יום שני , אפריל 12 2021
ראשי / לקראת יום האישה: ברמת גן פי שלושה יותר תאונות דרכים במעורבות גברים מאשר נשים ב-2020

לקראת יום האישה: ברמת גן פי שלושה יותר תאונות דרכים במעורבות גברים מאשר נשים ב-2020

לרגל יום אישה הבינ"ל המתקרב, עמותת אור ירוק מפרסמת נתונים מפתיעים משהו. ברמת גן במהלך השנה האחרונה מעל 330 תאונות במעורבות נהג גבר, יותר מפי 3 מאשר תאונות במעורבות נהגת אישה, כאשר בגבעתיים נתונים כמעט זהים. למרות זאת, יותר אנשים מרגישים בטוח לנסוע עם גבר

יותר תאונות במעורבות גברים מאשר נשים(צילום אור ירוק)
יותר תאונות במעורבות גברים מאשר נשים (צילום אור ירוק)

על אף שקיימת תפיסה רווחת לפיה נשים נוהגות באופן מסוכן יותר מגברים, מנתוני עמותת אור ירוק המתפרסמים לרגל יום האישה הבינלאומי שיחול ב- 8 למרץ, עולה תמונה הפוכה ובמקרים רבים נשים דווקא נוהגות בטוח יותר. על אף הידיעה שנשים נוהגות פחות מאשר גברים, חדותם של הנתונים ועוצמתם של הפערים מציגים תמונה ברורה אודות מי הנהג הבטיחותי יותר.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


רמת גן: בשנת 2020 אירעו 111 תאונות דרכים בעיר במעורבות נהגת אישה ו-338 תאונות דרכים במעורבות של נהג גבר, פי 3 יותר תאונות. מספר הנשים שנפגעו בתאונות דרכים בעיר ב-2020 עומד על 145 נשים (נוסעות ונהגות), מהן שתי נשים נהרגו.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, 13% בלבד מהתאונות הקטלניות (בהן הרוג אחד לפחות) שהתרחשו בתחום העירוני בשנת 2020 היו במעורבות רכב הנהוג בידי אישה. בשנת 2020 אירעו 185 תאונות דרכים קטלניות בערים, מתוכן ב- 25 תאונות בלבד היו מעורבות נהגות – נשים. מידי שנה מעורבות בתאונות קטלניות בערים 22 נהגות ו-150 נהגים גברים בממוצע.

גבעתיים: בשנת 2020 אירעו 27 תאונות דרכים במעורבות נהגת אישה ו- 74 תאונות דרכים במעורבות של נהג גבר – פי 2.7 יותר תאונות. מספר הנשים שנפגעו בתאונות דרכים בעיר ב-2020 עומד על 29 נשים (נוסעות ונהגות).

עוד עולה מן הנתונים, כי בשנת 2020 היו מעורבות בתאונות דרכים בתחום הערים והיישובים 3,022 נשים לעומת 8,777 גברים שהיו מעורבים בתאונות דרכים בשנה זו.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הנתונים מראים שנשים נוהגות באופן בטוח יותר, הן מעורבות פחות בתאונות דרכים ונוטלות פחות סיכונים במהלך הנהיגה. לאור הידע הזה, צריכה מדינת ישראל לעודד יותר ויותר נשים לעסוק במקצועות הנהיגה בעיקר בתחבורה הציבורית הסובלת ממחסור של אלפי נהגים. עידוד נשים לנהוג באוטובוסים ובמוניות יביא להעסקה של נשים רבות, יצמצם  את פערי השכר בין גברים ונשים וגם יגרום לירידה בכמויות תאונות הדרכים".

38% מרגישים בטוחים לנסוע עם גבר שנוהג – רק 7% עם אישה

סקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" (2017) ונועד לבחון מה עמדות ותפיסות הציבור כלפי נהיגה של נשים לעומת נהיגה של גברים, חושף כי למרות מעורבותן הנמוכה של נשים בתאונות דרכים בהשוואה לגברים, דווקא יותר אנשים מרגישים בטוח לנסוע עם גבר.

38 מהנשאלים טענו כי הם מרגישים בטוח יותר לנסוע עם גבר שנוהג ורק 7% טענו כי הם מרגישים בטוח יותר לנסוע עם אישה שנוהגת55% טענו כי הם מרגישים בטוחים באותה מידה. עוד עולה מהסקר כי כמחצית מהגברים (49%) מרגישים בטוחים יותר כאשר גבר נוהג, זאת לעומת כרבע (26%) מהנשים בלבד.

כשנשאלו מי לדעתם נהג טוב יותר – 41% טענו כי גבר נהג טוב יותר, 17% טענו כי אישה נוהגת טוב יותר ו-42% טענו כי אין הבדל.

נשים לא אוהבות שגברים נוהגים מהר, גברים לא סובלים שאישה נוהגת לאט

כשנשאלו מה הכי מרגיז אותך בנהיגת של המין השני:

נשים:

  • 56% מהנשים טענו כי הן לא אוהבות שגברים נוהגים מהר מדי.
  • 10% טענו כי הן לא אהבות שגברים נוהגים בנתיב השמאלי שלא לצורך.
  • 4% טענו כי נהיגה איטית של גברים מרגיזה אותם.
  • 2% לא אוהבות את אופן ומשך החניה.

גברים:

  • 30% מהגברים מתרגזים שנשים נוהגות לאט מדי
  • 18% מתרגזים שנשים נוסעות בנתיב השמאלי שלא לצורך
  • 10% לא אוהבים את משך ואופן החניה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קריאה במוקד מד"א על הכשת נחש (צילום דוברות מד"א)

החלה עונת הנחשים: כך תתמודדו במקרה הכשה