יום ראשון , ספטמבר 20 2020
ראשי / זוהי המגמה העירונית חדשה: דירה גדולה עם מרפסת וחדר עבודה

זוהי המגמה העירונית חדשה: דירה גדולה עם מרפסת וחדר עבודה

שנת 2020 הביאה עמה שינויים ואתגרים רבים, הגל הראשון, הגל השני, וההיערכות לקראת החורף בצל הקורונה, הפכו את הצורך בדירה רחבה, גדולה ובחדר הנוסף נהפך לצורך אמיתי. רוכשי דירות חדשות ומשפחות רבות כבר הבינו את חשיבות המרחב והחדר הנוסף, ועכשיו כבר אפשר להכריז על המגמה החדשה - דירות עם חדר נוסף למשרד.

אאורה שכונה שמשנה את פני העיר.צילום:ברק ברינקר
שכונה שמשנה את פני העיר.צילום:ברק ברינקר

בשיחה שקיימנו עם גילי אפי, מנהל המכירות של פרויקט הגנים התלויים ביהוד – מונוסון, ניסינו להבין מה גרם לדירות גדולות להפוך למצרך מבוקש. "אנו מזהים עלייה בביקוש לדירות גדולות. הגמישות שלנו באאורה להתאים את הדירה המתאימה לכל לקוח באזורי ביקוש גבוהים באזור המרכז הוא יתרון משמעותי שיש לנו על פני המתחרים. ביהוד מונוסון, משפחות רבות שמגיעות למשרדינו הבינו בזמן הקורונה את החשיבות של מרחב המחייה בביתם, ואת היתרונות הגלומים בעבודה מהבית. גם ההטבות וההזדמנויות שיש עכשיו במשק מסייעות לכך. מלבד משפחות, מאז ירד מס הרכישה אנחנו רואים גל חזק של משקיעים המתעניינים בפרויקט ומתלהבים מהמיקום האטרקטיבי שלו".

"למשקיעים חשובה התשואה, אבל גם הם מזהים את הצורך בחדר השישי, שיכול לשמש כסלון נוסף, חדר שינה לאורחים, משחקייה לילדים וכמובן חדר עבודה. גם ההבדלים במחירים בין דירת 5 חדרים ל-6 מאוד הצטמצמו ולכן הביקוש לדירות אלו גבר".

הגנים התלויים היא שכונה ביהוד מונסון שהולכת ונבנית בקצב מסחרר, וכעת מגיעה לשלביה האחרונים. השכונה, אשר כוללת חמישה עשר בנייני מגורים, וכ-900 יחידות דיור, מאוכלסת ברובה על ידי תושבי יהוד שהשתדרגו ברמת חייהם, משפחות צעירות של רופאים, אנשי היי טק וחינוך, שזיהו את הפוטנציאל המתפתח .הדירות בפרויקט מאופיינות במרפסת רחבת ידיים, בה משולבת גינה עם מערכת השקיה סולארית. השילוב בין אורבניות, צמחייה ירוקה ואיכות חיים הוכח כמנצח.

הדמיית פנים. קרדיט:viewpoint
הדמיית פנים. קרדיט:viewpoint

בחברת אאורה, מתכננים להשלים את שלבי האכלוס האחרונים של שכונת הגנים התלויים במהלך השנה הקרובה. ההזדמנות לרכישת הדירות האחרונות קיבלה חיזוק לאחרונה, עם מס הרכישה שירד ונתן לעוד משפחות הזדמנות לשפר את הדיור הקיים וגם להרוויח בעתיד מהתשואה שעתידה לבוא. הטבות המס, יחד עם ההתאמה לחיים בצל נגיף הקורונה,הופכות את הדירות הגדולות, על ששת חדריהן, למצרך מבוקש, ובאאורה מבינים כי טרנד זה נמצא כאן על מנת להישאר.

רוכשי הדירות בפרויקט זיהו את הפוטנציאל הגלום בשכונה,"יהוד היא עיר מרכזית קרובה ונגישה לעיר תל-אביב, ועם השנים יהוד החלה להתפתח ולשנות את פניה לטובה", מספרת עינת עבדו, אשר רכשה לאחרונה דירה בפרויקט אאורה הגנים התלויים."בחרנו בפרויקט של אאורה  – לאחר שבחנו מספר פרויקטים באזור והכי התרשמנו מנראות הבנייה של אאורה. הדירות בפרויקט הן בסטנדרט הגבוה הן מבחינת בנייה והן מבחינת רמת האבזור של דירת קבלן".

הבחירה בגנים התלויים היא לא רק בשכונה חדשה, אלא גם בעיר שחושבת קדימה. לפי נתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, יהוד-מונוסון במקום השני בארץ בהוצאת היתרים בפועל לפרויקטים של התחדשות עירונית, כך שאת השינוי בשטח נוכל להרגיש בשנים הקרובות.

"כל אזור ליבת העיר נמצא כרגע בשלבי תכנון שונים אשר יהפכו את האזור הוותיק לחדש ומעודכן, יוסיפו יחידות דיור רבות, אומרת ראש המנהלת להתחדשות עירונית, האדריכלית ענת לרנר."מה שמאפיין את ההתחדשות ביהוד מונוסון היא תכנון מוקדם שנעשה לאחר בחינה כוללת של צרכי התושבים והעיר. כל הפרויקטים שעתידים לצאת לפועל עונים על הדרישות האלה, מה שמבטיח שהשינוי יהיה גדול וישרת קודם כל את התושבים".

אדריכלית ענת לרנר. צילום עיריית יהוד מונוסון
אדריכלית ענת לרנר. צילום עיריית יהוד מונוסון

תחילת פעילותה של הרכבת הקלה והקו הסגול בשנים הקרובות תקרב את יהוד מונוסון עוד יותר אל מתחמי התעסוקה הגדולים, תמשוך תושבים ועסקים חדשים ותאפשר למשפחות לוותר על הרכב השני. הקורונה שינתה את הצורה בה אנחנו חיים, והמרחב של הדירות הגדולות ישחק תפקיד משמעותי בשנים הבאות. באאורה ישראל ובעיריית יהוד מונוסון כבר מוכנים. מה איתכם?

אאורה גנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: עיריית גבעתיים

לצאת לסגר עם חיוך: סיכום תש"פ בגבעתיים