שבת , ספטמבר 26 2020
ראשי / משרד הבריאות – החצבת התפרצה במספר בתי ספר ברמת גן

משרד הבריאות – החצבת התפרצה במספר בתי ספר ברמת גן

משרד הבריאות מאשר כי ישנם עשרה מקרי חצבת ברמת גן, רק מהשבוע האחרון, רובם ילדים, שנדבקו בבתי ספר בעיר. ביקורת במשרד הבריאות על התנהלות עיריית רמת גן - "הם מבלבלים את הציבור"

חצבת ברמת גן

מאז התפרצות מחלת החצבת ברמת גן, הורים ותושבים רבים נמצאים במצב אי ודאות ודורשים מהרשויות לספר את כל האמת על היקף וכמות המקרים של התפרצות החצבת ברמת גן. התפרצות החצבת ברמת גן נחשפה לראשונה באתר רמת גן גבעתיים ניוז.

וואטסאפ רמת גן


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


במשרד הבריאות מאשרים לאתר רמת גן גבעתיים ניוז, "החל מה- 22.5.19 דווחו ללשכת  הבריאות המחוזית תל אביב חמישה  מקרים של חולי חצבת ברמת גן, רובם ילדים וגם תינוק אחד מאז הצטרפו עוד חמישה מקרים חשודים".

מחקירת משרד הבריאות של האירועים שהובילו להתפרצות החצבת ברמת גן עולה כי חלק מהילדים נדבקו בחיידק המסוכן שהו בבתי הספר, אביגור, זומר וערמונים. מרפאות: מכבי- רופא מכבי עצמאי בתל אביב, קופת חולים בבני ברק, מרפאת השקמה כללית רמת גן (מספר חשיפות), קופת חולים מכבי תל אביב, קופת חולים כללית עמידר. מוקדים ומיונים: טרם בני ברק (2 חשיפות), מיון מבוגרים שיבא, ביקור רופא תל אביב יגאל אלון.

גורמים במשרד הבריאות העבירו ביקורת על התנהלות עיריית רמת גן שקראה לתושבים בשעות הבוקר בקבוצות הוואטסאפ  – "המוקדים לחיסון חצבת בניצנים ובזומר רק לילדי א-ט מכל העיר . ילדי גן טיפות חלב  תושבים בקופות חולים". הגורמים במשרד הבריאות הדגישו כי פרסומי העירייה יצרו בלבול ולחץ בציבור והיא אינה רצויה.

חצבת ברמת גן
צילום אילוסטרציה

ממשרד הבריאות נמסר לאתר רמת גן גבעתיים ניוז – "בעקבות המקרים נפתחו שתי נקודות להשלמת חיסוני החצבת של ילדי בית הספר על ידי חברת פמי: ביום חמישי חוסנו ילדי בתי הספר זומר ואביגור בבית הספר זומר, והיום (יום א' 26.5) מחוסנים ילדי בית ספר זומר וניצנים בשני המוסדות.

אנשי המקצוע מלשכת הבריאות יצרו קשר עם מגעים נוספים של החולים. אותם מגעים הוזמנו להתחסן בלשכת הבריאות. כמו כן לשכת הבריאות פותחת מוקד בארבעת ימי השלישי הקרובים, בשעות אחה"צ, להשלמת חיסוני חצבת בתלמידי י'-יב' בבתי הספר בהם היו מקרי תחלואה.

אחת האימהות – אני מפחדת לצאת עם התינוק שלי מהבית, אני לא מבינה איפה עיריית רמת גן ואיפה ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, יש עשרה ילדים חולים בחצבת ואף אחד לא אומר כלום, המידע מגיע אלינו רק מהתקשורת, אבל שהם צריכים להוגיע על כל קוסם שמגיע לרמת גן, יש כל היום פרסומים, איפה העירייה שתרגיע את התושבים?"

ממחלקת קשרי הקהילה בעיריית רמת גן נמסר לתושבים – 

הבהרה בנושא חיסונים
הודעה זו מבטלת את ההודעה הקודמת

ילד שיש לו מנה אחת של חיסון חצבת, והוא מעל גיל שנה אין צורך במתן מנה נוספת
אלה אם כן הייתה פניה של משרד הבריאות לגבי חשיפה.

לתלמידי כתות א-ט נפתח מוקד להשלמת חיסונים בבית ספר ניצנים. היום יום א' 26.5. משעה 9:00 עד 16:00
טלפון לבירורים 035688599

במידה ויש חשיפה לחצבת – משרד הבריאות דואג להודיע באופן אישי על הצורך לקבל חיסון ומנחה לאן יש להגיע.
ילדים מגיל שנה עד גיל 6 שאין לו אף מנת חיסון יש לקבוע תור לקבלת חיסון בטיפת חלב דרך *5400 ( מוקד משרד הבריאות)

מבוגרים ילידי 1957 עד 1977 שלא חוסנו ומעוניינים בחיסון מתבקשים לקבוע תור דרך מרפאות מתחסנים בקופות החולים.

פרטים נוספים ניתן לקבל באתר משרד הבריאות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: דוברות המשטרה

הציע להסיע ואנס – נעצר החשוד באונס ברמת גן