יום רביעי , ינואר 29 2020
ראשי / ראשי / האירוע הגאה של השנה ברמת גן

האירוע הגאה של השנה ברמת גן

פרק 8 בסיכום השנה באזורנו. והפעם: על ה-7.6.19 שייכנס להיסטוריה של רמת גן כיום שבו הקהילה הגאה הרימה את ראשה בגאון וקיימה אירוע היסטורי, למרות מחאות הדתיים

דגל הגאווה יונף במעמד ראש העירייה
דגל הגאווה יונף במעמד ראש העירייה

רמת גן הצטרפה השנה לרשימת הערים המתקדמות כשקיימה לראשונה את אירוע הגאווה, ביוזמת חבר המועצה הגאה ישראל זרי.

ישראל זרי
ישראל זרי

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


לזכותו של זרי ייאמר שכבר מתחילת הקדנציה הוא שם לעצמו מטרה לקיים אירוע גאווה משמעותי, שיקדם חברה רמת גנית וישראלית סובלנית ומקבלת יותר, כלפי כולם וכולן.

זה אמנם לא היה מצעד גאווה, אלא אירוע גאווה וזה גם לא התרחש במרכז העיר, אלא במתחם הבורסה, אבל כל התחלה היא יפה.

כחבר בקהילה הגאה שמחתי מאוד על האירוע ועוד יותר שמחתי כששמעתי שמועצת העיר רמת גן אישרה לראשונה תקן של רכז\ת לקידום הקהילה הגאה בעיר.

אני מאוד מקווה שזה אומר שיהיה מי שידאג לאינטרסים של הקהילה בעיר ושזה לא יהיה תפקיד ריק מתוכן. הדהימה אותי לא פחות מהידיעה עצמה העובדה שהמועצה, שיש בה גם חברים דתיים ושומרי מסורת, אישרה פה אחד את ההחלטה. מה זה אומר? שכנראה רמת גן התבגרה והצטרפה סוף סוף לאחותה הגדולה תל אביב.

האמת? אני מנסה לחשוב על התפקיד הזה "רכז\ת לקידום הקהילה הגאה בעיר". זה נשמע תפקיד חלומי, מעניין, מאתגר ומשמעותי. עכשיו בואו נדבר קצת על מהות, כי טקסים והכרזות זה יפה לפוליטיקאים ולתקשורת.

אותי יותר מעניין מה יקרה בשטח. אני מאמין שהמטרה המרכזית לבחירה של רכז כזה, מעבר לקידום האינטרסים של קהילת הלהט"ב בעיר היא לעודד סובלנות וקבלת השונה בקרב שכבות האוכלוסייה השונות ואני משוכנע שבדרך הזו רמת גן תהפוך למקום הרבה יותר מכיל ומקבל.

כדי שזה יקרה צריך לדעתי להכניס גם לבתי הספר פעילויות מטעם העירייה אשר קשורות לחינוך שמעודד קבלה וסובלנות. אז באמת אפשר יהיה להגיד שרמת גן הצטרפה למאה ה-21.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פעילויות נוער בגבעתיים

גבעתיים: הדור הבא