יום רביעי , ינואר 20 2021
ראשי / השקת מכון אאורה למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית

השקת מכון אאורה למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית

השבוע, התקיים אירוע השקת מכון אאורה למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית בבית ספר הארי רדזינר למשפטים בבינתחומי הרצליה. המכון הוקם הודות לתרומתה של חברת אאורה בבעלותו של יעקב אטרקצ'י.

מכון אאורה למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית
צילום - עדי כהן צדק

המכון מהווה מסגרת אקדמית ומקצועית ללימוד ולחקר תהליכים עירוניים של התחדשות וחדשנות, ולהעמקת הזיקה בין הסדרים משפטיים ראויים לבין פעילות עסקית המשלבת ערכים חברתיים וסביבתיים. זאת מתוך הבנת האתגרים הייחודיים שמציבה המציאות הישראלית, ועל רקע הפיתוח המואץ של טכנולוגיות חדשניות ומודלים כלכליים מתוחכמים.

באירוע נכחו: שר המשפטים, חבר הכנסת אמיר אוחנה, שר העליה והקליטה ולשעבר שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ראש עיריית ברצלונה לשעבר, מר שבייאר טריאס, ראש עיריית ירושלים, מר משה לאון, ראש עיריית קריית אונו, מר ישראל גל, ראש עיריית גבעתיים, מר רן קוניק, יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית,  מר חיים אביטן, יו"ר הוועדה לתכנון ולבניה מחוז תל אביב, גב' דניאלה פוסק. יו״ר המכון, אפי שטנצלר שהיה גם ראש עיריית גבעתיים.

מכון אאורה למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית
צילום – עדי כהן צדק

בפאנל בהנחיית הכתבת קרן מרציאנו, דיברו ראשי הערים על התחדשות עירונית בעירהם. ראש עיריית קרית אונו, מר ישראל גל ציין כי נעשתה מכירת חיסול לשטחים הירוקים וכן, ראש עיריית גבעתיים, מר רן קוניק דיבר על כך שצריך לאסור תמ"א 38 בגוש דן ולקדם את ההתחדשות העירונית.

מכון אאורה למשפט, יזמות חברתית והתחדשות עירונית
ראשי הערים קריית אונו וגבעתיים. צילום – עדי כהן צדק


מדברי יעקב אטרקצ'י, מייסד ובעלי חברת אאורה: 
"ההתחדשות העירונית היא המחר של המגורים במדינת ישראל, אנחנו פה בשביל הסטודנטים. נושא ההתחדשות העירונית הוא דבר חשוב וחיוני לסטודנטים למשפטים, למנהל עסקים או לקיימות כי הם יעסקו בזה בעתיד. אני שמח ומתרגש  אנחנו מסוג האנשים שמאוד נהנים מהעבודה שלהם ומהעשייה שלהם והדבר הזה נעשה באהבה רבה אין לי ספק שהמכון הזה יהיה סיפור הצלחה, אנחנו נתרום את תרומתנו להצלחה ואני מקווה שמורי הדרך לתחום  ההתחדשות העירונית".

 

מדברי פרופ' אמנון להבי, דיקן בית ספר רדזינר למשפטים בבינתחומי הרצליה: "המכון יפעל במסגרת בית הספר למשפטים, אך פעילותו תשולב בפעילותם של כל בתי הספר בבינתחומי, לאור ההבנה שיזמות חברתית והתחדשות עירונית בפרט הם נושאים בינתחומיים, גם בהיבט האקדמי וגם בהיבט המעשי…אנו רוצים לפעול יחד כדי לסייע לחברה שלנו ולפרטים שבה לבנות לעצמם – תרתי משמע – עתיד טוב יותר, בערים מודרניות, מפותחות וחכמות ובחברה דמוקרטית ופתוחה שיכולה לקבל ולהכיל את האחר בתוכה".

 

ד"ר אורה בלום,  מנהלת המכון :

"המכון שואף להתמקם בחזית המחקר העדכני בכל התחומים שמשיקים ליזמות חברתית וחדשנות. האתגר שהצבנו לנו הוא לצמצם את הפערים בין השינויים המהירים שמתחוללים במציאות (טכנולוגיות מתקדמות ומודלים כלכליים מתוחכמים), לבין המחקר המועט הקיים, שמתקשה להדביק את הקצב. המכון יתמוך ויעודד במחקרים בנושאים שונים, כגון צורות מגוונות של ממשל תאגידי, רגולציה אפקטיבית, פיתוח אורבני ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות ליצירת ערים חכמות.  בנוסף, יקיים כנסים ושולחנות עגולים כדי לפתח דיון בנושאים אלו".

 

יואב גלנט, שר העליה והקליטה : "השעון מתקתק ואנחנו לא יודעים מה יקרה בהקשר של שימושי קרקע. אני מעריך שאנחנו נגיע לסדר גודל ששליש מהתחלות הבנייה יהיו בהתחדשות עירונית תוך עשור. מכון אאורה גם ישפר את איכות הביצוע לעתיד לבוא וגם יוסיף מידע מקצועי".

 

מדברי שר המשפטים, חבר הכנסת אמיר אוחנה: "בשנה האחרונה אנחנו מרכזים עבודת מטה מאוד רחבה כדי להניח הצעת חקיקה מקיפה בתחום ההתחדשות העירונית על כלל חסמים שיש בתחום ושאותם אנחנו רוצים לפתור בראיית העתיד. אני מתחייב לפעול ולעודד את הממשלה שאני חבר בה ואת כלל גורמי המשרד עליו אני אמון להמשיך ולפעול בכיוון זה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זריקת חיסון (צילום אילוסטרציה Canva)

מבצע החיסונים לקורונה נמשך בכללית – גם מגיל 40