שבת , נובמבר 27 2021

המוני משתתפים בעצרת מחאה נגד חילול השבת ברמת גן

רב העיר, הרב יעקב אריאל שליט"א: "שמירת השבת הפרטית היא דבר שבו כל אדם אחראי לעצמו, אך מה שקורה ברמה העירונית הוא בשם כולנו". סגן ראש העיר מטעם ש"ס מנחם דוד - אני מתנגד באופן נחרץ לתחבורה ציבורית בשבת ואני עושה רבות בשביל עניין זה

מחאה ברמת גן

כיכר אורדע (רמבם)  ברמת גן אירחה אמש עצרת תפילה המונית כמחאה לפתיחת תחבורה ציבורית בשבת. על המסכים הקרינו ציטוטים של דיזינגוף, ביאליק ובגין שעמדו בתוקף על שמירת השבת הציבורית במדינת ישראל.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


"איננו כאן רק כתושבי רמת גן, אנחנו כאן בשם מיליוני ילדים שמסרו את נפשם על השבת בכל הדורות והמונים שנהרגו על דתם", אמרו המארגנים.

רב העיר, הרב יעקב אריאל שליט"א, אמר באירוע: "שמירת השבת הפרטית היא דבר שבו כל אדם אחראי לעצמו, אך מה שקורה ברמה העירונית הוא בשם כולנו, זו העיר של כולנו וכולנו אחראים להמשיך בה את מסורת שמירת השבת הציבורית".

סגן ראש העיר, מנחם דוד – אין לי ספק שאני נלחם על השבת באופן מרבי ולא קיים אחד שעושה זאת יותר טוב ממני. הגם שאני לא מתלהם ופועל בדרכים שלי – אשר מביאות לתוצאות טובות ביותר כפי שהוכיח העתיד ובוודאי שלא יהיו חילולי שבת יותר ממה שקיים היום – אלא בע"ה אפילו פחות.
אני לא יכולתי להשתתף בעצרת אשר התארגנה ע"י גורמים פוליטיים שמאוכזבים מתוצאות הבחירות ולמעשה הם אלה שמשתמשים בשבת כקרדום לחפור בו ומנצלים את ערך השבת לעשות הון פוליטי.
בורא עולם יראה לכל אחד אחרי  מי באמת פעל למען השבת ומי מאינטרס פוליטי פסול וזול, הגם שאין לי ספק שבין משתתפי העצרת היו כאלה שבאמת מחו על עניין השבת אבל לא הם אלה שבשלם לא באתי.
איפה היו מרבית כל אלה שבאו לעצרת לפני הבחירות? מדוע לא שמעו לבקשותי ולא תמכו בסיעה שלנו שהיא היחידה מתוך 25 נציגים? מדוע לא נתנו לנו להיות כח של 4-5 מנדטים לפחות? מדוע הם בחרו בסיעות שהיו"ר שלהם אינו חובש כיפה או אפילו בנציג חובש כיפה, שהתפטר שכמחזיק תיק רישוי עסקים, הוא אישר כל בקשה לפתיחת מקום בילוי בשבת ואפילו היה בעד פתיחת עסקים בשבת ברחוב ביאליק? ומדוע הם בחרו בו?
מדוע לא עשו עצרת או מחאה אהיה צריך להיחקק חוק עזר לפתיחת עסקים בשבת ברמת גן ורק אני טרפדתי אותו? איך אני יכול להשתתף בעצרת כזו שמדברים על קדושת השבת אך בקלפי השבת לא היתה למול עיניהם אלא אינטרסים פוליטיים זולים וזרים".

חבר הנהלת העיר, עו"ד זוהר ישרים, אמר כי "באו לכאן הערב, ציבור גדול לומר לראש העיר, אתה ראש עיר טוב שעושה הרבה דברים גדולים וטובים בעיר, אבל באנו לומר לך הערב שלצד הדברים האילו, אנחנו בעד השבת, אנחנו מבקשים ממך, אנא, שמור לנו על צביונה היהודי של העיר"..

מחאה ברמת גן

 

"איננו כאן רק כתושבי רמת גן, אנחנו כאן בשם מליוני ילדים שמסרו את נפשם על השבת בכל הדורות והמונים שנהרגו על דתם", אמרו המארגנים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

40a38137-3966-4c36-bde3-85b262db19f61

חשיפת רמת גן ניוז – מורה בבית ספר ברמת גן חשוד בתקיפה מינית של ילדים