יום ראשון , ינואר 24 2021
ראשי / "הרב אריאל הביא כבוד לרמת גן יותר משהפרס מביא לו כבוד"

"הרב אריאל הביא כבוד לרמת גן יותר משהפרס מביא לו כבוד"

הידיעה על זכייתו בפרס משרד החינוך של הרב אריאל, לשעבר הרב הראשי של רמת גן, עוררה סערה גדולה בשל אמירותיו ההומופוביות. חבר האופוזיציה בעיריית רמת גן, עו"ד זוהר ישרים, לא מתרגש מאמירותיו של הרב: "אני לא הומופוב, אבל הקהילה הגאה עושה רעש הרבה מעבר לגודלה"

עו"ד זוהר ישרים
עו"ד זוהר ישרים

סערה ברשת בעקבות זכייתו של הרב אריאל בפרס מטעם משרד החינוך לספרות תורנית. יעקב אריאל, הרב הראשי לשעבר של רמת גן, ידוע בין השאר התבטאויות חריפות נגד הקהילה הגאה. מחזיק תיק הקהילה הגאה ברמת גן, ישראל זרי, פרסם פוסט בדף הפייסבוק "רמת גני – הצעירים והצעירות בראשות ישראל זרי" בו הוא מביע צער על זכייתו של הרב.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בפוסט נכתב: "לצערנו, זה חתן פרס ישראל לשנת 2020 במדינת ישראל. לשמחתנו, הרב הזה הוא כבר לא הרב הראשי של רמת גן. אנחנו גאים שרמת גן נמצאת במקום טוב יותר, מכיל יותר ובעיקר בריא יותר משהייתה בשנת 2016. פעם נוספת ממשלת ישראל מוכיחה ש'המבוגר האחראי והשפוי' במדינת ישראל אלו דווקא הרשויות המקומיות ולא מי שמעליהן".

מנגד, חבר האופוזיציה, זוהר ישרים אומר: "כבוד גדול היום לעיר רמת גן לאור קבלת פרס ישראל בספרות תורנית אותו זכה לקבל כבוד הרב יעקב אריאל מוועדה בתוך משרד החינוך אשר בדקה והגיעה להחלטה זו".
הוא מוסיף ואומר כי "יותר מאשר הפרס מכבד את הרב יעקב אריאל, זה כבוד לנו לעיר רמת גן ולמדינת ישראל שזכינו לתת את פרס ישראל לכבוד הרב".

זאת אומרת הרב הוא מקור גאווה לרמת גן ?
"לא הייתי משתמש במונח הזה ספציפית, אבל כן הרב מכבד במעמדו ובקבלת הפרס את העיר רמת גן ואת מדינת ישראל".

מה דעתך על האמירות שלו שנחשבות להומופוביות?
"הרב כרב אומר את דעתו התורנית. זוהי דעתו. הרב הוא לא דמות פוליטית והמומחיות שלו היא לא בברירת מילים. לגופו של עניין, העמדות שלי הן ברורות ובמסגרת החיה ותן לחיות אני מכבד כל אדם באשר הוא, אבל צריך לשים דגש על דברים שחשובים לנו כעם יהודי ולא לשים את הדגש על התפל".

במועצת העירייה יושב אתכם חבר מועצה גאה שמחזיק בתיק הקהילה הגאה. האם לדעתך הוא נכה, כפי שהתכוון הרב?
"אני לא חושב שהרב מתכוון שידידי וחבר המועצה ישראל זרי הוא אדם נכה. הרב מדבר במונחים הלכתיים. ישראל הוא אחד מחברי המועצה שאני מעריך ומוקיר על עצם היותו אדם באשר הוא. אנו כשליחי ציבור צריכים להתרכז בעיקר. נכון,  חיה ותן לחיות זה דבר חשוב. דעת המיעוט היא חשובה וצריך לכבד אותה אבל לא לתת לה את המרכז".

