יום שלישי , מרץ 31 2020
ראשי / למה לה פוליטיקה עכשיו?

למה לה פוליטיקה עכשיו?

יו"ר האופוזיציה ברמת גן, חגי אשר, שלח לנציב שרות המדינה מכתב תלונה בגין השתתפות מנהלת אגף קשת (קשרי קהילה) וגורמים בהנהלת העיר בתעמולת בחירות ארצית: "מדובר באיסור פלילי"

לבנת נזרי בכנס של גדעון סער
לבנת נזרי בכנס של גדעון סער

הכתבה אמש ב"רמת גן גבעתיים ניוז" על השתתפותה של מנהלת אגף קשת (קשרי קהילה) בעיריית רמת ג, לבנת נזרי, בהשקת הקמפין של גדעון סער לראשות הליכוד עוררה עניין רב במסדרונות העירייה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


בעקבות הכתבה שלח יו"ר האופוזיציה, חגי אשר, מכתב תלונה לנציב שרות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, ובו טען כי מדובר בהתנהלות פסולה.

"במסגרת הכנס נכח ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, חברת הנהלת העיר, חיה מנע וכן מנהלת אגף קש"ת בעיריית רמת גן, לבנת נזרי. עוד יוער כי הגברת נזרי האמונה, בין היתר, על תחום הדוברות בעיריית רמת גן, איננה דוברת ראש העיר כי אם דוברת העירייה וכי לא היה מדובר בכנס שיש עמו קשר לרשויות המוניציפאליות ככאלו. במסגרת הכנס קרא גדעון סער לראשי הערים לתרום מזמנם למאמץ הבחירות", כתב אשר.

כרמל שאמה בכנס של גדעון סער (1)
כרמל שאמה בכנס של גדעון סער

לדבריו, "נושא זה הנו גולש אל תוך גורמים נוספים ברשות המקומית, מקום בו ממלא סגן ראש העיר, ליעד אילני, הוביל את מטה הבחירות המקומית ברמת גן של מפלגת 'כחול לבן'. בהתאם לחוק הבחירות (דרכי תעמולה) תש"יט- 1959 קיימים איסורים על שימוש במשאבי ציבור בקשר עם תעמולת בחירות. כך משל סעיף 2א לחוק. איסור כאמור חל על נכסים מוחשיים או בלתי מוחשיים של גוף מבוקר ובכלל זה חל על רשות מקומית. על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה "פעילות מפלגתית של עובדי מדינה ועובדי רשויות מקומיות" (מספר הנחייה 21.862) , מהם עולה איסור לעסוק בפעילות פוליטית".

המכתב של חגי אשר
המכתב של חגי אשר

 

עוד נכתב כי "הלכה פסוקה היא כי על עובד ציבור ובכלל זאת על עובד ברשות המקומית, לשמור בעיני הציבור על תדמית נייטרלית, שאינה משועבדת להשקפה פוליטית מוגדרת".

"המדובר באיסור פלילי במסגרתו אסור לעובד ציבור (לרבות עובד של רשות מקומית שיש לו תפקיד שכרוך בו סמכות מנהלית או מגע עם קהל) לקחת חלק בתעמולת בחירות: סעיף 130 (א) לחוק הבחירות לכנסת תשכ"ט- 1969 וסעיף 75 (א) לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), תשכ"ה- 1965. כך למשל, הגברת נזרי הנה אמונה על תחום הדוברות ועל קשרי קהילה ובעלת ממשקים רבים וישירים עם תושבי הרשות המקומית".

לבנת נזרי

אשר: "זמנם ראש העירייה, חברי הנהלה ולבטח של עובדים בכירים של רשות מקומית אינם יכולים להיות מנותבים לתעמולת בחירות , שכן הדבר עומד בסתירה להוראות החוק והנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

חגי אשר
חגי אשר

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבצע חיסונים בגבעתיים. צילום: עיריית גבעתיים

ילדי גבעתיים מתחסנים