יום שני , דצמבר 16 2019
ראשי / הקבלנים: 91% מהדירות ברמת גן הן דירות ללא ממ"ד

הקבלנים: 91% מהדירות ברמת גן הן דירות ללא ממ"ד

6,000 מתוך 58 אלף ברמת גן הן דירות עם ממ"ד. יו"ר ארגון קבלני מחוז דן, אברהם להב: "הפתרון לכך הוא קידום פרויקטים של התחדשות עירונית"

יור ארגון קבלני מחוז דן אברהם להב צילום דוד סרנוב
יור ארגון קבלני מחוז דן אברהם להב צילום דוד סרנוב

בצל המתיחות בדרום, התאחדות הקבלנים בוני הארץ ערכה סקירה שמגלה כי 91% מהדירות ברמת גן הן דירות ללא ממ"ד.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@www.rgg-news.co.il


מהסקירה עולה, כי למעלה מ-58 אלף דירות ברמת גן הן דירות ללא ממ"ד לעומת כ-6,000 דירות בלבד עם ממ"ד.

הסקירה מבוססת על נתוני הלמ"ס ועל הערכות כלכלני ההתאחדות לגבי מספר הדירות בהן אין ממ"ד אך ייתכן ויש בבניין או בשכונה מקלטים. 

תמ
תמ"א 38

לדברי יו"ר ארגון קבלני מחוז דן, אברהם להב, "לא ייתכן שמספר הדירות ברמת גן ללא ממ"ד עומד על מעלה מ 90%. אני מאמין שהפתרון לכך הוא כמובן בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית בעיקר במרכזי הערים הוותיקות. התחדשות עירונית היא הדרך להגדלת מספר הדירות עם ממ"דים בעיר. אנחנו מבינים את השיקולים של ראש העיר והחשש מהגברת העומס על התשתיות, אולם בעיר יש אלפי תושבים ששבויים בבניינים ישנים וממתינים לאישור תוכניות יחד עם הקבלנים. לנו ידוע על לפחות 150 בניינים שממתינים להיתר אחרי שהוגשו תכניות על פי המדיניות הקודמת של העירייה. מה יעלה בגורלם?"

לדבריו, "מעבר לכך שאורך החיים של בניין הוא בן 50 ל-100 שנה, קיימת דחיפות לחדש את המבנים הישנים בגלל המחסור העצום בדירות ללא ממ"ד בעיר. ראשי הערים לא יכולים להמשיך ולדחות את הקץ לדורות הבאים. הם צריכים לעשות מעשה ולמצוא פתרונות. כשהמדינה קלטה מיליון עולים ממדינות חבר העמים אריק שרון ז"ל לא אמר אל תקלטו עלייה כי אין מספיק גני ילדים. לכן לדעתנו בשלב הראשון על העירייה למצוא פתרון לתכניות שכבר נמצאות בצנרת התכנון וליצור הוראות מעבר שיאפשרו את אישורן. יש לפעול מול הממשלה למציאת פתרון לתשתיות ומבני ציבור, ולא על חשבון חיי התושבים".

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ישראל זינגר

מי עומד מאחורי העצומה להעניק לישראל זינגר את אות יקיר העיר?