למי צריך לדעתך לתת תמיכה תקציבית: לקהילה הגאה או לבית הכנסת?
"אני סבור שגם הקהילה הלהטב"ית צריכה לקבל את המענה שהיא צריכה, ביחס לגודלה. ברמת גן יש יותר דתיים. 60 אחוז מתושבי רמת גן הם מסורתיים דתיים וחרדים בפרט, ואנשים שהמסורת היהודית חשובה להם בכלל. לכן התקציב צריך להתחלק בצורה נכונה, וכל אחד צריך לקבל חלק מן התקציב לפי הצרכים האמיתיים שלו. קהילת הגאים יחסית לגודלה היא חלק פחות משמעותי בעיר, אבל עדיין חשוב לכבד אותו".

יו"ר עמותת לתת לחיות הנלחמת בכפייה דתית, ראובן לדיאנסקי, טוען כי "זו בושה וחרפה! שר החינוך רפי פרץ הודיע על הענקת פרס ישראל לרב יעקב אריאל, הומופוב חשוך שבין היתר אמר שהומואים הם נכים שצריכים טיפול פסיכולוגי ולא להשכיר דירות ללסביות. אחרי שצידד בטיפולי המרה ללהט"בים ואחרי דברי הבלע שלו כנגד הלגיטימיות של משפחות להט"ביות ממשיך הרב רפי פרץ להוכיח לכולנו עד כמה הוא רע לחברה שלנו ולדמוקרטיה".
ומחדד את אמירתו: "על אף העובדה שעבור ראש הממשלה נתניהו שהרב רפי אריאל הוא שותף פוליטי טבעי שלו, הוא מוכרח למנוע את החרפה הזו. זוהי אחריותו האישית"!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

5 comments

 1. שר חינוך הזוי נותן פרס להומופוב!
  בושה!!!

 2. הוא הומופוב גזען חשוך.
  ממש לא כבוד.
  הוא פוגע בנערים שלומדים אצלו בדעות המטומטמת שלו.
  בושה וחרפה אסון אנושי האיש הזה

  • בושה וחרפה הפוביה שיש לאנשים בארץ מהדת היהודית. כל דת אחרת מכבדים ואת הדת שלנו מבזים. הרב אריאל אדם משכמו ומעלה, כבוד גדול

 3. הרב יעקב אריאל שליט״א , הוא מורה הלכה , מהגדולים שקמו בישראל . אני מברך על החלטת ועדת הפרס. גאווה לרמת גן גאווה לישראל .
  הרב אריאל שליט״א היה צריך להיות הרב הראשי לישראל , וזה היה פספוס גדול . היתה לי הזכות להיות איתו בשבת דל כנסת תורמי הכליה של מתנת חיים , זה עם ישראל !
  לצערי במדינת ישראל חופש הביטוי ניתן לסוג מסווים של מגזרים , אדם ואיש ציבור ראשי וצריך להגיד את דעותיו , גם אפילו אם איני מסכים זאת , יש לאפשר לו זאת ….
  לסופר ואיש רוח משפיע תושב רמת גן מותר להגיד שהציונות הדתית היא סרטן??? איפה אבירי חופש הביטוי ??!

 4. חזי ברזני ברוטמן

  הרב יעקב אריאל שליט״א , הוא מורה הלכה , מהגדולים שקמו בישראל . אני מברך על החלטת ועדת הפרס. גאווה לרמת גן גאווה לישראל .
  הרב אריאל שליט״א היה צריך להיות הרב הראשי לישראל , וזה היה פספוס גדול .
  לצערי במדינת ישראל חופש הביטוי ניתן לסוג מסווים של מגזרים , אדם ואיש ציבור ראשי וצריך להגיד את דעותיו , גם אפילו אם איני מסכים זאת , יש לאפשר לו זאת ….היה לי הזכות לעשות איתו את שבת לפני שבועים , בכנס תורמי כליה, שם כולם ״חשוכים ״!!!?
  לסופר ואיש רוח משפיע תושב רמת גן מותר להגיד שהציונות הדתית היא סרטן??? איפה אבירי חופש הביטוי ??!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חיסון (צילום אילוסטרציה pixabay)

כשליש מתושבי ר"ג וגבעתיים התחסנו לקורונה