יום חמישי , יוני 4 2020
ראשי / פותחים שנה ברמת גן: שר החינוך נפתלי בנט ב"גן החלומות"

פותחים שנה ברמת גן: שר החינוך נפתלי בנט ב"גן החלומות"

שנת הלימודים תשע"ט נפתחה ב-2 בספטמבר באפס תקלות. 28,136 ילדי גן ותלמידי העיר מצאו את מוסדות החינוך ערוכים, מוכנים ומשופרים.

כיאה למערכת בחירות התפנו המועמדים לראשות עיריית רמת גן מהקמפיינים שלהם כדי ללות את ילדי רמת ביום הראשון ללימודים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן – להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן

שנת הלימודים תשע"ט נפתחה כסדרה ברמת-גן ב-2 בספטמבר, עם 28,136 תלמידים וילדי הגנים, שעשו את דרכם אל מסגרות החינוך בעיר. אל 229 הגנים הגיעו 6,345 ילדים. אל 33 בתי הספר היסודיים בעיר הגיעו 14,380 תלמידים, 1,838 מתוכם את צעדיהם הראשונים במערכת החינוכית. מספר התלמידים ב-13 התיכונים בעיר עומד על 7,411 מתוכם 1,584 יהפכו לבוגרי המערכת בתום שנת הלימודים.

 

ישראל זינגר
ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, סייר בשעות הבוקר במספר בתי ספר וגני ילדים בעיר, נפגש עם התלמידים הנרגשים ובירך אותם בברכת הצלחה: "היום ראשון לפתיחת שנת הלימודים מרגש אותי מדי שנה, הן בתור ראש עיר והן בתור איש חינוך.

אני מאחל לכל ילדי הגן ותלמידי העיר שנת לימודים מוצלחת ופורייה, שנה של הישגים – אישיים ולימודיים, לצד מימוש עצמי וטיפוח ערכים של סובלנות ומעורבות חברתית, שישמשו אתכם לאורך כל החיים".

ראש עיריית רמת-גן בגן שקד בנווה יהושע
הסיור במוסדות החינוך החל באשכול הגנים בקריית קריניצי, כשבשער הגן המתין ראש עיריית רמת-גן, שקיבל את  פני הילדים והוריהם. משם המשיך הביקור לבית ספר ויצמן,
שם נערך טקס של תלמידי כיתות א'. הביקור נערך גם בגן שקד ובגן איצטרובל בנווה יהושע, בבית ספר ארנון, בתיכון אהל שם ובבית ספר המנחיל.

 

אביהוא בן משה

שר החינוך, נפתלי בנט, פתח את שנת הלימודים יחד עם אביהוא בן משה, סגן ראש העיר רמת גן והמתמודד לראשותה, בביקור במרכז החינוכי "גן חלומות" של עמותת "גדולים מהחיים" ברמת גן, בו מתחנכים ומטופלים ילדים חולי סרטן. במהלך הביקור עשו בנט ובן משה פעילויות יצירה יחד עם הילדים ושוחחו איתם על החוויות מהחופש הגדול. בסיום הביקור איחל בנט למורים והתלמידים בהצלחה בשנה החדשה ושנת לימודים פוריה.

שר החינוך נפתלי בנט בביקור מיוחד
שר החינוך נפתלי בנט בביקור מיוחד

מוקדם יותר הבוקר ליווה אביהוא בן משה את שתי בנותיו לגנים בהתרגשות רבה. אביהוא סיפר "כל פעולה קיבלה הבוקר משמעות חגיגית, אפילו הקוקיות החמודות שעשיתי לבתי הקטנה.

כשכולנו היו מוכנים וערוכים, ליווינו את הבנות המקסימות שלנו למוסדות החינוך ואני לא בטוח מי יותר התרגש – הן או אנחנו… ללוות אותן שנה אחר שנה בתהליך ההתפתחות וההתבגרות, לעבור ביחד צעד אחרי צעד ולהעניק להן את הביטחון והחינוך שלו הן זקוקות לאורך כל הדרך, זה האושר הגדול ביותר בחיים".

ליעד אילני: "יום פתיחת שנת לימודים הוא יום חג. יום חג לתלמידים, יום חג להורים, יום חג למורים ולגננות  ובעידן הנוכחי גם יום חג לסבתות ולסבים. ביום חג זה ברצוני להציג את עיקרי גישתי לחינוך ברמת גן. בראש סולם העדיפויות שלי עומד נושא החינוך.

ילדינו הם המשאב החשוב ביותר לבניית עתידה של העיר וכמובן גם הנכס היקר ביותר שלנו. חינוך, הקניית ידע ורכישת השכלה הם ה-א-ב של כל חזון ושל התכנית שלי לעיר לחמש השנים הקרובות. זאת ועוד מערכת החינוך כיום מסמלת יותר מכל את חוזקה ועוצמתה של העיר והקהילה. היא תמונת הראי של הקהילה. היום הקהילה נבנית ומתחברת דרך מערכת החינוך. הגנים ובתי הספר מחברים בין המשפחות של התלמידים ויוצרים קהילה.

