יום ראשון , יולי 12 2020
ראשי / קאט דה בולשיט – התושבים שואלים – המתמודדים מתחייבים

קאט דה בולשיט – התושבים שואלים – המתמודדים מתחייבים

אתר החדשות רמת גן גבעתיים ניוז עם פרויקט בחירות מיוחד, כל המתמודדים מקבלים שאלה זהה על הנעשה ברמת גן ומתחייבים בפני התושבים. השבוע, כיצד הם מתכוונים להעיר את חיי הלילה בעיר?

הקרנת סרט במתחם הבורסה, צילום: באדיבות דוברות עיריית רמת גן

אתר החדשות רמת גן גבעתיים ניוז עם פרויקט בחירות מיוחד. בזמן שכל מועמד מפריח לאוויר הבטחות בחירות, כאן תוכלו לקרוא את התחייבויות של כל מועמד לנושא אחד זהה שיעלה כל שבוע.  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן


קאט דה בולשיט


לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים רמת גן גבעתיים ניוז

רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה  – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר


העיר רמת גן, לא נתפסת כעיר עם חיי לילה פעילים, למרות הקרבה לתל אביב, יש לה עוד דרך ארוכה לעשות. פנינו לכל המועמדים לראשות העיר ובקשנו לקבל את התחייבותם לציבור. מה הפעולות שיעשו  כדי  להחיות את חיי הלילה  ברמת גן ?

ישראל זינגר: "לכל עסק בתחום ההסעדה הפחתת ארנונה קצובה"

ישראל זינגר, צילום: יח"צ

בהתאם לתפיסה אותה הובלתי, ביססנו מתחמי בילוי באזורים מוגדרים ברמת-גן שיוכלו להיות מוקדי משיכה אטרקטיביים, נגישים ובטוחים למבלים. מתחם הבורסה הראשון ששודרג ע״פ תפיסה זו ואנו רואים את התוצאות, עוד ועוד מקומות בילוי ייחודיים נפתחים בו ורק לאחרונה נחנך במתחם ה״קונטינרס״. רחוב ביאליק ורחוב ארלוזורוב גם כן החלו לצבור תאוצה, בשבועות האחרונים נפתחו 14 ברים ברחבי העיר והיד עוד נטויה.

עיריית רמת-גן בהנהגתי יצרה מתווה שמעודד פתיחת ברים חדשים שייתנו מענה לאוכלוסייה הצעירה בעיר. המתווה שכותרתו ""תו משודר"ג" כולל פרסום עירוני, שיתוף פעולה עם  ה"קומה השניה", קידום עירוני לאירועים אוניברסליים המעודדים חיי לילה לדוגמא  אליפויות כדורגל וענפי ספורט נוספים. בכוונתי לקדם תכנית עידוד אשר תאפשר לכל עסק בתחום ההסעדה הפחתת ארנונה קצובה בזמן על מנת לבסס את איתנותם הכלכלית.

ניתן לראות כבר היום חיי לילה ענפים ברמת גן וברים שכונתיים נעימים ברוח העיר שמשלבים הן חיי לילה תוססים והן שמירה על שקט ועל כבוד השכנים.

אביהוא בן משה: "תוכנית המשולש לבילויים ותרבות בעיר ר״ג"

אביהוא בן משה, צילום: יח

השבוע אני מקיים כנס צעירים בפאב חדש שפתחנו, השלדון, במסגרתו יוצגו התכניות שלי, שיהפכו את רמת גן לעיר תוססת לבילויים ותרבות. עד כה עודדתי פתיחתם של 9 פאבים ובתי קפה, כולל הקמת פורום משותף לבעלי פאבים ובארים ומפגשים עם אנשי האכיפה והפיקוח, בניסיון לפתור את הבעיות הקיימות ולאפשר את קיומם של חיי לילה בעיר.

הגדרתי את פעילותי זו "כיעד עירוני" וכראש העיר היעד הזה ימומש באמצעות תוכנית "המשולש". התוכנית כוללת שלושה עוגנים קיימים שיתחברו למתחם מרחבי גדול של משולש גיאוגרפי ואסטרטגי לתרבות ופנאי. המתחם הראשון בחלקה הצפוני של העיר  כולל את מתחם הבורסה, מרכז העיר (ביאליק, שדרות הילד) ואזור האצטדיון- אזורים תוססים וצעירים, שיכללו את כל האפשרויות לפעילויות תרבות פנאי, לרבות תיאטרון, פאבים, מתחמים לצעירים ולבני נוער מחוץ לאזורי מגורים.

