יום חמישי , ספטמבר 19 2019
ראשי / "הוכחנו שתחבורה ציבורית בשבת זה צורך אמיתי"

"הוכחנו שתחבורה ציבורית בשבת זה צורך אמיתי"

בראיון ל"רמת גן ניוז" מעביר ראש עיריית רמת גן מסר לחבר המועצה מש"ס עו"ד זוהר ישרים שעתר נגדו, מדבר על החשש של אמו מהפולסא דנורא וזורק גם רמז על פתיחת מרכולים בשבת

כרמל שאמה הכהן ליד הסבבוס. צילום: תומר קרן
כרמל שאמה הכהן ליד הסבבוס. צילום: תומר קרן

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, היה היום במצב רוח מצוין. האוטובוס של סבבוס היה מלא בנוסעים, התקשורת הארצית והמקומית הגיעה בהמוניה לסקר. במצב כזה גם העתירה של עו"ד זוהר ישרים מהקואליציה לא באמת מדירה שינה מעיניו.

"זוהר קיבל חופש להצביע ולעתור וזה מה שהוא עשה. תאמין לי שאם היה מפריע לי הוא לא היה עותר", אמר ראש העירייה בראיון ל"רמת גן ניוז", שהתקיים במהלך הנסיעה בסבבוס.

אתה מאמין שהתחבורה הציבורית בשבת היא צורך אמיתי של התושבים ברמת גן?

"בוודאי. מה היתרון של ראש עירייה והסגנים שלו? שהם מחוברים לשטח. זה חוסך בזיהום אוויר, חוסך בתאונות וזה גם צורך חברתי. ברמת גן יש 10,000 נזקקים, אלה אנשים שאין להם כסף למונית לים בשבת. תאמין לי שאם לא היה צורך בזה לא הייתי מאשר את הפרויקט. זה כרוך באי נעימות ופגיעה ברגשות הציבור, וגם אמא שלי פוחדת מכל הפולסא דנורא שעושים לי. אבל אני זוכר שהיא בעצמה נסעה לים באוטובוס בשבת בשנות השבעים. כך שזה לא הפרה של הסטטוס קוו".

מה עם פתיחת מרכולים בשבת?

"מרכולים זה גם נדבך, אבל זה משהו אחר. נסיעה זה ממש לכלוא אדם. היו פה הרבה אנשים שבכל פעם שנכנסה השבת התמלאו ברגשות זעם וכעס כלפי הדתיים בלי שהשבת פגעה בהם רק בגלל שלא יכלו לנסוע בשבת".

אז מה המסר שלך לדתיים?

"מעולם לא היה יותר טוב לדתיים ברמת גן. אין סיבה למהומות. כל אחד יחיה את השבת כרצונו. רמת גן תספק את בתי הכנסת והמקוואות הכי טובים, הכי נגישים והכי זולים. מצד שני, שבת היא רעיון סוציאלי, שכל אחד ינוח בשבת כמו שהוא רוצה. אין דבר יותר יהודי מזה".

אם העתירה של עו"ד ישרים תתקבל תפטר אותו מהקואליציה?

"בשום אופן לא".

 

 

חבר המועצה שלומי בן ששון, ממובילי המהלך, אמר כי "הוכחנו שזה צורך אמיתי ומילאנו את הוואקום".

כשהוא נשאל מה המסר שלו לחברו לקואליציה עו"ד זוהר ישרים, שעתר נגד התחבורה הציבורית בשבת הוא אמר כי "אנחנו עובדים ביחד למען עתיד טוב יותר ומאוזן יותר".

רן ואלה, תושב העיר, הגיע עם משפחתו בהרכב מלא. לדבריו, "הייתי מעדיף לשלם על השירות הזה אבל שהוא יינתן על ידי המדינה, ולא על ידי העירייה. תחבורה ציבורית טובה צריכה לעבוד גם בשבת. אנשים מחזיקים רכב בגלל שאין תחבורה ציבורית בשבת ואז הם תוקעים את המכוניות גם באמצע השבוע".

"יבורך ראש העיר על היוזמה הזו. יראה מי שיראה כמה נוסעים יש ואיזו ברכה זו לאנשים כמוני שיוצאים מהגטו בשבת", מסכמת אחת הנוסעות.

 

משפחת ואלה רמת גן

משפחת ואלה רמת גן

תגובה אחת

  1. שלומי בן ששון מוביל המהלך???? ממתי?כפעילה אני מוכנה להתחייב שרועי יזם את המהלך מאלף ועד תו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים בגבעתיים

המשטרה חשפה מעבדת סמים בגבעתיים