ראשי / טענות על גזענות במכללת רמת גן – "אנחנו לא רוצים פה סטודנטיות ערביות"

טענות על גזענות במכללת רמת גן – "אנחנו לא רוצים פה סטודנטיות ערביות"

תושבים שמתגוררים בסמוך למכללת רמת גן פתחו בקמפיין להעברתה לסמינר אפעל: "המקום הזה תקוע פה כמו קוץ, באמצע השכונה ואם זה לא מספיק אז עכשיו יבואו לכאן סטודנטיות ערביות שילמדו פה סיעוד וישנו את צביון השכונה. נשיא המכללה מגיב בזעם - "טענות גזעניות, אנחנו גאים בסטודנטים הערבים שלנו"

מכללת רמת גן
סטודנטיות ערביות במכללת רמת גן

המושג "לא בחצר האחורית שלי" נאמר לרוב בהקשר של בתי בושת או מעון לבעלי מוגבלויות ששוכן בלב שכונת מגורים. אלא שבזמן האחרון מנהלים תושבים שמתגוררים ליד מכללת רמת גן מלחמת חורמה במוסד החינוכי, שבו פועלות למעשה שתי מסגרות – "האקדמית" ו"מכללת רמת גן". הסיבה: המקום גורם למצוקת חנייה, מטרדי רעש  ואם זה לא מספיק, אז כעת עולות גם טענות בעלות ניחוח גזעני.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


מכללת רמת גן נמצאת ברחוב פנחס רוטנברג 87, על קו התפר בין השכונות רמת עמידר ונווה יהושע, המכללה שהוקמה בשנת 1990 כמרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה, מושכת אליה סטודנטים רבים מכל חלקי הארץ, דבר הגורם מטרד לתושבים המקומיים ולמצוקת חנייה קשה. כבר תקופה, מנהלים התושבים מאבק לפנות את המכללה מתוך שכונת המגורים, לאחרונה החלו להישמע גם טענות קשות על הרכב הסטודנטים שמגיעים ללמוד במכללה.

מכללת רמת גן

מספר אחת התושבים – "פתחו במכללה מסלול ללימודי סיעוד שמושכת אליה סטודנטים ערבים מכל הארץ, למה אני צריך להסתובב בשכונה יהודית באמצע רמת גן ולהרגיש שאני מוקף נשים עם חיג'אב על הראש שמדברות רק ערבית, כל הצביון של השכונה משתנה בעקבות הנוכחות שלהם".

"המקום הזה תקוע פה כמו קוץ, הסטודנטים חונים ברחוב וסותמים אותו", אומר אחד התושבים שמוביל את המאבק. "לעומת זאת, בסמינר אפעל יש הרבה מקומות ריקים והוא עומד כמו פיל לבן. שיעבירו את הסטודנטים לשם ויפתרו שתי בעיות במכה אחת. אנחנו לא רוצים סטודנטים ערבים בשכונה שלנו".

את הדברים שומע נשיא מכללת רמת גן, עו"ד עודד דברת ומזדעזע. בראיון לאתר רמת גן גבעתיים ניוז, תוקף נשיא המכללה את דברי הגזענות –
"אם זה מעורר אז שהשכנים יעזבו את השכונה. מה זה? מה הגזענות הזאת? סטודנטים ערבים לא יכולים ללמוד בשכונה? למה מה שונה מהם מסטודנטים יהודים? …. אם השכונה הזאת מכריזה על עצמה כשכונה גזענית, אנחנו עושים עבודת קודש שמשנים את הצביון שלה. עבודת קודש….. איזה מין טענה גזענית זאת? אופי השכונה לא יכול לקלוט סטודנטים ערבים? …..

אנשים שבא להם פחות טוב שיעזבו את השכונה. אדם גזען אין לו מקום בשום מקום. ….כן יש לנו סטודנטים ערבים ואנחנו גאים בזה.
גאים מאוד. גאים מאוד שאנחנו יכולים לשרת את המדינה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

התו הירוק (צילום מסך אפליקציית רמזור)

רשמית: התו הירוק הוארך עד סוף השנה