יום שלישי , נובמבר 24 2020
ראשי / מדורים / צרכנות / איך מונעים היווצרות קרישי דם באופן טבעי?

איך מונעים היווצרות קרישי דם באופן טבעי?

קרישי דם, או "פקקת הוורידים", הם תוצר של מחלות שונות הקשורות במערכת הדם. לעתים מדובר באנשים שנמצאים בסיכון לקרישיות יתר בגלל נטייה תורשתית או כתוצאה ממחלה או מגבלה שלא קשורה ישירות למערכת הדם.

ביי פוסט pixabay pharmacy-2066096_1920
צילום:pixabay

קריש דם הוא תופעה מסוכנת מאוד, והוא יכול להיסחף עם זרם הדם אל איברים פנימיים ולגרום לכאבים, קוצר נשימה, דופק מהיר, ובמקרים מסוימים גם למוות. את קרישי הדם ניתן למנוע באמצעות תרופות, וגם באמצעים טבעיים. אז איך מונעים היווצרות קרישי דם באופן טבעי?

איך מזהים היווצרות של קריש דם?

לפני שמדברים על הטיפול, כדאי להכיר את התסמינים לקריש דם. את קריש הדם ניתן לזהות כתופעות נראות לעין כמו שינוי בצבע של העור, בטמפרטורה או נפיחות מקומית באזור. קיימים תסמינים נוספים להיווצרות של קריש דם כמו דופק מואץ, קוצר נשימה, כאבים מקומיים או כאבים בחזה. ייתכנו סימנים נוספים שיעידו על קריש דם, ובכל מקרה בכל מצב שבו חווים את אחד התסמינים, מומלץ לפנות לטיפול רפואי באופן מיידי.

מדללי דם טבעיים

המודעות למוצרים טבעיים או מוצרים המבוססים על רכיבים טבעיים עלתה משמעותית בשנים האחרונות בגלל הצורך למצוא תחלופה לתרופות מבוססות רכיבים כימיים. חברות חדשות קמו ופיתחו מוצרים נהדרים לטיפול במגוון בעיות בריאותיות והקלה על התסמינים שלהן, תוך הבנה שהצרכן מעוניין במוצר טבעי, בעל תו איכות, כזה שעומד בכל התקנים הנדרשים, וכמובן – יעיל. תוכלו לנסות מדללי דם טבעיים מומלצים, וכדאי לעשות זאת לאחר ייעוץ מטעם החברה המוכרת ובתיאום עם הרופא המטפל.

גם האוכל יוכל לסייע

קיימים מאכלים שונים שיכולים לסייע בדילול דם ובמניעת הקרישיות וכדאי לשלב אותם בתפריט. תבלינים שונים כמו כורכום או קינמון ידועים כבעלי תכונות נוגדות קרישיות ויכולים להיות מצוינים כחלק מהתזונה. הג'ינג'ר הוא גם רכיב מעולה כנגד קרישיות, וידוע כבעל סגולות רבות גם ברפואה האלטרנטיבית ועל כן מהווה פתרון טבעי לבעיות רפואיות נפוצות. מוצרי מזון שמכילים ויטמין E יכולים לסייע במניעת קרישיות, ולכן מומלץ לשלב את המרכיבים הללו בתפריט ולהתייעץ עם איש מקצוע בהתאם לצורך. ניתן לצרוך חלק מהמאכלים הללו כתוספי תזונה, לאחר ייעוץ והתאמה שלהם לצרכים האישיים של כל אחד.

שינוי הרגלים

כדאי לשנות הרגלים מסוימים באורח החיים כדי לעודד את דילול הדם באופן טבעי ולמנוע את קרישיות הדם. כדאי מאוד לעסוק בספורט באופן קבוע (בליווי ובהשגחה של הרופא המטפל בהתאם לקיומן של מחלות שונות), לאמץ תפריט בריא ומאוזן שמכיל את כל אבות המזון וגם מאכלים שיכולים לעודד דילול דם כפי שפורט בפסקה הקודמת, ואם אתם לוקחים תרופות נוספות – כדאי להתאים אותן לתרופות או לתוספי התזונה שאתם נוטלים לצורך דילול הדם כדי לא לפגוע ביעילות של אף אחת מהן. כדאי מאוד לקבל ייעוץ מקצועי בנושא ולבצע את השינויים בהדרגה ובאופן מושכל ומתוכנן.

סיכום

קרישיות דם היא תופעה מסוכנת ביותר שיכולה להוות סכנה של ממש לבריאות, ולכן כדאי מאוד לטפל בכך ולקבל ליווי רפואי צמוד. ניתן לטפל בקרישיות הדם באופן טבעי, אך מומלץ לעשות זאת תוך ייעוץ הגורמים המקצועיים, ובתיאום עם הרופא המטפל כדי להימנע מהחמרה במצב. הטיפול הטבעי יכול להתאים כמעט לכולם, וכדאי לשקול את הכיוון הזה כדי להקל על תסמינים של שימוש בתרופות ולאמץ אורח חיים בריא יותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ליעד מרום הדברות canva

כל סוגי ההדברות