שבת , יולי 31 2021

משבר הסוסים: האם העירייה תרכוש את החווה?

לראשונה מאז פורסם כי נשקלת האפשרות לסגור את מרכז הרכיבה נערכה פגישה בין מנהל המרכז, יהודה דוידוביץ' ויו"ר העמותה מיכאל שוורץ, לסגל הבכיר בעירייה. אחרי הפגישה נשמע דוידוביץ' קצת יותר אופטימי: "מבחינתי אנחנו ממשיכים ואין כרגע סיבה לצאת למאבק". אחת האפשרויות שהונחה על השולחן היא שהעירייה תרכוש מהעמותה את המבנים שהקימה תמורת 5 מיליון שקל ותקיים מכרז לבחירת מפעיל חדש

יהודה דודוביץ חוות הסוסים
יהודה דודוביץ חוות הסוסים

ב-25.7 פרסמנו ראיון עם יהודה דוידוביץ', מנהל מרכז הרכיבה ברמת גן, שאמר בראיון אמיץ במיוחד כי "העירייה רוצה להרוס את מפעל חיי".


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


זאת, בהמשך לסקר שנשלח על ידי ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, ששאל האם יש להמשיך לקיים את פעילות הרכיבה הספורטיבית והטיפולית שמתקיימת בחוות הסוסים שבפארק הלאומי או להחליפה בפעילות ספורט אחרת. מאז נדמה שאווירת המלחמה הצטננה מעט ופינתה את מקומה למלחמה על השבת, אבל חרב הסגירה מעל החווה, שמשרתת אלף אנשים, עדיין לא הוסרה.

היום אנחנו מדווחים כי השבוע נערכה פגישה ראשונה בין הסגל המקצועי הבכיר בעירייה לבין הנהלת העמותה המפעילה את החווה.

בפגישה סקר דוידוביץ' את השתלשלות העניינים מאז הוקמה החווה על ידי ראש העיר הראשון אברהם קריניצי לטובת ילדי העיר ועד היום.

נכון להיום העמותה נותנת שירות לאלף ילדים ומבוגרים בכל שבוע. שני שליש מהם במסגרת הרכיבה הטיפולית והיתרה במסגרת פעילות ספורט חוגית או תחרותית כמקובל באגודות ספורט אחרות בעיר. ב-30 שנות קיומה פיתחה העמותה את החווה והושקעו בה 5 מליוני שקלים. מנכ"ל העמותה הזמין את הנהלת העיר להגיע ולהתרשם מהפעילות מקרוב. מנכ"לית העירייה התרשמה מהסקירה ומהפעילות והבטיחה להגיע לבקר. כמו כן, היא ציינה שההחלטות לגבי המשך קיומה של הפעילות ואופן ההתקשרות מול העירייה יובאו להחלטת הדרג הנבחר.

אחרי הפגישה נשמע דוידוביץ' קצת יותר אופטימי לגבי המשך הפעילות של החווה. "מבחינתנו החווה ממשיכה לפעול כרגיל".

אלו תגובות קיבלת אחרי הכתבה?

"הרבה אנשים אמרו שהם איתנו והם מוכנים ללכת איתנו להפגנות מול העירייה ולכל מהלך שהעמותה תחליט עליו".

מה אתה אומר להם?

אין כרגע סיבה לצאת למאבק. אני לא שולל את האפשרות שבהמשך תהיה סיבה למאבק, אבל לא כרגע".

אם העירייה תרכוש את המבנים של העמותה ותצא למכרז האם העמותה תשתתף במכרז?

"תיאוריטית לעירייה יש שתי אפשרויות: להמשיך את ההקצאה הקיימת לעמותה או לרכוש את המבנים השייכים לעמותה תמורת 5 מיליון שקל ולצאת למכרז. אני לא יודע לענות כרגע האם נשתתף במכרז או לא. תלוי מה יהיו תנאי המכרז ותלוי מה מוסדות העמותה יחליטו. מבחינתי העמותה היא הגורם היחיד שצריך להמשיך ולהפעיל את החווה. עשינו עבודה טובה עד היום ולא השתנה כלום".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק פועל בניין

רמת גן: פועל בניין נפצע באתר בנייה