יום חמישי , דצמבר 12 2019
ראשי / רמת גן: בית המשפט הורה לעירייה לחשוף דו"חות פיקדונות המים של התושבים  

רמת גן: בית המשפט הורה לעירייה לחשוף דו"חות פיקדונות המים של התושבים  

זאת במסגרת בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה נגד עיריית רמת גן. בית משפט הורה להעביר לתובע את הדוחות המפרטים את סכום פיקדונות המים המופקדים בידיה של התושבים

מי משלם יותר על המים?
מי משלם יותר על המים?

עו"ד אריה אידלמן, תושב רמת גן הגיש לפני 4 שנים בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד עיריית רמת גן. עיקרה של בקשת האישור, בטענתו לפיה העירייה  מחזיקה בפיקדונות כספיים שהופקדו בידיה על ידי תושבי העיר רמת גן, מכוח חוק העזר לרמת גן – אספקת מים משנת 1980.  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@www.rgg-news.co.il


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן


עו"ד אידלמן טוען באמצעות עורך דינו כי העירייה מחזיקה בפיקדונות אלו בניגוד לרפורמה שאסרה עליה לגבות תשלומים נוספים מעבר לתעריפי המים, החל מחודש ינואר 2011 ולמרות שהיה עליה להשיב את אותם כספים לבעליהם.

מנגד, טענה העירייה, כי הזכות להשבת הפיקדונות ואופן השבתם, הוסדרו בחוק העזר; וכי הפיקדונות הופקדו לשם מטרה מוגדרת שאינה חופפת למטרת תעריפי המים כמו כן נטען  כי אין ברפורמה כדי ללמד, בהכרח, שקמה חובה של העירייה להשבתם וכי גבייתם בתקופה הרלוונטית נעשתה בהתאם להוראות חוק העזר, כך שאין המדובר בגבייה שלא כדין .

לפני מספר חודשים הגיש עו"ד אידלמן בקשה מתן צו המחייב את העירייה לגלות את המסמכים הבאים -תדפיסים מספרי המשיבה, המפרטים את סכום פיקדונות המים המופקדים בידיה, נכון להיום, תוך פירוט ערכי הקרן והריבית, דוחות כספיים של המשיבה המפרטים את סכומי הפיקדונות.

כל הנהלים, ההנחיות והכללים של המשיבה, לגבי גביית פיקדונות מים, כל הנהלים, ההנחיות והכללים, ביחס להחזר פיקדונות מים, לרבות פירוט בדבר המצבים שבהם הוחזרו פיקדונות לבעליהם, בפרט במקרה שבו נהרס נכס' תדפיסים המעידים על היקף החזרי פיקדונות המים.

ותדפיסים המלמדים על שימוש שנעשה בכספי הפיקדונות, בהתאם להוראת חוק העזר, העתק מכל פרסום, או הודעות, על אודות האפשרות להשבת פיקדון מים, כל מסמך נוסף הנוגע לפיקדונות המים, לרבות התכתבויות. בבקשה טען עו"ד אידלמן כי הוא ציין בבקשה כי הוא סבור, שאת מסמכים שניתן להשיגם באמצעות לחיצת כפתור במערכת הממוחשבת של העירייה יהיה בהם לסייע בבחינה של בירור התביעה הייצוגית. בנוסף נטען כי כי קיימת זכות כללית לעיין בהם מכוח חוק חופש המידע.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – רמת גן  ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה  – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר

העירייה התנגדה לבקשה. לשיטתה, הבקשה לא נתמכה בתצהיר ולא הונחה התשתית הראייתית הראשונית הנדרשת להצדקת גילוי מסמכים עוד בשלב בירורה של הבקשה לאישור למענה.

כאמור שופט המחוזי ארז יקואל הורה לעירייה להעביר לידי אידלמן רק את התדפיסים מספרי העירייה, המפרטים את סכום פיקדונות המים המופקדים בידיה, נכון להיום, תוך פירוט ערכי הקרן והריבית.

החלטה בדבר אישור התביעה הייצוגית יתקבל בקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אופניים חשמליים. אילוסטרציה

גבעתיים: נעצר שוהה בלתי חוקי שגנב אופניים חשמליים