חובתנו להבטיח לילדינו, לבני הנוער ולצעירים כי מי שגדל ברמת-גן יצא לעולם עם סט המיומנויות והכישורים, התכונות האישיותיות והיכולות כדי שימצא את מקומו ויבטיח את עתידו.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – רמת גן גבעתיים ניוז

רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה  – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר

אילן ביטון

"פתחתי את הבוקר במקומות הכי רוגשים בעיר, בבתי הספר היסודיים. הקולות של הילדים מסביב לא השאירו ספק, זהו יום מיוחד וחשוב עבורם! אני חוזר ואומר, אחד מהיסודות המהותיים בעיר, זה חינוך הילדים שלנו. תודה לכל צוותי ההוראה שהמתינו מוכנים לתלמידים ועמלו לקראת היום הזה לאורך כל הקיץ.בהצלחה לתלמידים ולילדי הגן".

אילן ביטון

שלומי הראל

לכל אחד מאתנו זיכרון "יום הלימודים הראשון". שלי החל אי שם ב 1 לספטמבר שנת 1987 פנימיית "אורט נתניה".4 שנים מהמדהימות והמשפיעות בחיי. 4 שנים שבהם למדתי להתמודד מול הקשיים, להתרגש ולסגל לעצמי די אן איי התנהגותי, חינוכי וערכי. למדתי והפנמתי את רזי החברות. למדתי שהרגעים והחברים  סביבי, אלו שחיו איתי שעה שעה, יום יום, חודש חודש ושנה שנה, הם אלו שעיצבו את מי שאני היום.

שלומי הראל

"ערב החזרה לספסל הלימודים של ילדיי, לקחתי אותם לראות מקרוב היכן החל "זיכרון של יום הלימודים הראשון" של אבא. כשראיתי אותם מתרוצצים בדשא מול החדרים בהם התגוררנו  כילדים, הדשא עליו לא הפסקנו לרוץ ולהשתולל דמעתי קלות, זה היה פשוט מרגש. היה גם מרגש מאוד לפגוש את "הצעירים"(אליפים) ,שהגיעו מלאי חששות ותהיות לערב השינה הראשון בפנימיה לקראת הלימודים מחר. בשבילי זו הייתה סגירת מעגל אמיתית.. שנת לימודים טובה, פוריה ומוצלחת לכל התלמידים".

אריה מזרחי

היום בבוקר הנכד שלי הראל מזרחי. התחיל את כיתה א׳. בבית הספר רמת חן. שהוא הגדול ביותר בר״ג. הצטרפתי לכיתה א׳ וטכס הנפלא. של בית הספר. כל תלמיד מכיתה ו׳ מלווה ילד מכיתה א׳. דרך שער הכבוד ויושבים יחד עם כל התלמידים. לשמוע את ברכת המנהלת. והופעה מוזיקלית של התלמידים והתלמידות של בית הספר. וברכה מיוחדת לבוגרים שעלו לכיתה ח׳ שגם שם יש לי נכדה בשם גאיה. התרגשתי יחד עם הנכדים והילדים. דור שלישי בבה״ס. רמת חן למשפחת מזרחי.

גלעד שריר

פתיחת שנת לימודים זה תמיד דבר מרגש , אני זוכר איך בשנה שעברה יומי התחיל כיתה א' איזו התרגשות לנו ולאחיו הקטן ליהלי ברגע לעוגן ולאחות הגדולה שלו בבית הספר. אין מילים לתאר את ההרגשה והגאווה וההתרגשות שלנו כהורים ביום כזה.תלמידים יקרים,  אני מאחל לכם שתהיה שנה מוצלחת מלאת חוויות, למידה, הכרויות ודברים חדשים איפ ממני – פשוט תעשו כיף ותהנו הורים יקרים תסמכו על המורים הם באים בשליחות ובהתרגשות גדולה, מגיע להם גיבוי מאתנו.

מורים יקרים אנחנו סומכים עליכם עם האוצרות שלנו תעשו איתם טוב תלמדו אותם בעיקר תעזרו להם בכלים של בין אדם לחברו זה יותר חשוב אפילו מציונים.

גלעד שריר

לכלל הציבור, מגיע לנו בעיר כמו שלנו שהחינוך יהיה לא פחות ממצוין. יש עתיד ברמת גן בהובלתי כראש העיר אגרום לכך בהקטנת יחס מורה תלמיד כי לא ייתכן מורה אחד ל-40 ילדים, הם הופכים לשקופים נשקיע במצוינות גם בספורט, מחול, מדעי הרוח ותחומי דעת נוספים. ונעביר את האחריות על לכל מערכת החינוך לאגף החינוך. זו המחויבות שלנו זו ההבטחה שלי לעיר ובעיקר כלפי הילדים שלנו, ואני מתכוון לממש אותה, כאבא בעיר הזו וכראש העיר הבא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קורונה בית אבות. צילום: דוברות איחוד והצלה

תיכון בן צבי בגבעתיים נסגר בעקבות תלמיד חולה בקורונה