יום חמישי , ספטמבר 19 2019
ראשי / דובר המטה למען השבת על הסבבוס: "זה לא נגמר עד שזה נגמר"

דובר המטה למען השבת על הסבבוס: "זה לא נגמר עד שזה נגמר"

אחרי שהפסיד בניסיון המשפטי לעצור את הסבבוס, מבטיח דובר המטה לשמירה על השבת, יעקב אפרתי, להמשיך את המאבק ומחמיא לראש העירייה: "כרמל הביא הברקה עם אוטובוס שלא משלמים עליו"

IMG-20190818-WA0003

בסוף השבוע האחרון, בזמן שראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, חילק לנוסעי הסבבוס עוגות, היה עסוק דובר המטה לשמירת השבת, יעקב אפרתי, בחשבון נפש. ובחשבון הזה היה לא רק כאב על ההפסד בעתירה נגד הסבבוס, אלא גם מחמאה ליריב הבכיר שניצח אותו.

״כרמל הביא הברקה כשעשה אוטובוס ללא תשלום״, אומר אפרתי שעדיין מסרב להודות בכישלון של המאבק.

״זה לא נגמר עד שזה נגמר, יש ריצה לטווח קצר ויש ריצה לטווח ארוך. בטווח הקצר לא הצלחנו. בטווח הארוך יש אמירה בעתירה הזו, שעדיין לא הוכרעה. בסך הכל דחו את ההכרעה לאחרי הבחירות והסיכוי שלנו עומד כרגע על 50-50״.

גם אם יש לו קושי להודות עם המילה כישלון אפרתי לא בורח מהעיסוק בשאלה הגדולה. ״הנחנו על השולחן נושא כבד שהוא חשוב יותר מהסבבוס: מימון ציבורי לתחבורה ציבורית בשבת. בעניין הזה ניתן להגיד שהפסדנו בקרב אך לא במלחמה, ואני רוצה להזכיר שאף אחד בבית משפט לא אמר שמה שהעירייה עושה זה חוקי״.

אפרתי ניהל עימות לא פשוט מול כרמל שאמה בקבוצת ווטסאפ שכונתית. זה קרה אחרי שאנשים שתקפו את ראש העיר וכתבו: ״חוטא ומחטיא את הרבים. ראש עיר שקרן. תתבייש לך״. היו גם שכתבו לו ״אתה בדרך להיות ראש העיר גם בגיהנום״.

בתוך כך עלתה סוגייה מעניינת: ראש העירייה הודה שיש דברים בעירייה שמתנהלים לא כשורה. ״כשיהיה על זה התיישנות נציג לציבור את האמת המפורטת בעניין״, כתב שאמה בקבוצה.

על כך אומר אפרתי: ״אם אני מבין נכון את האמירה של כרמל שאמה הוא יודע שהיו עבירות פליליות אבל הוא לא פותח את זה כי הוא לא מעוניין שאנשים יילכו לכלא״.

4 comments

 1. מר אפרתי,
  אתה שומר על השבת? יופי תשמור אותה ותהנה אבל תן לנו החילונים להנות מהשבת שלנו.
  מה זו הצרות עין הזו?
  אף חילוני לא כופה עלייך את אי שמירת השבת, שחרר אותנו.

 2. בס'ד בזרה'ק

  ב"ה בעלי החשוב והיקר אתה אליפות! איש אשכולות משכמך ומעלה! דברי אלוקים חיים שנאמרים בחוכמה, בתובנה, ביושרה והגינות, בנימוס ובדרך ארץ ועם המון כאב למען השבת ועם ישראל. תמשיך ככה, השם יתברך איתך ואתה בהחלט בדרך הנכונה. אם השם יתברך איתי מי יכול נגדי?.. חזק ואמץ. זה לא נגמר עד שזה נגמר.. גאוני!

  • אלי דן - לוחם צדק חילוני

   יש החלטת בג"צ בעניין, יש תחבורה ציבורית בשישבת, פאבים פתוחים בשישבת כולל בית קפה ומאתמול גם מסעדה ובהמשך יהיו פתוחים בתי עסק נוספים, מתחם לילדים בשבת משעה 16.00 בבורסה ועוד. אין כל סיבה שהרוב החילוני ימשיך לספוג ברמת גן החילונית את המיעוט (פחות מעשרים אחוז) החרדי. חיה ותן לחיות. אנחנו העיר רמת גן וממש לא בני ברק. הסטאטוס קוו שהיה משתנה מעכשיו ברמת גן ובערים חילוניות אחרות.

 3. בכ"ד בשבד"ק
  בתור חילוני אני מרוצה.
  כי אם נגיע למסקנה שכסף ציבורי לא יכול לממן אוטובוס בשבת.
  אז בסוף נגיע למסקנה שכסף ציבורי לא יכול לממן מוסדות לדתיים.
  הפרזיטים חסרי הערכים שחיים על כסף חילוני לא מבינים שהם בכל מקרה יפסידו במלחמה הזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

כרמל שאמה הכהן ליד הסבבוס. צילום: תומר קרן

סיבוב הפרסה של הסבבוס: במקום נסיעה לים – נסיעה לי"ם