מתחם שני הוא האמפי והמבנה העגול שבאגם בפארק הלאומי שיפותחו למתחם לצעירים בחלקה הדרומי של העיר.  ולשני אלו יצרף מתחם התרבות של העיר באזור חיבת ציון הכולל את בית צבי, ספרייה עירונית, תאטרון ומוזיאון אמנות רוסית.  בדיוק כך ניצור עיר תוססת העונה לצרכי כל המגזרים בעיר. התרבות, הפנאי והבילוי הם מרכיבים עיקריים ליצירת חוויית מגורים מהנה על מנת לשמור על הצעירים שימשיכו לגור בעיר שלי.

ליעד אילני: "בכוונתי לבנות ארבעה מרכזי בילוי"

ליעד אליני

ברצוני לפתוח בכמה מילון פרגון על היוזמה הברוכה של  "השאלה הזהה למועמדים" שמסייע לתושבים לקבל החלטה מושכלת לגבי ראש העיר הבא.

קשה במאה מילים להציג את הנדרש בעיר אחרי שנים של הזנחה. הפיכת העיר למוקד משיכה לדור צעיר הכרחי להמשך התפתחותה ולמניעת ניוונה של העיר. הפיכת רמת –גן למוקד משיכה לצעירים קריטית לעיר שתקועה כל כך הרבה שנים. רמת גן צריכה ראש עיר צעיר וחדש. כחבר מועצה הקמתי את מרכז הצעירים הראשון ברמת גן. כראש העיריה אקים שניים נוספים.

בכוונתי לבנות 4 מרכזי בילוי עיקריים בעיר כאלו שאינם גורמים למטרד לתושבים. בראש ובראשונה להחזיר לפארק הלאומי את מעמדו כמרכז תרבות הפנאי מספר אחד בישראל. במקביל להקים עוד 3 אזורי בילוי במתחם הבורסה, באזור אצטדיון רמת גן ובאזור המשתלות בכפר אזר. נקים גם מתחמים ייעודיים לעידוד אמנות, יצירה והצגת תערוכות של אמנים צעירים הלומדים במוסדות האקדמיים 'בית צבי' ו'שנקר'.רמת גן צריכה ראש צעיר וחדש לעיר.

גלעד שריר: "הפעלת רובע היהלום מסביב לשעון כאזור בילוי"

עו"ד גלעד שריר, צילום: יח"צ

חיי הלילה והעסקים בעיר הינם שני נושאים מהותיים סופר חשובים להחייאת העיר והוצאתה מהתרדמת בו היא שרויה. כאיש עשייה אני אוהב קודם כל לדבר במעשים ואחר כך בתכניות. מבחינת מעשים יזמתי את פורום העסקים העירוני ואת ה-"בלק ביאליק" שבו ביחד עם העסקים ברחוב ביאליק השארנו את החנויות פתוחות עד השעות הקטנות של הלילה לייצר אוירה כיפית של מדרחוב ועיר שוקקת. זהו פרויקט שאני מתכוון להרחיב ולחזק.

במקביל הובלתי את שישי בכיף – אירועי תרבות לילדים בימי שישי בצהריים בככרות העיר – פעילות שנחזיר במלוא המרץ עם היבחרי.

אלה דברים מהעבר – לגבי העתיד – נאפשר פתיחת עסקים בשעות שיאפשרו חיי חברה ותרבות וגולת הכותרת תהיה הפעלת רובע היהלום לא רק בשעות הבוקר אלא מסביב לשעון כאזור בילוי תרבות ופנאי עם מסעדות ומקומות לבני נוער ולצעירים. אין סיבה שלא נהפוך את רמת גן, שבה לומדים עשרות אלפי סטודנטים, לעיר חיה ותוססת. אני מתכוון להפוך את רמת גן לסיפור הצלחה בתרבות ובפנאי

אילן ביטון: "בחזוני להפוך את רחוב הרצל לססגוני וצבעוני"

תא"ל אילן ביטון, צילום באדיבות מטה הבחירות של הליכוד

מתחם הבורסה מתרוקן כמעט לגמרי בשעה 19:00 בערב. בימי שישי כאשר כל מרכזי הערים שוקקים החל משנות הבוקר, מתחם הבורסה עומד מיותם. בכוונתי להפוך את המתחם למרכז תוסס ושוקק המכיל מסחר, עסקים, בילוי, תרבות ומגורי צעירים שנגיש לתושבי העיר וחוץ.  מרכז שיהיה פעיל לאורך כל שעות היממה ובסופי שבוע. אני מתכוון להיות מעורב מקרוב בתכנון ובביצוע על  מנת לגרום לתכנית העבודה להתממש ולהפוך למציאות.

