יום רביעי , דצמבר 2 2020
ראשי / מרד התלמידים נגד כרמל שאמה

מרד התלמידים נגד כרמל שאמה

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה החל להפעיל סקרי דעת קהל בפייסבוק על קיצוצים שמתכנן לעשות בעיר, אחד מהם, ביטול הטקס המסורתי של בוגרי כיתות ח' לפני המעבר לתיכון. נפתחה עצומה עליה חתמו 700 תלמידים הקוראים לא לפגוע בטקס הסיום

ההשפעה של השלטון האמריקאי על ראש העיר הנכנס של רמת גן, כרמל שאמה הכהן בהחלט ניכרת. בבית הלבן, נשיא ארצות הברית שולח כל לילה בטויטר את הגיגי ליבו לאומה. ברמת גן, שבוע לפני כניסתו לתפקיד, החל שאמה להפעיל סקרי דעת קהל על קיצוצים בתקציבי העיר רמת גן.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


ביטול טקס כיתות ח ברמת גן

לפני כשבוע שאל ראש העיר הנכנס את דעת גולשי הפייסבוק על ההוצאות בחגיגות יום העצמאות. לפני מספר ימים החליט לבדוק מה חושבים גולשי הפייסבוק על ביטול טקס סיום כיתות ח' המסורתי.

ביטול טקס כיתות ח ברמת גן

כך כתב ראש העיר בפיסבוק: הצביעו, הגיבו ושתפו בעד או נגד קיום טכס סיום כיתות ח' באצטדיון וינטר. כמי שרואה באירוע דבר שהוא נטו לטובת והנאת הילדים וההורים עמדתכם מכרעת בעיני.

עלות הטכס סיום כיתות ח' היא כמעט מיליון ש"ח, כאשר בנוסף עורך כל בית ספר אירוע סיום משלו.

אבקש את עמדתכם בעניין בין הגישה שטוענת שמדובר בבזבוז כספי ציבור והרבה שעות לימוד בהכנות שיכולים לשמש לצרכים אחרים בחינוך. כמו כן יש המוסיפים שמדובר במופע יח"צ יקר ומיותר של השלטון

לבין הגישה התומכת שרואה בטכס אירוע מגבש, מרגש ומיוחד שאין שני לו בארץ.

הצביעו והשפיעו. תודה.

כאמור מעל 4000 גולשים הגיבו לסקר של ראש העיר שקבעו כי יש לבטל את הטקס.

ביטול טקס כיתות ח ברמת גן

מאות תלמידי כיתות ח' ברחבי העיר כועסים על צעדיו של ראש העיר השוקל לבטל את הטקס המסורתי שנערך במשך שנים ברמת גן והחליטו לצאת במאבק ציבורי נגד ראש העיר. התלמידים החליטו לצאת עם עצומה הקוראת לתלמידים והורים להשאיר את  טקס הסיום.

מתוך עצומת התלמידים – כיתות ח׳ מרמת גן נגד ביטול טכס וינטר השנתי.  אנו, תלמידי כיתות ח׳ התאספנו לאחר העלאת דבריו של ראש עירנו החדש-כרמל שאמה הכהן ושאל את השאלה האם תושבי העיר חושבים שצריך לבטל את טכס סיום בית הספר היסודי והמסורתי שמתקיים באצטדיון וינטר כל שנה בעירנו רמת גן.

אנו חושבים שטכס זה הינו חלק חשוב מבגרותנו,כי בטכס זה אנו צריכים לקחת עלינו אחריות רבה, אם היא להגיע לחזרות ולהתאמץ ואם זה לחשוב על רעיון ייחודי לטכס הייחודי שלנו. לצערנו, כרגע רוב אוכלוסיית רמת גן הצביעה בעד לביטול של טכס זה. כל הצבעה תעזור!

מספר אחד התלמידים שמובילים את המאבק – ראש העיר אינו מלך ששואל את הנתינים שלו בפייסבוק מה הם חושבים ולפי זה חורץ גורלות. יש חיים מחוץ לפייסבוק, אנחנו מצפים שראש העיר יבוא לדבר איתנו לפני שהוא כותב כל מיני דברים בפייסבוק.

מדוברות כרמל שאמה הכהן ראש העיר הנכנס נמסר: "למרות שכרמל טרם נכנס לתפקיד רשמית הוא כבר עובד מסביב לשעון בעיריה במיוחד לטובת סגירת הגירעון שהותיר השלטון הקודם. סגירת הגרעון והכנת תקציב 2019 והאחריות מחייבים צעדים לא קלים ולעיתים לא פופולאריים.

