יום רביעי , פברואר 28 2024

השפעת לימודי סיעוד על החברה

מקצוע הסיעוד עבר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, וללא ספק תקופת הקורונה הוכיחה את חשיבותם ונחיצותם של האחים והאחיות הסיעודיים במערכת הבריאות על כל גווניה ורבדיה. האחים והאחיות הסיעודיים הפכו לאחת מהקבוצות המרכזיות והמשמעותיות ביותר בתחום הטיפול הרפואי, אלו אנשי מקצוע מיומנים הנמצאים בחזית מערכת הבריאות והם מעורבים במגוון תחומים המשפיעים בין היתר על החברה בישראל, לדוגמה טיפול רפואי איכותי לחולים, טיפול, ליווי ושיקום סיעודי לפצועים, קידום הבריאות בקרב כלל הציבור ועוד

צילום: Freepik

כדאי לדעת כי מטרת העל של לימודי סיעוד לתואר ראשון (B.S.N) היא להכשיר את הבוגרים והבוגרות לאחים ולאחיות מוסמכים בעלי תואר אקדמי. מסלול ההכשרה לתואר ראשון בתחום הסיעוד מורכב מלימודים תיאורטיים ומעשיים, לרבות התנסות קלינית מתקדמת במרכז סימולציה חדשנית ובמרכזים רפואיים מובילים ברחבי הארץ. בסיום הלימודים באקדמיה הבוגרים נדרשים להשלים את בחינות הרישוי של משרד הבריאות על מנת לקבל תעודת אח או אחות מוסמכים.

התרומה של אחיות ואחים סיעודיים לבריאות הציבור


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו


מערכת הבריאות בישראל מתמודדת עם שינויים ואתגרים רבים, וחשוב לזכור כי תושבי המדינה מקבלים שירותים רפואיים במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי. בתוך כך, ידוע כי מערכת הבריאות בישראל הינה ממערכות הבריאות החדשניות והמתקדמות ביותר, יחד עם זאת חסרים תקנים רבים במערכת, יש גידול דמוגרפי בקצב מהיר מאוד וגם המבנה החברתי והכלכלי בישראל הוא ייחודי ומאתגר.

בשנים האחרונות החלו מגמות חדשות בשירותי הבריאות בארץ, לדוגמה המעבר לטיפול ביתי, לשירותי רפואה מרחוק, לאשפוז ביתי ובנוסף הוטמעו טכנולוגיות חדשות המחייבות ידע רב ומיומנויות מתקדמות יותר מצד הצוותים ברפואיים ובהם גם אחים ואחיות סיעודיים.

התרומה של אחים ואחיות סיעודיים ניכרת בכל מערכת הבריאות, וגם בארגוני הבריאות. אחים ואחיות סיעודיים משתלבים בין היתר בתפקידי מפתח מגוונים בבתי חולים, קופות חולים, מרכזי שיקום, מרפאות ראשוניות, מרפאות בקהילה, טיפת חלב, לשכות בריאות ברחבי הארץ, בתי ספר, בתי אבות ועוד. כמו כן, הם עוסקים בתחומים קליניים המיועדים לכל הגילאים ומצבי הבריאות, הם דואגים לקדם את בריאות התושבים ונמצאים בכל צומת מרכזית במערכת הבריאות, על כן תרומתם נחוצה לכלל הציבור, ובהחלט מגיעות להם תשואות ומחיאות כפיים.

בגלל התרומה הרבה של האחים והאחיות הסיעודיים החלה מגמה חדשה במערכת הבריאות, וכיום מקדמים את אנשי הסיעוד בעלי התואר האקדמי לתפקידי ניהול בהם הם יכולים לקחת חלק מרכזי בקביעת מדיניות בנושאי בריאות, בשיפור הטיפולים לתושבי המדינה (חולים ובריאים כאחד) בקידום חינוך הציבור בנושאי בריאות ועוד.

השפעת לימודי סיעוד על איכות החיים

סקטור אנשי הסיעוד בישראל שכולל את האחים והאחיות נחשב לסקטור הגדול ביותר במערכת הבריאות, ולמעשה הוא מהווה כ-60% מכוח האדם במערכת הבריאות (על פי נתוני הלמ”ס). האחים והאחיות המוסמכים מהווים משאב אנושי חשוב והם מעניקים את החוסן של מערכת הבריאות בארץ, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.

בוגרי תואר ראשון בסיעוד משתלבים במגוון רחב של תפקידים במערכת הבריאות, הם מתמחים במגוון תחומים קליניים ומספקים מענה מקצועי, אישי ורגיש לכל החולים, בכל קבוצות הגילאים ומסביב לשעון. כמו כן, בוגרי התואר הראשון בסיעוד משתלבים בתפקידי ניהול שונים בארגוני הבריאות והם נמצאים בעמדות ניהוליות לכן הם משפיעים על איכותה וחוסנה של מערכת הבריאות והם מובילים אותה לקראת אתגרי המחר.

למי מתאימים הלימודים?

תחום הסיעוד מתפתח בקצב מואץ והצורך באחים ובאחיות סיעודיים הולך וגובר עם השנים, בין היתר בגלל תוחלת החיים הגבוהה והמבנה הדמוגרפי הייחודי בארץ. לכן, לימודי סיעוד  מתאימים לכל מי שרוצה לתרום לקהילה ולציבור, לעסוק במקצוע חשוב במערכת הבריאות, ליהנות מעבודה עם תחושת שליחות ולסייע לחולים ולפצועים המתמודדים עם אתגרים וקשיים רבים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
לקריאת כל התגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ביי פוסט . צילום canva

איך לבחור חנות מתנות במרכז?

תפריט נגישות