יום שישי , אוקטובר 2 2020
ראשי / "אין סיבה שלעובדי עיריית רמת גן לא יהיה חשק, הם קיבלו תוספת שכר"

"אין סיבה שלעובדי עיריית רמת גן לא יהיה חשק, הם קיבלו תוספת שכר"

אחרי שהרוחות בין יו"ר ועד העובדים אסי אדן למ"מ ראש העירייה ליעד אילני התלהטו, בא מזכיר הסתדרות המעו"ף, עופר ימין, ומצנן את הרוחות. בראיון ל"רמת גן ניוז" הוא מודיע שאין כוונה ללכת להשבתה: "מדובר במשברון שיכול לקרות במשפחות הכי טובות"

בניין ההסתדרות
בניין ההסתדרות

חדשות טובות לתושבי רמת גן: המשבר בין עובדי העירייה להנהלת העיר נמצא לקראת פתרון. ביום שני הקרוב – לאחר ט' באב – ייפגשו הצדדים, בתיווך ההסתדרות, לשיחה ושם – כך מאמין מזכיר הסתדרות המעו"ף, עופר ימין – יגשרו על כל המחלוקות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בשיחה עם "רמת גן ניוז" אומר ימין כי "ליו"ר ארגון העובדים יש יחסי עבודה טובים עם הנהלת העירייה. לא מדובר בסכסוך עבודה וזה ייפתר ברמה של הידברות. לא נראה לי שנצא למאבקים".

מה לגבי סוגיית החתמת כרטיס הנוכחות. היא נפתרה?

"יש כיום דיווח נוכחות. הוא לא נעשה דרך שעון נוכחות וגם אין חובה כזו. מבחינתנו נשתף פעולה עם העיריה על כל דיווח כוזב. אני לא מאמין שקיים כזה, אבל אם קיים אנחנו נעזור למגר את התופעות האלה".

ליעד אילני אמר שיש אבטלה סמויה.

"אני לא רוצה להיכנס לדברים שליעד אמר. הוא נסחף ויו"ר הוועד נסחף. אנחנו לא רוצים ללבות יצרים. ימצאו פתרון לדברים האלה".

יו"ר הוועד טען שרוצים לסגור תחנות ולצמצם עובדים.

"יש מהלכים שנעשו באי הבנה וזה ייפתר. זה לא משהו שצריך לצאת למאבק בגללו. אם נראה בהמשך שדברים לא מסתדרים אז נצא למאבק. לא כרגע".

יש צמצום של תחנות וכוח אדם או לא?

"היה צמצום אחד: ראש העיר החליט לצמצם את השעות הנוספות. העירייה בגירעון תקציבי אז היא מנסה לצמצם את הגירעון. יש אי הבנה לגבי איך שהדברים נעשו. בסופו של דבר הכל יבוא על מקומו בשלום".

יש מרמור בקרב העובדים שבזמן שמפטרים עובדים מקימים רובעים ומכניסים לכאורה פעילים פוליטיים.

"למיטב הבנתי כל נושא הרובעים נכנס לתהליך לפני שהתברר שיש גירעון. אני לא נכנס לזה. הוועד וההסתדרות לא מנהלים את העירייה. אנחנו נדאג לרווחת העובדים ולזכויות שלהם".

 

ליעד אילני, צילום: יח
ליעד אילני, צילום: יח"צ

 

לדברי ימין, "יש לנו אוזן קשבת אצל ראש העירייה". כשאני שואל אותו אם מצא אוזן קשבת גם אצל ליעד אילני הוא משיב בחיוב.

הייתה שיחה קשה בין אדן לאילני.

"נכון, אבל גם איתו יש לנו אוזן קשבת. ליעד עזר להגיע להסכם קיבוצי עם עובדי הפארק הלאומי ועובדי בית עמנואל. כל מה שקרה בתקופה האחרונה זה משברון קטן שיכול לקרות בכל משפחה טובה. היה פה ליבוי חיצרים מיותר. לא צריך לשבור כלים".

יו"ר הוועד קרא לליעד קאובוי ואמר ש"אם הוא רוצה מלחמה – הוא יקבל מלחמה".

"בלהט היצרים נאמרו דברים. אסי עושה עבודה נפלאה והוא יקבל מאיתנו את כל הגיבוי. בשלב הזה אנחנו חושבים שזה לא מקום למלחמה ואסי חושב כמונו. אם זה לא יילך נשתמש בכלים שיש לנו".

יש דד ליין לפתרון המשבר?

"לא. רוב הדברים נפתרים על הדרך בלי מלחמה".

עובדים באגף התברואה אמרו שהוציאו להם את החשק לנקות את העיר. חזר להם החשק?

"אין סיבה שלא יהיה להם חשק. הם קיבלו תוספת שכר ומתנהל דיון לגבי תנאי העבודה שלהם. בסוף כמו שאמרתי הכל יבוא על מקומו בשלום".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: באדיבות עידית פלד

להיות איתה: קבוצת הוואטסאפ מישהי ערה לא מפקירה נשים בשטח