בתוך התהליך הזה נבחנים סעיפי ההוצאה אחד אחד וסעיפים שבמחלוקת ועיקרם רצון והנאת הציבור. בסעיפים אלו נכון לשמוע את דעת ורחשי הציבור ולשתפם. המשאלים בפייסבוק הם כלי נהדר מהיר וללא עלות וראש העיר הנכנס יעשה בהם שימוש נרחב. יודגש שעדיין מדובר בכלי אחד מתוך מגוון רחב של כלים ותהליכים לפני קבלת החלטה.  במקרה הזה לפנינו עוד תהליך ארוך לרבות התייעצות עם גורמי המקצוע, נציגי התלמידים ונציגי ההורים.

טקס וינטר הוא דווקא אינטרס של כל ראש עיר. טקס כזה מקנה לראש העיר במת יחסי ציבור אדירה ונדירה, אך לנגד עיניו של כרמל טובת העיר והתושבים בלבד".

טקס כיתות ח ברמת גן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

6 comments

 1. אני ממש לא מבינה מה ההתנפלות הזו עלשאלה בתום לב של ראש העיר, מאוד יפה מצדו שהוא שואל ומתייעץ ולא קבע עובדה שרירותית. תלמידים יקרים, יש לכם הרבה שכל ואתם לא צריכים להיות מושפעים מ"טרנד" ההתלהמות הפושה בציבור. אפילו נוסח העצומה מקומם – נגד, אנטי… ותחשבו על זה!

 2. כמורה אני יודעת כמה אנרגיה מיותרת, זמן מבוזבז וכסף רב מושקעים בטכס. התלמידים עושים טובה שבאים לחזרות ויושבים ומחכים לתורם חסרי סבלנות. ברור שכרגע התלמידים לא יסכימו לביטול הטכס. צריך להעביר שאלון בין מורי כתות ח'. נראה לי שחלק גדול מהורי תלמידי כתות ח' יסכימו לסיום אחר.

 3. יוזמתו של מר שאמה באה לאחר פניה של הורים רבים לילדי בתי ספר יסודיים בעבר ובהווה הרואים באירוע שעלותו כמיליון ש"ח, יקר ומיותר.
  האירוע, חוץ מזה שהוא הצדעה בפני ראש העיר וחברי הנהלת העירייה – אין בו כל ערך או תרומה משמעותית לעתיד הילדים או חוויה בעלת משקל.

  אני כאב לשני ילדים בוגרי בית-ספר יסודי בעיר ובת שתסיים השנה את לימודיה ביסודי, אינני כהורים נוספים רבים כל סיבה לקיים טקס שעלותו כה גבוהה וסבור שיש למצוא חלופה יותר חוויתית ומשמעותית לאורך זמן ורצוי גם זולה יותר.

 4. כוכבי אורנה

  הי-
  בתור אמא ליד שעכשיו כבר בן 42 ?זכור לי לטוב הטקס הזה … שהייתי בין האמהות הדגלניות.
  לדעתי , זו מסורת יפה – אבל אם רוצים אפשר לשנות קצת ולחדש , ואולי לרענן פה ושם , אבל לא לבטל אותו בכלל. שינויים תמיד נתקלים בהתחלה בקשיים,
  אז לא להרתע- אבל בשום פנים לא לבטל.
  בהצלחה!

 5. העצומה לא רצינית ומי שאירגן אותה הם אנשים שלא מבינים מה רוצה ראש העיר הנכנס או מנסים לחבל בפעילותו השקופה והמבורכת, שלא ראינו כמותה כבר עשרות רבות של שנים ברמת גן.
  בסך הכל שוחרר לציבור סקר, על מנת לחוש את הלך הרוחות בנושא, כמו בנושאים רבים אחרים.
  להפוך את זה לעצומה "נגד ראש העירייה", זו חוסר הבנה של המהלך.
  גם ההורים שמלווים את העצומה, "רותמים את הכירכרה לפני הסוסים".

  • העצומה לא נגד העירייה אלא נגד ההצבעות של תושבי רמת גן, שבתחילה הצביעו בסקר שהעלה ראש עירנו החדש והמצב היה נראה שיבטלו את הטקס.
   אז כיתות ח ברמת גן פתחו עצומה נגד ביטול הטקס כי לרובם אין פייסבוק ואין ביכולתם להשפיע על הסקר.
   רצינו להביע את דעתנו בנושא ולנסות להשפיע כמו שמלמדים אותנו בבית הספר וחבל שאנשים רואים זאת ב״טרנד״.
   העצומה בכלל לא הולכת נגד ראש העיר אלא נגד התושבים שהצביעו לביטול הטקס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

IMG-20201202-WA0005

חולקו מעל 100 דו"חות בגין עבירות תנועה מסכנות חיים