יום רביעי , ינואר 27 2021
ראשי / מדורים / צרכנות / בית הבובות המושלם לילד/ה שלכם

בית הבובות המושלם לילד/ה שלכם

מדוע ילדים אוהבים בובות, ומדוע זה כל כך חשוב? בובות באופן כללי הינם משחק המאוד חשוב לילדים שלכם. בובות לרוב יוצרים הזדהות אנושית מאוד הדוקה בין הילד/ה לבובה.

בית בובות צילום canva
קרדיט:canva

לרוב, הילדים יפתחו רגשות אמיתיים וכנים כלפי הבובה, עד כדי כך שהם יירצו לישון איתה בלילה, להאכיל אותה וכמובן גם להשכיב אותה לישון בבית הבובות המלכותי שלה.

משחק עם בובה הוא משחק דימיוני לגמרי המבוסס על פיתוח מחשבות הקשורות לרגשות בתוך עלומם הפנימי של הילדים. דימיון אצל הילד, משמעו לחשוב ולפתח את המחשבה. כך הילדים מעבדים ומתמודדים עם עולמם הרגשי אל מול המציאות. ככל שהילד/ה צעיר/ה יותר, כך לא תהיה לו את היכולץ עדיין לעבד בצורה בריאה פנימי את חוויותיהם במציאות עצמה. עיבוד נכון וויסות רגשי אצל ילדים הם יכולות הדורשות בגרות, איפוק, מודעות עצמית והבנה מעמיקה של סיטואציות. לכן, ילדים לרוב ייטו להציף את החוויות הפנימיות שלהם ולשפוך עליהם אור בעזרת בובות או יצורים דימיוניים אשר יהוו כמערכות ההגנה שלהם אל מול המציאות הלא נודעת.

חשוב להבין כי לילדים הוא ישנה זרימה חופשית טבעית, מה שאנו כמבוגרים כבר איבדנו ושכחנו. לכן, לילדים קל יותר לגשת לעולמות זרים שנמצאים מחוץ להיגיון הבריא שלנו וכך הם יכולים בקלות לייצר עולם מקביל שאנו כמבוגרים בכלל לא נהיה מודעים אליו.

המחיצות הנוקשות שבין מציאות לדמיון אצל ילדים, עדיין בתהליך הבשלה ולכן הם ניזונים משתי העולמות במקביל, כך שהמציאות והדמיון יחד מזינים את עולמם הפנימי. ככל שהילדים גדלים, יכולת ההבנה מתפתחת וההפרדה שנוצרה בין המציאות והדמיון מתחילה להיטשטש ולהיות ברורה יותר

 

אז למה כדאי בית בובות?

בית בובות יעשיר מאוד את משחקי הדימיון של הילדים ויקנה להם תחושת ביטחון עצמי לאורך זמן, שכן אם הוא לא ילד חברתי, הוא עדיין ייצור קשר רגשי עם בובה דימיונית אשר תקנה לו את הביטחון שהוא צריך. לכן, אנו ממליצים לרכוש בית בובות מאובזר ומושקע, כך שהיל/ד יוכל להתפתח איתו לאורך זמן. חשוב לדעת כי תמיד יהיה ניתן להוסיף מוצרים נילווים לבובות, כגון: מיטה, לבובה, עריסה לבובה, עגלה לבובה, בגדים, כלי אוכל ועוד.

אנו ממליצים על בית הבובות הזה שיקנה לילדיכם חווייה היקפית של כל מה שבובה צריכה.

 

לסיכום:

אתם כהורים, נסו כמובן להשתתף עם ילדיכם במשחקי הדימיון שהוא ייצור לעצמו, היו חלק מהחווייה גם אם אתם לא ממש מתחברים אליה. זו יכולה להיות התנסות מעולה עבורכם ועבור ילדיכם להיכרות מעמיקה עם עולמו הפנימי של הילד/ה.

במידה וילדיכם מסרבים שתשתתפו במשחק הדימיון, אנא כבדו את רצונם, כנראה שזה כלי ההגנה שלו מהעולם סביבו וזה המרחב הפרטי שהוא שומר עליו בקנאות.

הבטחה שלנו, ברגע שהילדים יתרככו ויכניסו אתכם לעולם, תגלו עולם מתוק ונפלא, מלא באור ויצורים דימיוניים, מה שייתן לכם גם כהורים את האור בקצה המנהרה. לכן, קבלו בהבנה ושתפו פעולה עם כל סיפור מומצא של הילד, אולי אפילו תכניסו לעולמו גם חבר משלכם, דמות שאתם המצאתם ונתתם לו אותה במתנה.

בית בובות מאוד יעזור לכם להבין את ילדיכם וזאת רק על פי התבוננות מהצד בילדים משחקים. קחו את עצמכם ואותם לסיפור מרתק שיכבוד את ליבם וישמש להם ככלי הגנה מפני המציאות שהם עדיין לא יודעים איך להתמודד איתה, ריכשו עבורם בית בובות מושקע וראו איך אתם נכנסים לעולם של אגדות ופנטזיות בלתי נגמרו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ביי פוסט תיקון סלולר freepik

איך לבחור מעבדה לתיקון סלולר