יום שלישי , ספטמבר 29 2020
ראשי / אור יהודה לרמת גן: אל תתערבו בעניינים שלנו

אור יהודה לרמת גן: אל תתערבו בעניינים שלנו

תקרית דיפלומטית פרצה בין שתי הערים אחרי שראש עיריית רמת גן התגאה בכך שהמוקד העירוני באור יהודה הפנה אליו תושבת שחצר ביתה הוצף. גורם באור יהודה: "עיריית רמת גן, ללא שום תיאום מולנו, החליטה לפעול בשטח שיפוט שלנו ומבלי שמישהו באור יהודה ביקש ממנה זאת"

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

"עיריית רמת גן, ללא שום תיאום מולנו, החליטה לפעול בשטח שיפוט שאינו שלה ומבלי שמישהו בעיריית אור יהודה ביקש ממנה זאת. העיקר שיש עוד פוסט פופוליסטי לשבת", כך אומר גורם בעיריית אור יהודה בתגובה לפוסט של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בפוסט אומר שאמה: "פנה אלי סמנכ"ל העירייה ועדכן שהמוקד העירוני באור יהודה העביר אלינו תושבת אור יהודה (הכלבים של אורה – ת.ק) שמבקשת סיוע בטיפול בהצפה בחצר ביתה שמשמשת לגידול 28 כלבים בוגרים מאוד, שבשל גילם אינם ברי אימוץ. מיד אישרתי לו ללא שום התחייבות מצד אור יהודה לתת מענה מיידי ללא קשר לעלויות, ולגייס לטובת העניין את צוותי הכוננות שלנו ואת הביוביות השואבות בנפח הכי גדול שיש לנו".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

ראש עיריית רמת גן מסכם את הפוסט שלו: "נכון שלפי החוק היבש זה לא עניין שלנו ולא אמור להיות על חשבוננו אבל בעיני אין מחיר לעזרה לבעלי חיים חסרי ישע בסכנה ולתת כתף לעיר שכנה".

בעיריית אור יהודה הביעו תמיהה על ההחלטה של שאמה לעבוד בשטח מוניציפלי שאינו באחריותו ומבלי לתאם זאת מול העירייה שבשטחה הוא עובד. "יש דברים שלא עושים בין שכנים, גם אם כל המטרה שלך היא לצאת גדול בפני העולם כולו ברשתות החברתיות", מציין גורם בעיריית אור יהודה. "מה היה קורה אם היינו מחליטים לשפץ על דעת עצמנו את המזרקה בביאליק כדי לדאוג שם לדגים? איך הוא היה מגיב? ככה לא מתנהלים בין שכנים".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

"ראש עיריית רמת גן שוכח שהעיר שלו נגמרת בכביש 4 והוא לא ראש עיריית גוש דן", כך אומר תושב אור יהודה. "שאמה מתנהג כמו ילד בצופים שרק מחפש לייקים על חשבון הכבוד של ראשי ערים אחרים".

גם האופוזיציה ברמת גן לא מתלהבת מהמחווה של שאמה. "האיש מחפש רק עשייה שתניב לצידה ראיון טלוויזיוני או לכל הפחות ראיון רדפיוני", אומר יו"ר ועדת הביקורת בעיריית רמת גן, אביהוא בן משה. "בעלי החיים מעניינים את כרמל שאמה כקליפת השום, ועיקר עיסוקו מהבוקר עד הערב הוא בפולחן אישי, של מה יביא לו עוד כותרת בתקשורת הארצית. לצערי מי שהפעם הוקרבה על מזבח הרייטינג שלו זו ראשת העיר אור יהודה, ליאת שוחט, שאין לי ספק, לו הייתה פונה אליה התושבת, הדברים היו מתבצעים באופן זריז יותר על ידי עיריית אור יהודה".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

בן משה הוסיף כי "בעיר שלנו יש עדיין דירות מוצפות ומלאות בוץ שאינן מעניינות את כרמל כי אין בזה פרסום, אבל תאוות הפרסום הביאה אותו לרוץ ולעזור לעיר אחרת שלא ביקשה את עזרתו".

