יום חמישי , ינואר 28 2021
ראשי / רמת גן מוכנה לחורף

רמת גן מוכנה לחורף

גיזום עצים, ניקוי קולטנים, חיזוק מבנים ואיתור מפגעים - לקראת עונת החורף הקרבה, נערכת העירייה בכוחות מתוגברים ומחדדת הנחיות בטיחות לתושבים

סיגל מגיעה
סיגל מגיעה

עיריית רמת-גן פועלת בימים אלה באופן אינטנסיבי על מנת להיערך לעונת החורף הקרבה. תופעות מזג האוויר השונות בעונה זו עלולות לגרום להצפות, קריסת עצים, ניתוק מערכת חשמל ועוד תקלות הפוגעות באורך החיים הסדיר בעיר. על מנת לספק מענה מהיר ויעיל לתקלות מסוג זה, תוך הפרעה מינימלית באורח החיים בעיר, נערכת עיריית רמת-גן בכוחות מתוגברים, תוך בפעילות נרחבת של כלל אגפי העירייה, לקראת החורף, בשיתוף המשטרה, כוחות כיבוי האש וחברת החשמל.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


במסגרת ההיערכות, אגף ביטחון ואכיפה מאתר מפגעים בתמרורים, רמזורים ואתרי בניה שעלולים להוות סכנה ועורך סיורים מתוגברים ברחבי העיר באזורים מועדי הצפות. אגף שפ"ע ממשיך בפעילות ניקוי הקולטנים על מנת למנוע מוקדי הצפה ובימי סערה יפעיל מנוף כונן. מחלקת גנים ונוף מבצעת גיזום ברחבי העיר ובדיקה של מתקני המשחקים וההצללות ומדווחת לפיקוח העירוני על עצים פרטיים שנוטים ליפול.


לכתבות נוספות:
כמה אתם מכירים את רמת גן?
המחיר למשתכן ברמת גן: 397 יחידות דיור ייבנו במסגרת הפרוייקט


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן – להצטרפות
לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – רמת גן  ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה  – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר


מחלקת חשמל ומאור מבצעת בדיקת תקינות בעמודי החשמל ברחובות, ובזמן תקלות ייפתח ערוץ ישיר עם חברת החשמל. מחלקת התנועה מבצעת בדיקת תקינות של עמודי הרמזורים ותשתיות החשמל, לצד עיבוי כוננות רמזורים.
מחלקת הפיקוח על הבניה מתגברת את הבקרה לנושא יציבות המנופים, מבצעת הקפדה יתרה באתרי בניה ומעבירה הנחיה לקבלנים לביצוע היערכות למניעת שיטפונות ומפולות וחיזוק מבנים שעלולים לעוף ברוח.

האגף לשירותים חברתיים מסייע ברכישת ציוד לחורף למשפחות, לקשישים ולקשישים ניצולי שואה. כמו כן, מערך המתנדבים ערוך ומוכן לסייע בשגרה ובחירום למשפחות ולאזרחים הוותיקים.

אגף החינוך, באמצעות מחלקת הלוגיסטיקה, מבצע בדיקות מקיפות בכלל מוסדות החינוך ונערך באמצעות ניקיון גגות ומרזבים, ניקיון סככות בגני ילדים, גיזום ענפים בתיאום אגף שפ"ע, בדיקת יציבות מתקנים כולל הצללות בגני ילדים, בדיקת תקינות עומדי החשמל בבתי הספר ובמוסדות הציבור, בדיקת דרכי גישה ונגישות למוסדות חינוך ועוד.

גם חברת הפארק הלאומי נערכת בכוננות מוגברת לחורף, באמצעות בדיקת כל תשתיות הניקוז בפארקים, יציבות הפנסים והתאורה, תקינות הכלים הכבדים, יציבות העצים וביצוע גיזום במידת הצורך.

מנהלת הבורסה מבצעת אף היא את הבדיקות הרלוונטיות במתחם, בהן בדיקת תשתיות הניקוז ובדיקה ושטיפה של כל הקולטנים. כמו כן, מתבצעות עבודות תיאום מול נת"ע, במטרה לוודא כי לא ייגרם לתושבים כל נזק מהמשך העבודות גם בתקופת החורף, כדוגמת איתור מפגעים, היערכות למניעת שיטפונות ומפולות, בדיקת תקינות עמודי חשמל ועמודי הרמזורים, גיזום עצים, ניקוי קולטנים ותעלות פתוחות.

תאגיד מי רמת-גן מצוי אף הוא בכוננות מוגברת, על מנת להעניק מענה לכל הצפה אפשרית בימי הגשם, באמצעות ביצוע עבודות לניקוי מקומות בעייתיים, הצבת מחסומים באזור של מכסים מתרוממים במצב של גשם, הצבת שתי ביוביות בצפון ובדרום העיר ועוד.

המוקד העירוני יעבוד בשני אופנים – "מוקד 109" ו"מוקד צופה" (מבצעי). לקראת כל החמרה במזג האוויר יבוצעו הפעילויות הבאות: תגבור משמרות המוקד בעת סופה, העברת תנורים ושמיכות במידת הצורך באמצעות השיטור העירוני, בדיקות צפי סיום תקלות של חברת החשמל ועדכון באמצעות הודעה מתפרצת על סיום התקלות.

הנחיות בטיחות לתושבים:

  • יש לבדוק תקינות רדיאטורים ותקינות חוטי החשמל, השקעים והתקעים.
  • אין להותיר תנורים דולקים ללא השגחה.
  • במידה והפעלתם תנור גז בבית, חובה להשאיר פתח אוורור מחשש להרעלה.
  • הרחיקו מתנורי חימום הפועלים על אש גלויה (כגון ספירלה) חפצים דליקים (ספות, שמיכות) מחשש לשריפה.
  • יש לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ כדוגמת ריהוט גן, עמודי תאורה, מתקנים לתליית כביסה, צעצועים ועוד. היזהרו בעת פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה עקב הרוחות.
  • על ציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

הנחיות נוספות למזג אוויר סוער ניתן למצוא באתר העירוני 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול נכון בעצים (צילום אילוסטרציה Canva)

המדריך לט"ו בשבט – כל הכלים לטיפול נכון בעצים שלכם