בחזוני רחוב ביאליק כולו מעוצב באופן אחיד בשיתוף פעולה אדריכלי עם סטודנטים ותושבים. בכוונתי לעודד במסלול ירוק יזמות לעסקים כמו בתי קפה תוססים ומסעדות איכות במסה קריטית דייה שתאפשר לכוחות השוק להרחיב את המגמה לאורך הרחוב המיתולוגי ולהחזיר לו את ימי הזהר אך מותאמים לעת הנוכחית. בחזוני רחוב הרצל הופך לרחוב צבעוני, ססגוני עם ריחות תבלינים כדוגמת שוק הפשפשים ביפו ושוק לוינסקי. עם חנויות תבלינים, מעדניות, טברנות, ובתי קפה קטנים.

שלומי הראל: "הראה, בן גוריון, קרניצי יהפכו למוקד עלייה לרגל של צעירים"

שלומי הראל, צילום: יח"צ

מדיניות ייבוש העיר תיפסק מיידית. במהלך העשורים האחרונים רמת גן התנכלה לתרבות הבילוי והפנאי והרחובות בה הפכו שוממים. הדבר גרם לפגיעה גדולה באיכות החיים של תושביה ולפגיעה אנושה בעסקים. העירייה בראשותי תפעל להעיר את מוקדי הבילוי בעיר. רחובות מרכזיים בה כמו הראה, בן גוריון, קרניצי יהפכו למוקדי עלייה לרגל של צעירים, שימצאו שם מקומות בילוי שוקקים, ברים, מסעדות, לצד חנויות בוטיק לממכר מזון ואופנה. כחלק מתוכנית הרובעים שלנו, מנהלת רובע מרכז העיר תדאג לסדר והנקיון בה ותהפוך אותה למקום שנעים להסתובב בו.
לצד כל זאת נתקן את צו הארנונה, אחת הרעות החולות של רמת גן. הצו הנוכחי גובה ארנונה זהה למגורים ועסקים כאחד, בשכונות יקרות עסקים משלמים יותר, דבר המרוקן את השכונות מעסקים ואינו מצמיח חדשים. נשים לכך סוף. נעודד עסקים גם בפריפרייה העירונית, שם ישלמו ארנונה מופחתת ללא כל תלוי במיקום העסק. תוך שנתיים ניתן יהיה לראות עוד ועוד עסקים גם במקומות שעומדים כעת שוממים.

צבי שירין: "אבנה אצטדיון מהגדולים והמרשימים בעולם"

צבי שירין

כראש העיר, אני מתחייב כי בתוך 5 שנים, אקים במקום אצטדיון רמת-גן הנוכחי, אצטדיון חדש שיהיה אחד הגדולים והמרשימים בעולם, היות וזה אחד המקומות המרכזיים במדינה. המגרש ישמש  לא רק לכדורגל אלא גם לתחרויות ספורט מגוונות והופעות. תחתיו אבנה חניון תת-קרקעי גדול עם יציאות לכביש 4, כביש 5, תחנת רכבת בני-ברק ותחנת הרכבת הקלה.
סביב האצטדיון אקים מרכז בילויים גדול שיגיע עד לאזור הירקון. כמו-כן אסלול שבילי אופניים בכל רחבי העיר לאורך השדרות. את אזור הבורסה אנקה  ואהפוך לאזור של ברים ומסעדות הפתוחים בשעות הלילה ולאחר מכן אארגן לשם תחבורה ציבורית לטובת הנוע תלר וכדי למנוע תאונות דרכים הנגרמות מנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

אריה מזרחי: "להקל על בעלי העסקים"

אריה מזרחי רמת גן

תומכים בהקמת מתחמי בילוי באזורים שלא יפריעו לציבור, כמו הבורסה, מתחם וינטר, אצטדיון רמת גן, צומת מסובים. לגבי עסקים – צריך להקל על בעלי עסקים בנושא רישוי עסקים וארנונה, לעודד שעות פתיחה, ותמהיל נכון של בתי קפה ועסקים כדי ליצור יותר קונים פוטנציאלים. עצמאים רבים עובדים מהבית ואו מפגישות בבתי קפה ולכן יש להפוך את הרחובות הראשיים ליותר אטרקטיביים לציבור.

בני גטר: הקמת מתחמי בילוי בשלושה אזורים – צפון דרום ומרכז

בני גטר

עריית רמת גן בראשותי תיזום הקמת מתחמי בילוי בשלושה אזורים לפחות צפון מרכז ודרום. באזורים אלה נפתח ונאפשר הקמת מסעדות וברים וכן מקומות מתאימים לנוער וצעירים לאחר בדיקה והבנה מה דרוש להם הכל במטרה כי ימצאו את מאוויהם בעיר רמת גן.
באשר לעסקים נאפשר פתיחת עסקים (כולל מסעדות ופאבים) לא באזורים מיושבים כדי לא להפריע למנוחת התושבים תוך התחשבות והליכה לקראתם בכל הקשור להנחות ממיסים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קורונה

הדרך של גבעתיים לשמור על ההנחיות – גיוס בני נוער לצורך הסברה