ואם לא די בגורמים הפוליטיים בשני הצדדים, גם פעילי בעלי החיים ברמת גן – אלה שאמורים הכי להתרשם מהמחווה של שאמה – רחוקים משם. "האיש הזה רוצה לסגור את המחלקה הווטרינרית, אז מה הוא עושה את עצמו חסיד הכלבים", אומרת ריצ'ל גרין, פעילה למען כלבים ברמת גן. "לך תראה את גינות הכלבים בעיר ותבין שכלבים הם ממש לא בראש מעייניו של ראש העירייה".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

עו"ד דנה וולנובסקי, פעילה למען בעלי חיים: "המקרה מראה כי השירותים הווטרינרים הניתנים לאור יהודה על ידי האיגוד הווטרינרי מצבם בכי רע. אור יהודה מקבלת שירותים מהאיגוד הווטרינרי של גבעתיים ובני ברק במיקור חוץ לא חוקי. טוב תעשה ראשת העיר של אור יהודה אם תקים מחלקה וטרינרית עצמאית משלה, כפי שיש לרמת גן. עובדה היא שרמת גן בעלת המחלקה הווטרינרית העצמאית היא זו שהיו לה היכולת והכלים לסייע לאור יהודה ולבעלי החיים במקרה הזה. שאפו לאנשי המחלקה הווטרינרית של רמת גן ולווטרינר העירוני שי מלמן שסייעו לאורה שבחצר ביתה מוחזקים כלבים רבים. אגב, ידוע לי כי אורה זכתה בזמנו ליחס מחפיר מהשירות הווטרינרי".

הכלבים של אורה
הכלבים של אורה

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "העירייה מקבלת שירותי וטרינריה מהשירות הווטרינרי גוש דן ואינה זקוקה לסיוע של גורמים חיצוניים אחרים. לא ברור לנו נכון לעכשיו כיצד הפנייה המדוברת נותבה לעיריית רמת גן אם בכלל. בכל מקרה, מצופה מעיריית רמת גן לתאם עבודות בשטח שאינו שלה בטרם כניסתה, דבר שלצערנו הרב לא קרה. עיריית אור יהודה ממשיכה להציב לרשות התושבים מוקד זמין ויעיל שמסייע בכל מקרה שמתרחש בתחומה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

8 comments

 1. ערן לובצ'יק

  עם כל הכבוד לשתי העיריות ממש לא חשוב לאזרח הקטן מי מטפל בבעיה שלו כן חשוב לו שהבעיה טטופל מהר. הכתבה מעידה ששתי העיריות לצערי מתעסקות בטפל ולא בעיקר

 2. נמאס כבר מכאלה שגם כאשר ראש עיריית רמת גן פועל בצורה הכי טוב ה ונכונה שיש, במקום להוקיר לו תודה שוב תוקפים אותו, כל המלעיזים צריכים להתבייש להם, מעולם לא היה ברמת גן ראש עיר שעושה כל כך הרבה דברים טובים, עדיף שתשבחו אותו על העזרה שנתן כדי לסייע בשאיבות המים לכלבים של אורה, תפסיקו כבר עם ההשמצות הפוליטיות המכוערות.

 3. אנקרי דניאלה

  יבורך כרמל שאמה. אם הוא לא היה עושה, הכלבים הי טובעים. עיריית אור יהודה היתה מסבירה שעשתה כמיטב יכולתה אבל למרבה הצער יכולותיה מוגבלות ולא היה לה שום סיוע . והעניין היה מסתיים בזה.לכרמל שאמה היה איכפת מכמה כלבים זקנים שחוץ ממנו אף אחד לא היה מוכן לסייע להם.
  ועל מה אור יהודה מתחוננת? שלא היתה בירוקרטיה.

 4. אימצנו ממנה כלבה…אשה עם נשמה…כל מי שיכול לעזור קדימה בלי אגו…

 5. אוהבת כלבים

  אימצנו ממנה כלבה…אשה עם נשמה…כל מי שיכול לעזור קדימה בלי אגו…

 6. אני חושבת אור יהודה ואני מתביישת בעיר לי.
  כל הכבוד רמת גן ותודה על העזרה. שיירבו כומוכם.

 7. עיריית אור יהודה אתם בושה בושה בושה! במקום להודות על הצלת הכלבים לפי התגובה שלכם שיש בתים מוצפים להם רמת גן לא עזרה ועוד תגובה שלכם יותר דבילית שמה היה אם אתם הייתם משפצים את מזרקת רמת גן על דעת עצמכם. מדובר בחיות שהיו בסכנת טביעה. כל הכבוד לעירית רמת גן הלואי שעירית אור יהודה ותושביה היתה לומדת חמלה מהי. כל הכבוד לאורה וכל הכבוד לראש עירית רמת גן

  • אתם מסיתים את הדיון ןמקום מוטעה.

   אכן יפה שראש עירית רמת גן מצא זמן ומשאבים לסייע לכלבים בעיר אחרת, אבל לא ברור איך לא מצא זמן ומשאבים , לתאם את הפעולה מול עירית אור יהודה. בבחינת המינימום הנדרש.

   לטעמי זה נשמע שוב כמו מחטף לצרכי פרסום והידור עצמי.

   שאמה –
   SHAME ON YOU

   ועדין לא מאוחר מכדי להתנצל…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נתוני הקורונה ברמת גן וגבעתיים.

רגע לפני כיפור – אלה נתוני הקורונה ברמת גן וגבעתיים