יום ראשון , מאי 31 2020
ראשי / מריחת הצואה בבית ספר מכלל ברמת גן: מי ניסה להשתיק את הפרשה?

מריחת הצואה בבית ספר מכלל ברמת גן: מי ניסה להשתיק את הפרשה?

יום אחרי החשיפה הבלעדית ב"רמת גן גבעתיים ניוז" שהכתה גלים בעיר מתבררים פרטים נוספים על מריחת הילדה בצואה בבית ספר "מכלל". האם אגף החינוך בעירייה ידע בזמן אמת על המקרה ומה הייתה תגובת הצוות בחדר המורים כשהחלו להגיע דיווחים ראשונים על המקרה

בית ספר מכלל רמת גן
בית ספר מכלל רמת גן

גם 24 שעות אחרי החשיפה הבלעדית ב"רמת גן גבעתיים ניוז" פרשת מריחת הצואה בבית ספר "מכלל" ברמת גן לא יורדת מהכותרות. כלי תקשורת ארציים החלו לסקר את הפרשה שמטלטלת את בית הספר והפכה לשיחת היום ברמת גן.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


היום בבוקר הגענו לבית הספר ודיברנו עם הורים שהביעו שאט נפש מהמקרה. חלק מההורים קוראים להשבית את הלימודים לשעה, במחאה על המקרה. אחרים קוראים להעניש בחומרה את האחראים.

בינתיים החלו להתברר פרטים נוספים שמעלים תהיות על התנהגות הצוות. לדברי ההורים, הילדים אספו את הצואה לפני המקרה, בלי שאיש הבחין בכך. בזמן הקטטה ילדים שרצו לחדר המורים לדווח נשלחו בחזרה לחפש את המורה התורנית ואלו שניסו להתערב הורחקו בכוח על ידי הילדים המכים.

אחד ההורים העלה תהיה לגבי התערבות העירייה. "האם אגף החינוך קיבל דיווח בזמן אמת ואם כן האם התקיימה ישיבת חירום עם משרד החינוך, כפי שנהוג במקרים כאלה? אלה שאלות שחייבים לבדוק אותן לעומק".

יו"ר האופוזיציה חגי אשר: "באם כל פרטי המקרה מדויקים, מדובר פה במעשה אלימות חמור ביותר. יש לטפל ברמה חינוכית כלל בית ספרית ולא ברמה של הענשה בודדת בדמות הרחקה מבית הספר. חייבים להפסיק את הנוהג הפסול של השתקה וטיפול בתוך בתי הספר מחשש שייגרם שם רע לבית הספר. הנזק בהשתקה חמור יותר. אני מצפה מגורמי החינוך להיכנס לעובי הקורה להתערב ולפקח על הנעשה בבית הספר. חייבת להיות מעורבות של כל ההורים וצוותי החינוך יחד בשיתוף פעולה מלא".

WhatsApp Image 2019-05-15 at 10.25.58
חגי אשר. צילום פרטי

אשר קרא להורים בעיר לדווח על כל מקרה גם אם הוא זניח לכל הגורמים החינוכיים. "תנו לאנשי המקצוע לבחון את המקרים ולטפל בהם טיפול מעמיק שימנע מכולנו בעיות חמורות יותר בעתיד", אומר אשר.

יו"ר פורום הורים נגד אלימות, לילך קובה, אמרה כי "לצערי, שוב ושוב אנו עדים לתופעות אלימות שאינן מטופלות. לפני מספר חודשים הודיע ראש העיר בפוסט פופוליסטי כי רמת גן נכנסת לפרויקט עיר ללא אלימות. מאז עברו הרבה מים בירדן ודבר הלכה למעשה לא קרה שוב אנו עדים לכאורה לאלימות שלא רק מושתקת, אלא חמור מכך, נטענים טעונים כי ברגע האמת התבקשו המורים לסייע ולמרות זאת אף אחד לא מושיט יד לילדה ברגע האמת".

שי מועלם יור ועד בית ספר מכלל רמת גן
שי מועלם יור ועד בית ספר מכלל רמת גן

מ"מ ראש העירייה, ליעד אילני, התייחס לפרשה בדף הפייסבוק שלו: "המקרה שקרה בבית הספר היסודי בעירנו חמור ביותר ואנו מטפלים בו בכל האמצעים העומדים לרשותנו. אני כואב באופן אישי ובפרט כאבא את הפגיעה הקשה בילדה ומשפחתה. אמנם האחריות הפדגוגית על החינוך היסודי מופקדת בידי משרד החינוך אך מיד עם היוודע המקרה החמור, זימנתי פגישה דחופה עם מנהלת בית הספר, בכירי אגף החינוך והשירות הפסיכולוגי על מנת להבין ביתר פירוט את השיקולים באופן הטיפול ובצעדי הענישה שננקטו".

לדבריו, "מטעם צנעת הפרט לא הכל ניתן לומר, אולם חשוב לציין שמדובר בילדים בכיתה א' שנמצאים בסך הכל 3 שבועות במערכת החינוך. לאחר ששמעתי את כלל הגורמים הרלוונטים, אני משוכנע שהטיפול במקרה החמור הזה היה מקצועי ובהתאם לנהלים. כמו כן, ביקשתי ממשרד החינוך לרענן את הנהלים כדי שמקרים כאלו ידווחו ישירות ומידית לאגף החינוך של העירייה, מה שלא אירע במקרה זה".

פנינו גם למנהלת בית הספר, אולם היא סירבה להתראיין.

היחיד שהסכים להתראיין מטעם בית הספר הוא יו"ר ועד ההורים שי מועלם שאמר כי "בית הספר עושה את הכל כדי להימנע ממקרים כאלה בעתיד. אני חושב שילד בכיתה א' שמקבל יום של שהייה בבית זה מספיק חמור בשביל להעביר את המסר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

2 comments

  1. השהייה אינה מעבירה שום מסר במקרה כזה.
    אולי שבוע לצד אב הבית בניקיונות השירותים של בית הספר ילמדו אותם קצת צניעות ודרך ארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עלמה חיילת

החיילת מגבעתיים שעוזרת לחיילים – "אני מצטיינת כי אכפת לי"