יום שלישי , אוקטובר 27 2020
ראשי / ישיבת המועצה: מה עלה בגורל הגן בספרייה ומועדון הקשישים

ישיבת המועצה: מה עלה בגורל הגן בספרייה ומועדון הקשישים

בישיבת המועצה אמש נקבע כי הקשישים יקבלו מועדון מרווח יותר שיכלול אולם פעילות וכי העבודות לגן בספרייה העירונית נדחות עד להעברת החלטה בנושא בועדת תכנון ובנייה

עבור רבים מהפנסיונרים מדובר בבית שני, צילום: גלי דאו
עבור רבים מהפנסיונרים מדובר בבית שני, צילום: גלי דאו

ישיבת מועצה התקיימה אמש ברמת גן. במהלכה נידונו שני נושאים המעוררים תשומת לב ציבורית גדולה: פינוי הקשישים מהמועדון בשכונת חרוזים ובניית גן ילדים בשטח הספרייה העירונית ברחוב חיבת ציון.

יעניין אותך גם


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


"פעם ראשונה שאנחנו פותחים את הפה": עזר חיות, איש השבוע

text_content

האופוזיציה מתגבשת לקרב על הספריה: "אומרים זמני, בפועל זה קבוע"

מועדון הקשישים בשכונת חרוזים היום, צילום: גלי דאו
מועדון הקשישים בשכונת חרוזים היום, צילום: גלי דאו

במהלך הישיבה, אמר יו"ר האופוזיציה אדם קניגסברגר: ״ועכשיו במקום מועדון קשישים רוצים לבנות גן ילדים. ובשכונת הלל בתוך ספריה. רבותי, יש דברים שלא עושים. אי אפשר להודיע לאנשים קשישים, ללא התראה, שהמועדון נסגר. אותם לא שיתפו ולא שאלו, העמידו אותם בפני עובדה. הדבר גרם להתמרמרות גדולה. לאחר יומיים קיבלו הקשישים התראה ממנהלת המועדון, שהמועדון אינו נסגר".

תרעומת בשכונת חרוזים, צילום: גלי דאו
תרעומת בשכונת חרוזים, צילום: גלי דאו

אחר כך הקריא מן הכתב תגובה שקיבל בנושא מועדון הקשישים: "גברת עדי ליבוביץ שלה סבא וסבתא במועדון חרוזים מספרת: סגנית ראש העירייה קיימה פגישה עם חברי המועדון והבטיחה שהמועדון יעבור בראשון לספטמבר למתחם לא רחוק, בן 300 מטר מרובעים, מאוורר, אשר יחולק בהתאם לצרכי המועדון. הם הקשיבו והאמינו, כי איזו סיבה יש להם לא להאמין לעירייה שלה הם משלמים ארנונה עשרות שנים? המתחם שהובטח, נמסר לגורם אחר. והם הוזמנו לסיור במתחם חלופי, קטן בהרבה, נטול חלונות ואוורור, מחסן בחלקו האחורי של בניין, שצפוי להיות מחולק לשני מחסנים, בניגוד לחמישה חדרים עם חלונות וחצר נעימה. מעבר לקושי של אוכלוסיה מבוגרת עם שינוי הרגלים, האם הייתם שומעים את הבכי של הסבא שלי, את העלבון של חברי המועדון, ואת התחושה שרומו, הייתם מבינים. אדון זינגר, עיריית רמת גן, קחו אחריות. תעמדו בהבטחות, קיימת מצוקה, נעשתה טעות, צריך פתרון, אמיתי. פתרון הולם וראוי שיכבד את הסבא והסבתא שלי כגמלאים ובני אדם".

אולם ההתעמלות במועדון, צילום: גלי דאו
אולם ההתעמלות במועדון, צילום: גלי דאו

בהמשך דבריו הפנה אצבע מאשימה להנהלת העיר: "כך בגלל חוסר תכנון מראש, מנשלים קשישים במועדונם כדי לתת מענה לילדי גנים שאין חולק שיש למצוא להם מקום. ומי משלם במקרה הזזה את המחיר? אוכלוסיה חלשה, עייפה, ולפעמים נכה, ותלויה באחר. כזו שאין לה מספיק כוח לצאת ולהפגין, אותם אתם משפילים ואינכם מתביישים. יש פרוגרמה חכמה, מדוע לא חשבו על פתרון לפני שנה? חוסר התכנון שלכם מעמיד אותנו ואת תושבי שכונת חרוזים בפני דילמה מוסרית, למי לדאוג? לקשישים או לדאוג לילדים״.

בסיומה של הישיבה נקבע כי הגמלאים במועדון יקבלו אולם מאוורר עם חלונות, הרבה יותר גדול מהאולם הקיים. 

האם יבנו גן בספרייה העירונית

מסתמן כי לא יבנה גן בשטח הספרייה ברחוב חיבת ציון. זאת לאחר שבישיבת המועצה אמש הוחלט כי כל בקשה להקמת גני ילדים במבני ציבור, תידון בועדת תכנון ובניה ותאושר ברוב מיוחד. 

אדם קניגסברגר, צילום: יח
אדם קניגסברגר, צילום: יח"צ

גורם פוליטי בעיר מסר בעילום שם כי "בהרכב הכוחות במועצה היום כשלראש העירייה אין רוב משמעות ההחלטה היא כי לא ייבנה גן בספרייה והעירייה תיאלץ לחפש פיתרון אחר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אאורה_רמת_חן__-_רמת_גן. הדמייה viewpoint

ביחד בשבילכם – אאורה משתפת פעולה עם המועדונים ואתם מרוויחים