שבת , יולי 11 2020
ראשי / "רועי ברזילי הפך מאביר חופש הביטוי לקרפיון"

"רועי ברזילי הפך מאביר חופש הביטוי לקרפיון"

חברי מועצה ופעילים פוליטיים תוקפים בחריפות את סגן ראש העירייה רועי ברזילי על שתיקתו בעניין החווה הטיפולית והשתקת חברי מועצה ועובדי עירייה וגם על השפה הלא ממלכתית שבה הוא מתבטא כלפי רבנים

רועי ברזילי
רועי ברזילי

מה עובר על סגן ראש עיריית רמת גן רועי ברזילי? זה מה ששואלים את עצמם חברי מועצה (מהקואליציה ומחוצה לה) שתוקפים אותו על שתיקתו בעניין החווה הטיפולית והשתקת חברי מועצה ועובדי עירייה וגם על השפה הלא ממלכתית שבה הוא מתבטא כלפי רבנים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


יו"ר ועדת ביקורת אביהוא בן משה אומר כי "אני מודה שקשה לי היום לראות את רועי יושב בקואליציה שפועלת בניגוד לתפיסתו הערכית ובמיוחד לכל מה שקשור לשקיפות ולסתימת פיות. הדרישה לשקיפות וחופש הביטוי חייבת להיות חרוטה על דגלו של כל אדם באשר הוא אופוזיציה ו/או קואליציה.
סתימת פיות, תשובות ילדותיות ופוגעניות, לצד בריונות של ראש העירייה כרמל שאמה לכל תושב שמעז להביע התנגדות, היא תעודת עניות לכל חברי הקואליציה שבשבתם כחברי אופוזיציה תקפו את זינגר על דברים פעוטים יותר ממה שכרמל פועל ועושה היום. עושה לי הרושם שלוחמי העבר מגלים היום לציבור שעמוד השדרה שלהם היה הכסא".

אביהוא בן משה, צילום: יח

יהודה דודוביץ, מנהל החווה הטיפולית שעומדת על סף סגירה, אומר כי "בהיכרותי את רועי, אני מעריך שרועי מתנגד לסגירת החווה כפי שהתנגד לסגירת המחלקה הוטרינרית".

אם כך מדוע הוא לא מתבטא בנושא?

"זה תשאל אותו, לא אותי".

יהודה דודוביץ חוות הסוסים
יהודה דודוביץ חוות הסוסים

חבר מועצה שמכיר מקרוב את ברזילי אומר בשיחה עם "רמת גן ניוז" כי "רועי מילא פיו מים בוועדות מכרזים, הוא שותק. הוא היה אביר חופש הביטוי והיום אנחנו קוראים לו 'הקרפיון'. או שהוא מפחד או שהמשכורת עושה את שלה עם כל התנאים וכל מה שמסביב. על זה נאמר דברים שרואים משם".

תושב העיר שהצביע לברזילי בבחירות האחרונות אומר כי "אני מתבייש שתמכתי באיש כזה. אני בעד תחבורה ציבורית בשבת, אבל לא בדרך של שנאה ועלבון של רבנים. אם הייתי יכול לבטל את הפתק שלי עבורו הייתי עושה את זה. אני זוכר שהוא עשה עליי רושם רציני בחוג בית. לא פופוליסט. אין דרך להסביר התנהגות כל כך לא ממלכתית".

בעניין התחבורה הציבורית בשבת אומר  יעקב אפרתי, דובר המטה למען השבת, כי "רועי לא כיבד את האנשים שפועלים בשם הדת למנוע תחבורה ציבורית בשבת כשקרא להם לחזור לימי הביניים. בלי הרבנים והדת רועי לא היה סגן ראש עיר. לפני הקמת המדינה היו ברמת גן ערבים. בגלל הרבנים באו לכאן יהודים מכל העולם שחלמו לעלות לישראל. לפני שהוא מדבר על הדת הוא צריך לכבד. אני מכבד את רועי כבן אדם, אבל נראה שהוא נהנה מהשסע שנוצר. חשוב לי להבהיר לו שלכל מטבע יש שני צדדים. גם אם הוא מעביר החלטה ברוב קולות הוא חייב להתחשב במיעוט כי מחר הוא יהיה במיעוט".

הפעילה החברתית רייצ'ל גרין אומרת כי "רועי פועל רק היכן שנוח לו. בתקופה של זינגר הוא לא אהב שסותמים את פיו. פתאום כשהוא בקואליציה מבחינתו זה חוקי".

הפעילה החברתית איריס גרצמן מסכמת ואומרת כי "ברזילי מחויב לתפקידו מכניס הכסף. אם יאמר את דעתו האמיתית – יועף מתפקידו ויאבד את מקור הכנסתו".

בתחילה טענה נציגה של ברזילי שתועבר תגובה, אולם בסופו של דבר הוחלט לא להגיב לטענות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

רישום זוגיות לתושבים

לראשונה בגבעתיים – אישור רישום זוגיות לתושבים