ראשי / נציגי השכונות נגד תכנית החינוך של זינגר

נציגי השכונות נגד תכנית החינוך של זינגר

אלי מוסרי, המועמד לראשות העיר מטעם תנופה ירוקה יוצא נגד תוכנית המכללה של זינגר וטוען כי היא תפגע בשכונות המזרחיות. מוסרי - "התכנית היא כמו גבינה שוויצרית , יש בה יותר חורים מגבינה". העירייה - "הוא לא התנגד בהצבעה על התוכנית אלא נמנע, פניתו תמוהה"

אלי מוסרי

אלי מוסרי, ראש תנועה ירוקה לרמת גן, טוען כי מאז אישור התכנית פנו אליו תושבים רבים שחוששים מכך שהתכנית תהפוך את החיים בשכונות לגהנום, "התכנית היא כמו גבינה שוויצרית , יש בה יותר חורים מגבינה", אומר מוסרי, "ואם זה לא מספיק, אף אחד לא שיתף ולא התייעץ עם נציגי השכונות. אי אפשר לפתור את כל הבעיות של תשתיות החינוך בעיר על גבן של השכונות במזרח רמת גן".


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


מעיריית רמת גן נמסר – פנייתו של מוסרי תמוהה, שכן לאחר דיון ארוך בנושא בו שטח את טענותיו, הוא בחר שלא להתנגד בהצבעה על הסכם המכללה ולהימנע, כך שפנייתו הנוכחית לתקשורת אינה עולה בקנה אחד עם הצבעתו.

נציגי השכונות יקימו פגישה, במטרה לתאם עמדות ולהתחיל במאבק נגד התכנית. בפגישה צפויים להשתתף נציגים ממרום נווה, הירדן, רמת עמידר, שיכון המזרח גני ערמונים נווה יהושע וכל האזור סביב מתחם המכללה.

המשתתפים צפויים לדרוש מהעירייה לשתף אותם בפרטי התכנית עוד לפני הגשתה לגורמי האישור השונים כמו וועדת המשנה לתכנון ובנייה, משרד החינוך ועוד.  כבר היום סובלות השכונות באזור מבעיות תשתית חמורות ומעומסי תנועה כבדים בשעות העומס,  "אנחנו לא נגד מוסדות חינוך חדשים, אבל אנחנו אומרים שצריכים להכיר את האוכלוסייה ולא לפי גחמות פוליטיות", אומר מוסרי, "מתחם המכללה הוא גם הריאה הירוקה הילדים של האזור, יש שם גן וחורשה טבעית, גם זה משהו שצריך לקחת בחשבון".

תוכנית המכללה ברמת גן
תוכנית המכללה ברמת גן

כזכור, לפני שבועיים עברה במועצת העיר התוכנית למתחם החינוך החדש. ראש העיר ישראל זינגר: "החינוך ברמת-גן נמצא בראש סדר העדיפויות שלי ומדורג גבוה מאוד בדירוג הארצי. אני גאה על כך מאוד. כל חיי פעלתי לטובת חינוך ילדינו, ומבחינתי זו שליחות וזכות גדולה. העיר רמת-גן הולכת ומושכת אליה משפחות צעירות ובהתאמה- כמות הילדים בעיר גדלה בהתמדה. בכדי לשמור על המובילות שלנו בחינוך, חייבים להמשיך לבנות מוסדות חינוך בעירנו המתפתחת. במסגרת התכנית, שתשרת את כל שכבות האוכלוסיה- מטף ועד גימלאי תוקם קריית החינוך רחבת היקף. התכנית תכלול מבנה חדש, מרווח ומתקדם עבור תלמידי ״תיכון אלון״, כאשר בשטח הנוכחי של ״תיכון אלון״, יוקם בית-ספר יסודי חדש לילדי שכונות תל גנים, נגבה, תל יהודה וקריית בורכוב. בית-ספר זה יפחית משמעותית את העומס הקיים נכון להיום בבתי הספר ״קורצ׳אק״ ו״עתיד״.

בנוסף, במתחם יוקם מרכז קהילתי רב תכליתי שישרת את תושבי בן אליעזר, פנחס, הכבאים, אצ״ל והאזור כולו, וייבנה בית קבע לשבט צופים ״ירדן״, השוכן כיום במבנה זמני. כמו כן, יוקם סניף חדש במתחם לבני עקיבא ותוקם ישיבה תיכונית שתועבר משכונת הלל, כשעל שטח הישיבה הנוכחי בהלל, יוקם מרכז קהילתי חדש עבור תושבי השכונה. כמו כן, ייבנה אשכול גנים חדש שיספק מענה לילדי האזור ויוקם לראשונה ״בית למתנדב״ ברמת-גן, אשר ירכז את כלל פעילויות ההתנדבות בעיר.

 

מעיריית רמת גן נמסר לאתר רמת גן גבעתיים ניוז–  כחלק מחזון העירייה והעומד בראשה לשים את החינוך בראש סדר העדיפויות, עיריית רמת-גן עושה ככל יכולתה להוות בית למוסדות האקדמיים הקיימים בשטחה ולספק להם תנאים מיטביים להישארותם בעיר. העירייה גאה בהסכם שנחתם על המכללה, שמותיר מחד את המכללה ברמת-גן ומאידך מספק קשת רחבה של שירותים ומבני ציבור לתושבי העיר. הסכם זה מחזיר לציבור את הקרקע השייכת לו, קרקע שטרם ההסכם לא נוצלה כראוי.

יובהר, כי אין מדובר בתכנית סופית, אלא בפרוגרמה בלבד. תכנית המכללה נועדה בראש ובראשונה לאפשר התחדשות עירונית לרווחתם של תושבי האזור, בהתאם לצרכיהם ודרישותיהם. בתי ספר, גנים, צופים ומתחמים נוספים – כולם עתידים לשמש את התושבים ולקדם התחדשות עירונית באזור המכללה המתפתח. לאור ההסכם, תוצג תכנית מסודרת, שתוגש לאישור ועדת בנין עיר ותיקח בחשבון את כל ההיבטים שיאפשרו את יישומה באופן תקין ומיטבי, כדוגמת ערכי נוף, שטחים פתוחים, בנייה קיימת, התחשבות במרחקים וכו'.

רב הפרוגרמה מסתמכת על מבנים קיימים, שכבר כיום מספקים באופן חלקי את הצרכים הקהילתיים באזור ובפועל ייעשה ארגון מחדש במבנים הקיימים. מעבר לכך, כל מבנה חדש שיוקם יובא לאישור הוועדה המקומית, וזאת לאחר שייעשו בדיקות תנועה, יינתנו פתרונות חנייה ויונפקו אישורים מפקיד היערות וכל אישור אחר שיידרש, כפי שנעשה בכל תכנית אחרת.

פנייתו של מוסרי תמוהה, שכן לאחר דיון ארוך בנושא בו שטח את טענותיו, הוא בחר שלא להתנגד בהצבעה על הסכם המכללה ולהימנע, כך שפנייתו הנוכחית לתקשורת אינה עולה בקנה אחד עם הצבעתו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

יופיעו בגבעתיים. טיפקס (צילום רונן אקרמן)

ההצגה חייבת להימשך: תיאטרון גבעתיים נפתח מחדש