יום שישי , מרץ 5 2021
ראשי / היום שבו האופוזיציה ברמת גן הרימה דגל לבן

היום שבו האופוזיציה ברמת גן הרימה דגל לבן

חברי האופוזיציה פרשו אמש באמצע הישיבה בעקבות הסירוב של הנהלת העיר לדון בממצאי תחקיר ערוץ 13. יו"ר ועדת הביקורת, שנשאר עד סוף הדיון: "זה לא נגמר. כל הממצאים יעלו ביום שלישי בוועדה ויועברו לטיפול המשטרה". יו"ר האופוזיציה: "לא נשתף פעולה עם הקרקס הלא חוקי שאותו מנהל שאמה"

חגי אשר
חגי אשר

זו הייתה אמורה להיות שעתה היפה של האופוזיציה ברמת גן. התחקיר הקשה בערוץ 13, שנפל לידיהם כפרי בשל, היה אמור לתת להם ביטחון לתקוף בכל הכוח, אבל בפועל רובם, פרט לאביהוא בן משה, פרשו מהישיבה שעתיים אחרי שהתחילה. הסיבה, חמורה בפני עצמה: הקואליציה הורידה מסדר היום את ההצעה לדון בממצאי התחקיר.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


גורמים בקואליציה הביעו סיפוק רב מכך שחברי האופוזיציה הותירו להם את הבמה המרכזית של הפוליטיקה בעיר, שמשודרת בפייסבוק. "נתנו להם תחקיר בונבוניירה במתנה והם לא פתחו אפילו את האריזה", אומר אחד מחברי הקואליציה, שבגלל המשמעת הקואליציונית לא יכול להיחשף בשמו. "אני מעריך את חבריי לאופוזיציה, אבל הם יכולים ללמוד מכרמל וליעד מה זו אופוזיציה. מי שנלחם על העקרונות שלו לא הולך באמצע הישיבה רק בגלל שלא נתנו לו לדבר. זו לא התנהגות של נבחרי ציבור, כך מתנהגים ילדים בגן של שרה שלקחו להם את הכדור".

יו"ר האופוזיציה, חגי אשר, מודע לכך שהחמיץ את שעת הכושר, שספק אם תחזור: "אני שומע את הקולות שאומרים לי שאתמול הייתי צריך 'להכניס להם'. חברים, אני לא כזה. אין צורך להתנהג בצורה אלימה ובוטה בכדי שישמעו אותי. אפשר להיות אופוזיציה עניינית ולבצע את התפקיד בלי ירידה לחיים אישיים או השמצות קשות רק לשם השעשוע. וכן, אני יודע שאם היה המצב הפוך ורועי, ליעד או כרמל יושבים היום באופוזיציה הם היו פועלים אחרת".

כרמל שאמה הכהן וליעד אילני

כשהוא מתבקש להסביר את היציאה מהישיבה אומר אשר כי "טרם הישיבה פניתי ליועץ המשפטי סהר פינטו בעניין הסכם הגג וביקשתי כי הצוות שכתב את ההסכם יהיה נוכח בזמן השאלות. שאלתי מדוע לא הגיעו והבנתי שאף אחד לא מתכוון להגיע. האופוזיציה בראשותי לא תשתף פעולה עם הקרקס הלא חוקי שאותו מנהל כרמל שאמה. התחקיר הקשה מדבר בעד עצמו. את מה שצריכה לעשות המשטרה אני בטוח שהיא תעשה לבד, ללא עידוד האופוזיציה. החוק מעל הכל".

אשר ממשיך בטון הממלכתי כשהוא אומר כי "מגיעה לרמת גן פוליטיקה אחרת, פוליטיקה שפויה, שדואגת לתושבים" ומסיים באזהרה לחברי הקואליציה כשהוא קורא להם "לצאת מהקואליציה הנוראית הזאת לפני שהדברים ידבקו בהם".

אביהוא בן משה, צילום: יח"צ

מי שנשמע הרבה פחות ממלכתי הוא יו"ר ועדת הביקורת, אביהוא בן משה, שנשאר בישיבה בזמן שחבריו יצאו. "נשארתי כי זה התפקיד שלנו כאופוזיציה: לשמור על המערכת שתפעל על פי המנהל התקין".

אבל לא נתנו לך לדבר על ממצאי התחקיר. אפשר להגיד שהקואליציה ניצחה אותך.

"אני אגלה לך סוד: ב-99 אחוז מהמקרים הקואליציה מנצחת את האופוזיציה".

בן משה, שעומד בראשות ועדת הביקורת, מבטיח כי "הדיון שלא התאפשר אתמול במועצה יתקיים בוועדת הביקורת ביום שלישי וכל הממצאים יועברו למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולמשרד הפנים".

אתה נשארת עד 11 בלילה בישיבה, בזמן שיו"ר האופוזיציה פרש בשמונה. אולי אתה צריך להיות יו"ר האופוזיציה?

"אני מסכים אתך שיש עניין של נראות שהאופוזיציה נשארת עד הסוף. לעצם העניין, אני מעריך את חגי. הוא עושה עבודה טובה כיו"ר האופוזיציה והוא צריך להמשיך בתפקידו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

יופיעו בגבעתיים. טיפקס (צילום רונן אקרמן)

ההצגה חייבת להימשך: תיאטרון גבעתיים נפתח מחדש