יום שני , אפריל 12 2021
ראשי / הקורונה בר"ג וגבעתיים 7.3 – מקצה שיפורים

הקורונה בר"ג וגבעתיים 7.3 – מקצה שיפורים

מפרסום משרד הבריאות של נתוני הקורונה עולה כי נמשכת מגמת השיפור. ירידה מתונה ברמת גן ובגבעתיים במספר החולים הפעילים ובאחוז הבדיקות החיוביות. מה קורה בעיר שלכם

תמונת מצב הקורונה בר"ג וגבעתיים 07.03.2021 (ר"ג גבעתיים News)
תמונת מצב הקורונה בר"ג וגבעתיים 07.03.2021 (ר"ג גבעתיים News)

משרד הבריאות פרסם הבוקר (ראשון) את נתוני הקורונה, כאשר ברקע שחרור נוסף במגבלות. כיתות ז'-י' חזרו ללמוד בבתי הספר, אולמות האירועים חזרו לפעול וגם המסעדות נפתחו.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


נמשכת מגמת השיפור בר"ג ובגבעתיים. ירידה במספר החולים הפעילים בשתי הערים, בולטת גבעתיים עם ירידה של קרוב ל-30 חולים לעומת השבוע הקודם. בעיר שומרים על צבע רמזור ירוק.

בר"ג אומנם לא חל שינוי בצבע הרמזור, נותר צהוב, אך נרשם שיפור באחוז הבדיקות החיוביות לצד ירידה מתונה במספר החולים הפעילים בעיר. היום ייערך ברמת גן מבצע "נותנים כתף", מתחם חיסונים ללא צורך בקביעת תור, על מנת להמשיך ולהוריד את רמת התחלואה בעיר ולהנגיש את החיסונים לכלל האוכלוסייה.

תמונת מצב קורונה

רמת גן: ציון יומי 4.7 צבע רמזור צהוב. מספר החולים הפעילים בעיר ירד בשבעת הימים האחרונים מ-424 ל-400. אחוז הבדיקות בירידה מתונה מ-4% ל-3%. בשבועיים האחרונים נשמר הסטטוס קוו בגרף התחלואה, וכעת העיר קרובה מתמיד לצבע הירוק.

היסטוריית הציון ברמת גן ב-14 יום האחרונים (צילום מסך אתר משרד הבריאות)
היסטוריית הציון ברמת גן ב-14 יום האחרונים (צילום מסך אתר משרד הבריאות)

גבעתיים: ציון יומי 3.5 צבע רמזור ירוק. מספר החולים הפעילים בעיר 68, ירידה מ-97 לפני שבעה ימים. מספר החולים החדשים לכל 10,000 נפש צנח מ-9.5 ל-5.1. אחוז הבדיקות החיוביות נחתך בחצי – 1% היום.

היסטוריית הציון בגבעתיים ב-14 יום האחרונים (צילום מסך אתר משרד הבריאות)
היסטוריית הציון בגבעתיים ב-14 יום האחרונים (צילום מסך אתר משרד הבריאות)

 

לכל ההגבלות וההנחיות החדשות בסגר לחצו כאן

לצורך איתור מקומות לבדיקות קורונה חינמיות באזורכם, תוכלו להיכנס לאתר פיקוד העורף

לכניסה לפורטל פיקוד העורף המרכז את כל המידע החיוני לחצו כאן

"צבע החלטת ממשלה" – צבע הקטגוריה במודל הרמזור אליה משויך הישוב, הנקבע אחת לשבוע על ידי ועדת השרים.

"ציון וצבע יומי" – ציון המחושב בכל יום על סמך נתונים יומיים של שאר המדדים המוצגים בטבלה.

צבע הרקע של הציון מעיד על הסיווג אליו משויך היישוב לפי הקטגוריות של מודל הרמזור: ציון 1 עד 4 – צבע ירוק, ציון 4.1 עד 5.5 – צבע צהוב, ציון 5.6 עד 7 – צבע כתום וציון 7.1 ומעלה – צבע אדום

עבור כל יישוב מוצגים שלושת מדדים המרכיבים את ה"ציון וצבע יומי": 1) מספר החולים החדשים בשבוע האחרון לכל 10,000 נפשות; 2) אחוז הבדיקות החיוביות מסך בדיקות לאיתור הנגיף שבוצעו בשבוע האחרון בישוב; 3) אחוז השינוי במספר החולים החדשים בשבוע האחרון ביחס לשבוע הקודם בישוב.

"חולים פעילים" – מספר החולים הפעילים בישוב ביום החישוב (מדד זה אינו מרכיב ב"ציון וצבע יומי").

*"מאומת" הוא כל מי שנבדק ונמצא חיובי לנגיף COVID-19 בבדיקת PCR (בדיקת מטוש), בין אם הופיעו תסמינים, בין אם לא הופיעו תסמינים, בין אם חולה, בין אם החלים, ובין אם נפטר.

*"חולה פעיל" הוא כל מי שנבדק ונמצא חיובי לנגיף COVID-19 , ללא קשר להופעת תסמינים, ושטרם נמצא שלילי לנגיף COVID-19 בבדיקות נוספות, ושלא נפטר.

* הנתונים נלקחו מנתוני משרד הבריאות שפורסמו בתאריך 7.3.21

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קריאה במוקד מד"א על הכשת נחש (צילום דוברות מד"א)

החלה עונת הנחשים: כך תתמודדו במקרה הכשה