יום שני , אוגוסט 3 2020
ראשי / פרשת הזברה: הוגשה בקשה לפתיחה בחקירה פלילית נגד עיריית רמת גן וחברת הפארק הלאומי

פרשת הזברה: הוגשה בקשה לפתיחה בחקירה פלילית נגד עיריית רמת גן וחברת הפארק הלאומי

במכתב ששלח יו"ר ועדת הביקורת ברמת גן לכבוד לממונה על צער בעלי חיים במשרד החקלאות הוא דורש לפתוח לאלתר בחקירה פלילית. "הרדמתה של הזברה הועלמה מעיני הציבור, דבר המלמד כי מישהו חש שלא בנוח ממותה של הזברה כתוצאה ישירה מההחלטה על הפניית מערכת ההגברה לכיוונם"

זברות. צילום: פיקסביי
זברות. צילום: פיקסביי

מאז שדיווחנו לראשונה על מות הזברה בספארי בעקבות מסיבת טראנס שנערכה בפארק הלאומי צברה הפרשה הדים גם בתקשורת הארצית וגם בקרב פעילי בעלי חיים שמחו על כך, בין היתר בגרפיטי "רוצחי הזברה לדין", ו"גם אני זברה".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


גרפיטי רוצחי זברה

כעת נראה כי הפרשה עולה מדרגה, עת הוגשה בקשה רשמית לפתיחה בחקירה פלילית. במכתב חריף ששלח יו"ר ועדת הביקורת בעיריית רמת גן, אביהוא בן משה, לדגנית בן דב, הממונה על צער בעלי חיים במשרד החקלאות, הוא כותב כי "מדיווחים שהגיעו אלי מחברת דירקטוריון הספארי עו"ד אביבית מאור נמרודי עולה כי קיים חשש גדול מאד שאחת הזברות בספארי הורדמה לאחר שנסה על נפשה בעקבות הרעש שבקע ממסיבת הטראנס, החליקה ושברה מספר חוליות בעמוד השדרה שהביא את אנשי המקצוע להחליט על הרדמתה".

לדבריו, "במסיבה זו, בשונה מקודמתה, החליטה העירייה להפנות את מערכת ההגברה העוצמתית מזרחה היישר לכיוון הספארי ובית החולים תל השומר, דבר שהביא אומנם לשקט בשכונות המקיפות את הפארק שסבלו מהמסיבה הקודמת, אבל לפגיעה חריפה בחיות הבר הגרות בספארי ובשגרת עבודת בית החולים".

בן משה מציין כי "דבר הרדמתה של הזברה, הועלם מעיני הציבור באופן מתמיהה ולא ברור, דבר המלמד כי מישהו חש שלא בנוח ממותה של הזברה כתוצאה ישירה מההחלטה על הפניית מערכת ההגברה לכיוונם".חקירה פלילית על מות הזברה

עוד הוא טוען כי "מנכ"ל הספארי באופן לא ברור, מנסה לשייך אולי את מנוסתה של הזברה לשאון הרכבים אשר הגיע מכיוון כביש 4 הנמצא בסמוך לספארי, אולם לרגע 'שכח' המנכ"ל החדש, כי הזברות כבר הורגלו לרעש זה ואין בו כדי לגרום להם למנוסה ולבהלה".

יש לציין כי בן משה התריע על הנושא במועצת העיר. "לאחר המסיבה הראשונה שבה מצאו את עצמם תושבי האזור לכודים תחת מוזיקה מחרישת אוזניים שחדרה את קירות בתיהם, הזהרתי את הנהלת העיר מפגיעה הן בתושבי העיר והן בבעלי החיים בספארי לאור המסיבות הנוספות המתוכננות במקום, אולם אזהרותיי נפלו על אוזניים ערלות", אומר בן משה.

הוא מסכם את מכתבו לבן דב ואומר כי "לאור התנהלותה הבעייתית של עיריית רמת גן וחברת הפארק הלאומי ותכנותיהם לקיים עוד מסיבות בפארק אבקשך לפתוח לאלתר בחקירה ולהפעיל את סמכותך על פי סעיף 6 לחוק צער בעלי חיים (סמכויות אכיפה תיקון מספר 9) תשע"ד-2014 כדי למצות את הדין עם מי שהביא לפגיעה בבעלי החיים ולמותה של הזברה".

אביהוא בן משה, צילום: יח

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

גן ילדים אילוסטרציה. צילום: מערכת רמת גן גבעתיים ניוז

גן סגור: עשרה ילדים נדבקו בקורונה ברמת גן