יום ראשון , ינואר 19 2020
ראשי / נסיעת הבכורה של הסבבוס: הרבה תקשורת, מעט נוסעים

נסיעת הבכורה של הסבבוס: הרבה תקשורת, מעט נוסעים

האוטובוס הראשון של הסבבוס יצא לדרך. בתחילה היו על האוטובוס 30 נוסעים, בהמשך הוא התמלא

הסבבוס
הסבבוס

"לא ייאמן שעל זה היה כל הרעש", כך הגיב נוסע בנסיעת הבכורה של הסבבוס – קווי האוטובוס שמפעילה עיריית רמת גן בסופי שבוע.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


"בהתחלה היינו שלושה נוסעים וכתב של חדשות כאן", מספר אלי דן, שהיה על הקו וירד ממנו אחרי ארבע תחנות, קרוב לביתו. "אחרי שמונה תחנות התמלא האוטובוס לכדי 30 נוסעים, כולל שני חברי המועצה שהובילו את המהלך התקשורתי – רועי ברזילי ושלומי בן ששון.

 

 

 

דן, שהגיע עם הבעל שלו קובי, אומר כי "הפעם זו הייתה מבחינתנו נסיעה סמלית, בשביל ההצהרה. הנסיעה האמיתית שלנו תהיה מחר לקראת הצהריים".

כשהוא נשאל האם התאכזב מכמות הנוסעים אמר דן כי "את הסיכומים יעשו אחרי כמה שבועות ואני בטוח שמחר יהיו אוטובוסים יותר מלאים. 30 נוסעים בתחילת הנסיעה הראשונה ממש לא כישלון".

חבר המועצה שלומי בן ששון כתב בדף הפייסבוק שלו כי בסך הכל עלו 58 נוסעים, מתוכם 10 ממובילי המיזם. גם רועי ברזילי הכתיר את הנסיעה בהצלחה. "לראשונה האוטובוס שלנו נוסע בשבת, עוד לא גמרנו את התחנות, אבל האוטובוס כבר מלא, כך גם הקו השני", כתב ברזילי בפייסבוק.

 

מי שיכול לחכך את ידיו בהנאה הוא עו"ד זוהר ישרים (ש"ס) שאמנם לא הצליח בינתיים למנוע את הנסיעה באמצעות עתירה לבג"ץ, אבל לא אומר נואש. "אנחנו עושים מאמץ כדי לשמור על העיר רמת גן, על צביונה היהודי ועל מאפייני העם היהודי בעיר", כתב ישרים בהודעה שהופצה לציבור לפני כניסת השבת. "יזמתי והייתי שותף מלא בהגשת העתירה לביהמ"ש המחוזי יחד עם כבוד הרב יעקב אריאל ורק משיקולים ענייניים ומשפטיים כיבדתי את המלצת עורכי הדין ולא נרשמתי בגוף העתירה, כעותר. כעת לאחר ההחלטה במסגרת למתן צו ביניים, אבקש מעורכי הדין לצרף אותי לעתירה, כעותר מן המניין".

כזכור, בית המשפט קבע היום שעל עיריית רמת גן לתת את תגובתה עד 8 באוגוסט. בכך נסללה הדרך לנסיעת הבכורה, אולם ייתכן שזו תהיה גם הנסיעה האחרונה, אם בית המשפט יכריע נגד העירייה. "המלאכה לא הסתיימה ויש מקום לאופטימיות זהירה", קבע ישרים שציין לטובה את ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, שידע לדבריו להכיל את מעורבותו בעתירה. "כחבר בקואליציה זה לא דבר שברור מאליו".

 

 

3 comments

 1. לא מצליחה להבין מה כואב לשומרי השבת? לא רוצים שלא יסעו. הם לא היחידים בעיר !
  אף אחד לא מתערב להם מה הם עושים בשבת שלהם, שלא יתערבו בשבת של החילונים.
  לא כדאי להם באמת להכנס למלחמה עם החילונים בעיר, כל אחד והשבת שלו, די להכתיב לאחרים מה לעשות בחייהם ובשבת שלהם. די להשתמש בתירוץ של הצוויון. אנחנו בסוף המאה ה 21 , הגיע הזמן לצאת מהעלטה של המאות הקודמות. יש הרבה ערים שכולם חיים במשותף מכל המגזרים ויש תחבורה והכל בסדר.

 2. כל הכבוד על הסבבוס
  סוף סוף גם חילוניים מקבלים תקציבים מהעיריה
  לא יתכן שיש כל כך הרבה תקציבים לבתי כנסת ומשגיחי כשרות שאותם משלמים מהמיסים שגובים בעיקר מהציבור החילוני והציבור החילוני לא קיבל כל השנים כלום בחזרה,
  נוח לדתיים שהחילוניים משלמים מיסים שמהם מעבירים תשלומים למוסדות דתייםש החילוניים לא משתמשים בהם כלל.
  ביום רביעי נסעתי לירושלים בקו 100 הלוך וחזור, בנסיעה הלוך היו כארבעה אנשים ובנסיעה חזור היו אולי שמונה אנשים, רוב הנוסעים היו דתיים, אז כשמדובר בקוים שמשרתים דתיים זה כן תקציבי שיהיו אוטובוסים ריקים לגמרי?
  אם הסבבוס היו מלאים כדי מחצית או יותר זאת הצלחה מסחררת מעל וחמעבר
  תמשיכו כך
  לא ניכנע לכפיה הדתית

 3. 🎊🎉 הצלחה !!! כל הכבוד לכרמל שאמה הכהן !!! 🎉🎊

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

טקס פרס עגנון ללאה איני צילום יחצ

זוכת פרס עגנון – הסופרת לאה איני