יום שישי , אוגוסט 7 2020
ראשי / רמת גן / "בברסלב בוערת אש – הבער אותה בליבי"

"בברסלב בוערת אש – הבער אותה בליבי"

לרגל יום השנה להסתלקותו כותבת רוחמה אפרתי תושבת רמת גן, על רבי נתן שטרנהרץ, שהיה תלמידו המובהק של רבי נחמן מברסלב, מפיץ תורתו המרכזי, ומנהיגה בפועל של חסידות ברסלב 

ברסלב
ברסלב

ליל עשרה בטבת בעיירה ברסלב, הקיפאון כבר שולט כליל בעיירה, השלג והקרח ממלא כל העין. על מיטה בבקתה, שהאור בוקע ממנה למרחוק, שכב הרה"ק ר' נתן מברסלב זיע"א, תלמידו הגדול של רה"ק מוהר"ן מברסלב זיע"א. רוחו כמהה לדבוק בבוראה, גופו חלוש ושעותיו ספורות, תלמידיו מקיפים את מיטתו הקדושה, ומטים אוזן לשמוע מפיו הקדוש עוד דיבור ועוד אחד, והנה פותח הצדיק את פיו ושואל "איזה מאורעות ארעו לעמנו בעשרה בטבת?", תלמידיו שמוחם לא הצליח להכיל דבר מרוב הצער על מצב רבם הגדול, לא השיבו אותו דבר, והוא ענה ואמר "שלושה דברים אירעו, מת עזרא הסופר, נתרגמה התורה ליוונית, והובקעה העיר".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


והוסיף ואמר בזה הלשון "נו, כשעזרא הסופר הולך לו, וטרף-פסול (אפיקורסות) מתגברים, כמו שיש היום לאלפים ולרבבות טרף-פסול… אך אני מקווה שדף אחד מספרי רבינו יהיה תיקון לכל, ובכן מצווה אני עליכם שעיקר עסקיכם יהיה להדפיס את הספרים, שיתקיימו "יפוצו מעיינותיך חוצה" (משלי ה' טז), ותהיו חזקים בממון, ברצון ובטרחא". ציווה. אמר וכך גם עשה.

נהר הבוג
נהר הבוג

מבין חיבוריו שנכתבו מתוך זיכרון פנומנלי על אנושי ומתוך ערגה לדבוק באמת:

ליקוטי הלכות – חיבור המשלב בין ההלכה לבין תורת הנסתר על-פי לקוטי מוהר"ן

ליקוטי עצות – ליקוט מליקוטי מוהר"ן, מסודר לפי נושאים ברשימה אלפביתית

ליקוטי תפילות – תפילות המבוססות על המאמרים בליקוטי מוהר"ן

עלים לתרופה – קובץ מכתביו של רבי נתן, אשר רובם יועדו לבנו רבי יצחק

קיצור ליקוטי מוהר"ן

חיי מוהר"ן – על חייו ותלאותיו של רבי נחמן ובעיקר על מלחמתו כנגד היצר הרע

שבחי הר"ן – שבחי רבו רבי נחמן ותיאור השתלשלות נסיעתו המופלאה לארץ ישראל בזמן מלחמת נפוליאון

שיחות הר"ן – קובץ שיחות שנאמרו על ידי רבי נחמן בהזדמנויות שונות. בספר 308 שיחות ומאמרים, קצרים ברובם, המהווים מעין השלמה לעיקרי תורתו של רבי נחמן, המובאת בליקוטי מוהר"ן.

ימי מוהרנ"ת

שמות הצדיקים – ספר המסוגל לפעול ישועות ונצורות על האדם. רבי נחמן אומר שכאשר מזכירים את שמות הצדיקים הם יכולים לפעול ישועות על האדם!

"בברסלב בוערת אש – הבער אותה בליבי", כשהתוודע לרבי נחמן וגילה את מעלתו של צדיק יסוד העולם בקש מאת הקדוש ברוך הוא שייתן לו את הזכות להתקרב אל האש הלבנה, הלוא היא אש הקדושה.

רבי נתן שטרנהרץ, המוכר גם כרבי נתן מברסלב או רבי נתן מנמירוב, או בשמו העממי מוהרנ"ת היה תלמידו המובהק של רבי נחמן מברסלב, מפיץ תורתו המרכזי, ומנהיגה-בפועל של חסידות ברסלב אחרי מות רבי נחמן, שעליו אמר : "לולא רבי נתן – לא היה נשאר ממנו כלום..". היום י' טבת , מלאו 174 שנים להסתלקותו – הדליקו נר לעילוי נשמתו הטהורה, שימו פרוטה לצדקה ובקשו בקשות שהצדיק יהיה מליץ יושר בעדכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

2 comments

  1. תודה! תומר אתה אליפות!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מגן דוד אדום – צילום רמת גן גבעתיים ניוז

רוכב אופניים בן 14 נפגע מרכב בפינת נגבה