמת, ביצע הד"ר בדיקת אולטראסאונד עדכנית,  ואז הוברר לו כי מדובר בעובר בגיל 18 שבועות. למרות מידע חדש זה, המשיך הד"ר בביצוע ההפלה, תוך שהוא משתמש בסט גרידה מיוחד להפסקת הריון מתקדם. בשלב מסוים, כאשר נתקל בלולאת מעי דק, החליט  להפסיק את הניתוח והמטופלת הועברה בדחיפות לבית החולים ליס לניתוח דחוף. במהלך הניתוח, נתגלו קרעים ברחם והעובר היה בחלל הבטן.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן – להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן


בעקבות המקרה מונתה במשרד הבריאות ועדת חקירה לבדיקת האירוע שהמליצה על הגשת קובלנה משמעתית נגד הד"ר בכתב הקובלנה המשמעתי  נטען  כי הד"ר הפנה את המטופלת לפרוצדורה בהסתמך אך ורק על מידע שנמסר טלפונית, והעביר לאישור הוועדה להפסקת הריון מידע שגוי,  לא ביצע למטופלת כל בדיקה רפואית או בדיקת אולטרסאונד, טרם הפנייתה להפסקת הריון, כמתחייב מהפרוצדורה הנוהגת במקרים של הפסקת הריון. בנוסף  עם גילוי המצב של הריון מתקדם בן

18 שבועות, לא הפסיק הד"ר את הפעולה והמשיך בה,  עד שלא היה מנוס מלהעביר המטופלת לבית חולים. במסגרת הסדר טיעון שהושג הד"ר  לתובע  לאחר תיקון כתב הקובלנה, הודה הד"ר מיוחס לו .

כאמור אמנון סטרשנוב, שופט בית הדין המשמעתי של משרד הבריאות הורה להתלות את רישיונו של הד"ר למשך שישה שבועות. בהכרעת הדין ציין סטרשנוב,  "התנהגותו של הד"ר בפרשה זו רעה וחמורה בעיניי, כאשר הוא סטה סטייה של ממש מרמת התנהגות של רופא סביר בטיפולו הכושל במתלוננת.

במיוחד חמורה בעיניי, העובדה שהוא קבע את גיל העובר לשבעה שבועות, ללא שערך למטופלת בדיקה פיזית או בדיקת אולטרסאונד, ובסופו של דבר הוברר כי גיל העובר הוא כ-18 שבועות.  אלמלא הסדר הטיעון המקל אליו הגיעו ב"כ הצדדים במקרה דנן, סבורני כי היה מקום להחמיר באופן ניכר בענישתו של הד"ר. נוכח התרשלותו החמורה עם זאת, ובשים לב לנימוקים לקולה אותם ציינה הוועדה ונוכח הסדר הטיעון שהוסכם בין הצדדים, הנני מחליט לאמץ את המלצת חברי הוועדה, ולהטיל על הרופא האחראי אמצעי משמעת של התליית רישיון לעסוק ברפואה למשך שישה שבועת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום ד

ההחלטה התקבלה: אוניברסיטת בר אילן שייכת לגבעת שמואל