יום ראשון , יולי 14 2024

עיריית רמת גן אישרה: הקמת מאגר די-אן-איי לכלבים יאפשר מעקב אחר איסוף צואה

די למוקשים - בעלי כלבים יידרשו למסור שתי שערות של כלביהם למאגר די-אן-איי עירוני, מי שלא יסכים לא יוכלו לחדש את הרישיון להחזקת כלב. כעת יוכלו פקחי העירייה לאסוף את דגימות הצואה ודו"ח על 730 שח ישלח לבעליו.

חוק עזר לכלבים ברמת גן
צילום - קנבה

רמת גן מובילה את אכיפת צואת כלבים בגוש דן – מועצת העיר רמת גן, אישרה חוק עזר עירוני לשמירה על איכות הסביבה, מניעת מפגעים ושמירה על הסדר והניקיון. במסגרת חוק העזר יחויבו כל בעלי הכלבים לרשום אותם במאגר DNA עירוני תחת ניהול וטרינר העיר רמת גן.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ העירונית

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


ברמת גן ישנם כ 11 אלף כלבים, 19% מבתי האב ברמת גן מחזיקים לפחות כלב אחד. אחד ממפגעי בפגיעה באיכות החיים זה צואת כלבים במדרכות או בפארקים. בעיריית רמת גן החליטו להילחם בתופעה הפסולה ולחוקק חוק עזר עירוני לאכיפה, דרך מאגר עירוני עם פרטי הכלבים ובעליהם.

חוק עזר לכלבים ברמת גן
צילום – קנבה

עד היום, נאלצו פקחי העירייה לצאת למארבים ומבצעים מיוחדים לתפוס את הכלבים בשעת מעשה ולתת דו”ח על סך של 730 לבעלי הכלבים, בחצי שנת 2021 ניתנו 30 דוחות על צואת כלבים בסך 730 שח, ו 630 דוחות על כלב משוחרר בסך 430 שח.

כעת יוכלו הפקחים לאתר שאריות צואה, לדגום אותם למאגר עירוני ומיד נתוני הכלב יופיעו הצג ודו”ח יישלח לבעליו.

משמר השכונה רמת גן
צילום רמת גן ניוז

הרחובות והגינות הציבוריות מלאים בצואת כלבים שלא נאספה על ידי בעלי הכלבים, מה שמהווה מטרד לתושבים. מניתוח נתונים שהוצג בישיבת מועצת העיר, כ – 15% מתלונות התושבים עוסקות בצואת כלבים.

שמעון שומרוני, מנכל אגף אכיפה ופיקוח בעיריית רמת גן הציג בפני חברי מועצת העיר את עיקרי חוק החדש – ” … בעיר קצרין החל פילוט ראשוני, שם החלו לדגום את  1000 הכלבים המקומיים במימון העירייה. ברמת גן בכדי לדגום 11 אלף כלבים המימון יכול להגיע ל 2.5 מיליון שח. לכן בחוק העזר אנחנו רוצים לחייב את בעלי הכלבים להגיש שתי שערות של הכלב למאגר די אן אי ענק, העלות של 1000 הכלבים הראשונים תעשה על חשבון העירייה, בעלי הכלבים האחרים יצטרכו לשלם 250 שח…..”

עוד הוסיף שמרוני –  “….הקמת מאגר הדי אן אי העירוני יתן מענה לזיהוי כלבים משוטטים וזיהוי כלבים נושכים. יש לנו מספר אירועים כאלה שכלב נושך ילד ומשאיר די אן אי, אך אין לנו מאגר שיכול לאתר אותו, כעת נוכל לעשות זאת”.

על פי התכנון את מאגר המידע העירוני ינהל הוטרינר העירוני, אליו גם יצטרכו להגיע בעלי הכלבים עם הדגימות מהכלבים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות
לקריאת כל התגובות

4 comments

  1. על הוטרינר עצמו ללקט את השיער מהכלב, אחרת בעלי הכלבים יתחכמו ויביאו שערות של כלבים אחרים….

  2. שאפו ענק לעירייה.הגיע הזמן לטפל בתופעה הזווית הזו.

  3. אז אני יכול לקחת שערות מיכלב אחר באיזור אחר לדוגמא במודיעין ולעולם לא אקבל דוח כי זה לא הכלב שלי ויש לי כלב אחר שהוא שלי ברג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

החבורה הרמת גנית באליפות ישראל לתיכונים. אוריצקי (ראשון משמאל) | צילום: באדיבות עיריית רמת גן

עילוי השחמט מתיכון אהל שם ברמת גן, אלופת המדינה: “המטרה? מימון לאליפות העולם”

תפריט נגישות