יום ראשון , ינואר 24 2021
ראשי / מנחם דוד: "לא מעט בתי כנסת לא עומדים בהנחיות"

מנחם דוד: "לא מעט בתי כנסת לא עומדים בהנחיות"

סגן רה"ע ומחזיק התיק לשירותים חברתיים ותרבות תורנית, עו"ד דוד מנחם: "ההנחיות של משרד הבריאות מצילות חיים. אלו הרגעים שאנו חייבים לזכור את הכלל של ואהבת לרעך כמוך"

מנחם דוד
מנחם דוד. צילום רג ניוז

עיריית רמת-גן קוראת לציבור המתפללים בעיר, להישמע להנחיות משרד הבריאות ולהימנע מהתקהלות של מעל 10 אנשים בבתי הכנסת. ההנחיות גם מבהירות כי יש להקפיד על ריחוק בין העולה לתורה לבין יתר המתפללים. אנשים מבוגרים אשר נמצאים בקבוצות הסיכון, צריכים להימנע מהגעה לבית הכנסת ולהתפלל בבית.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בעיר רמת-גן יש קרוב ל-150 בתי כנסת וחשוב לציין שמרביתם אוכפים ונענים להוראות בצורה מלאה. יחד עם זאת, קיימים עדיין כ-10 בתי כנסת שעדיין מפירים את הנחיות של משרד הבריאות בנושא התקהלות במרחבים סגורים. עיריית רמת-גן יצרה קשר עם בתי הכנסת שהפרו את התקנות והנחתה אותם להקשיב להנחיות משרד הבריאות ושל הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב דוד לאו.

בצל משבר הקורונה, פרסם הרב דוד לאו מכתב לכלל הגבאים בבתי הכנסת, בנוגע לביצוע הנחיות משרד הבריאות בבתי הכנסת. במכתבו ציין כי מותר וחשוב להתפלל בבתי הכנסת, אולם יש לחלק את באי בתי הכנסת למספר מניינים ולהגביל כל מניין ב-10 מתפללים בלבד. כמו כן חובה לשמור על מרחק של לפחות שני מטר בין איש לרעהו ולאוורר את חלל בית הכנסת כראוי. הרב הראשי לישראל קרא גם לאנשים מבוגרים או כאלה הנמצאים בקבוצת סיכון, להימנע מלהגיע לבית הכנסת בתקופה זו.

"לצערי, מהרשימה המפורטת שנמסרה לי עולה כי יש לא מעט בתי כנסת שלא עומדים בכללים ובהנחיות של הרבנים אשר מתבססים בין היתר על הנחיות משרד הבריאות ועל ההנחיות הארציות", אומר סגן רה"ע ומחזיק התיק לשירותים חברתיים ותרבות תורנית, עו"ד דוד מנחם. "ההנחיות הינן חשובות ביותר להצלת בני אדם וכל אחד צריך להתחשב בהוריו/ילדיו/משפחתו כאשר הוא לא מיישם את ההנחיות. אלו הרגעים שאנו חייבים להתעלות מעל עצמנו ולעשות הכל על מנת שלא תצא תקלה על ידינו. יש לזכור את הכלל של 'ואהבת לרעך כמוך' וכן את הציווי של 'לא תעמוד על דם רעיך'. באי הישמעות לכללים ולהנחיות, אנו חלילה, עוברים על שני עקרונות יסוד אלה. אודה באם כל אחד וכל אחת יסייע לשמירה על הכללים ובהנחיות".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חיסון (צילום אילוסטרציה pixabay)

כשליש מתושבי ר"ג וגבעתיים התחסנו לקורונה