יום רביעי , ינואר 20 2021
ראשי / הנשק החדש של הקבלנים נגד עיריית רמת גן: היועץ המשפטי לממשלה

הנשק החדש של הקבלנים נגד עיריית רמת גן: היועץ המשפטי לממשלה

לקראת הדיון בעתירה שהגישה התאחדות בוני הארץ נגד החלטת עיריית רמת גן להקפיא את התמ"א, אומר יו"ר ארגון הקבלנים ברמת גן, אברהם להב: "לעובדה שמנדלבליט עומד לצדנו תהיה השפעה גדולה"

אברהם להב, יור ארגון הקבלנים מחוז דן
אברהם להב, יור ארגון הקבלנים מחוז דן

ביום שני ייערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בעתירה שהגישה התאחדות בוני הארץ נגד החלטת עיריית רמת גן להקפיא את התמ"א. מי שיתייצב דיון לטובת הקבלנים הוא היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בתשובתו לבית המשפט המחוזי בתל אביב מותח מנדלבליט ביקורת על המדיניות של העירייה. "ההחלטה כפי שנוסחה גורפת וחלה על כל תחום השיפוט של העיר, ללא הבחנה בין האזורים השונים", כותב היועץ. "בהיעדר קביעה של שיקולים תכנוניים המתייחסים לאזורים השונים בעיר ובהיעדר התוויה של התנהלות הוועדה המקומית על בסיס בחינה תכנונית כאמור, החלטת הוועדה המקומית שבנדון אינה קביעת מדיניות אלא מהווה לכל היותר הצהרת כוונות לגבי אופן קביעת המדיניות".

עוד כותב היועץ כי "הפרמטרים שנקבעו בהחלטה לצורך אישור חריג של בקשה להיתר מכוח התמ"א מוּקשים, שכן פרויקט ספציפי לפי התמ"א אינו אמור לשנות את מצבה הפיננסי או התקציבי של העיר".

מנדלבליט מדגיש כי "משמעותה הפרקטית של המדיניות היא מניעה כמעט מוחלטת של האפשרות לאשר בקשות להיתרים לפי התמ"א. הדבר מוביל למסקנה כי המדיניות כפי שנקבעה מאיינת, הלכה למעשה, את הוראות התמ"א. מדיניות זו אינה יכולה להיחשב כמדיניות סבירה בהיבט של אופן הפעלת שיקול הדעת בידי הוועדה המקומית בהתאם לסמכות שניתנה לה, ועל כן אינה יכולה לעמוד".

עם עמדה נחרצת כל כך בעד הקבלנים, מה הפלא שיו"ר ארגון הקבלנים ברמת גן, אברהם להב, נשמע הבוקר אופטימי מתמיד. "לעמדה של היועץ יש משקל רב", הוא אומר בשיחה עם "רמת גן גבעתיים ניוז".

כזכור, אחרי הגשת העתירה אמר להב בראיון ל,רמת גן גבעתיים ניוז" כי "לא נסכים להקפאת התמ"א". לא אחרי שכל התכניות הוגשו על פי מדיניות של העירייה. להגיד לא זה לא מדיניות".

 

תמ"א 38
תמ"א 38

כעת, אחרי החיזוק שקיבל מצד היועץ המשפטי, הוא אומר כי "אני אופטימי ואני חושב שיש לעתירה סיכוי טוב".

מה תעשו אם השופט יחליט נגדכם?

"אחרי עמדת היועץ המשפטי צריך לשאול את השאלה ההפוכה: מה תעשה העירייה אם עמדתה תישלל? בכל מקרה אחרי הדיון בבית המשפט נהיה יותר חכמים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זריקת חיסון (צילום אילוסטרציה Canva)

מבצע החיסונים לקורונה נמשך בכללית – גם מגיל 40