יום שני , מרץ 8 2021
ראשי / לצאת לסגר עם חיוך: סיכום תש"פ בגבעתיים

לצאת לסגר עם חיוך: סיכום תש"פ בגבעתיים

השנה העברית שמסתיימת לה הבליטה את העיר במספר לא מבוטל של הישגים. רגע לפני שנה עברית חדשה אנחנו מאירים באור חיובי את אותם ציוני דרך, ביניהם מקום ראשון ארצי בזכאות לבגרות והמאבק הבלתי מתפשר בהורדת תחלואת הקורונה

צילום: עיריית גבעתיים
צילום: עיריית גבעתיים

גבעתיים מסכמת שנה עברית. רגע לפני השנה החדשה בחרנו להאיר זרקור על הדברים היותר משמחים שקרו בעיר ודווקא על רקע הסגר, האחרון שביניהם חניכת הרחוב ע"ש ליא קניג סמוך לתיאטרון בעיר, וכמובן ההישג אולי המרשים ביותר – מקום ראשון ארצי בנתוני הזכאות לבגרות בקרב הערים הגדולות והבינוניות.

חניכת רחוב ליא קניג (צילום: עיריית גבעתיים)
חניכת רחוב ליא קניג (צילום: עיריית גבעתיים)

  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


נחנך רחוב ליא קניג

ביום ראשון (6.9.20) התקיים טקס חגיגי לקריאת שם הרחוב הסמוך לתיאטרון גבעתיים ע"ש ליא קניג, שחקנית תיאטרון הבימה מאז 1961, כלת פרס ישראל, יקירת העיר גבעתיים, המכונה בפי רבים "הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי. האירוע המרגש נערך במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובהשתתפות מנכ"ל תיאטרון הבימה נועם סמל, מכרים, שחקנים ואורחים" שהגיעו להביע כבוד והערכה לשחקנית בת ה-90 המהווה את אחת מאבני היסוד של התיאטרון והתרבות במדינת ישראל. הנצחת השחקנית ליא קניג הוא חלק מפעילות הנצחת נשים של עיריית גבעתיים המוקירה שורה של נשים בהן גם נשים מובילות שהטביעו את חותמן בציבוריות הישראלית בשלל תחומי אמנות, אקדמיה וחברה ומנציחה אותן במבני ציבור ואתרים. את המגמה להנצחת אישיים מההיסטוריה של המדינה בכלל ונשים בפרט מוביל ראש העירייה רן קוניק הרואה חשיבות רבה בהנצחת והוקרת אותם נשים מובילות בציבוריות הישראלית.

מקום ראשון בזכאות לבגרות (צילום: עיריית גבעתיים)
מקום ראשון בזכאות לבגרות (צילום: עיריית גבעתיים)

גבעתיים מקום ראשון בבגרות

ערב פתיחת שנת הלימודים תשפ"א פרסם משרד החינוך את התמונה החינוכית הארצית ובה נתוני הזכאות לבגרות לשנת 2019 ובה עולה כי גבעתיים נמצאת במקום הראשון בארץ מקרב הערים הגדולות והבינוניות בנתוני הזכאות לבגרות (ללא חנ"מ) עם 97.9%  כאשר משקללים גם את נתוני החינוך המיוחד עולה כי גבעתיים נמצאת במקום השני בארץ מקרב כלל הערים עם נתון מרשים של 93.8% כאשר רמת השרון עם נתון כמעט זהה במקום הראשון 93.9%. נתוני הזכאות מרשימים במיוחד לאור העובדה כי לא בכל הערים בארץ קיימים בתי ספר ומסגרות לחינוך מיוחד. גם בתי הספר התיכוניים בגבעתיים נמצאים בצמרת ההצטיינות הארצית. תיכון שמעון בן צבי עם 100% זכאות כולל חינוך מיוחד נמצא במקום הראשון בין התיכונים המצטיינים במדינה לצידו תיכון "קלעי" אף הוא עם 100%. ב"קלעי" כולל חינוך מיוחד הנתונים לזכאות 98.18% . יש לציין כי אחוזי הזכאות לבגרות בגבעתיים עלו בעשור האחרון ב 24%!  מ 74% בשנת 2009 ל -97.9%ב- 2020.

מעגל תנועה חדש ברמב"ם (צילום: עיריית גבעתיים)
מעגל תנועה חדש ברמב"ם (צילום: עיריית גבעתיים)

מעגל תנועה חדש ברחוב רמב"ם

לפני מספר ימים הסתיים שלב א' והמרכזי בעבודות להקמת מעגל תנועה חדש ובטיחותי בצומת הרחובות רמב"ם, רמז ונגבה ע"ש יפה ירקוני. צומת זה היה אחד הצמתים המסוכנים בעיר אשר בו התרחשו לאורך השנים תאונות דרכים רבות וכעת נפתח מעגל התנועה שיעניק ביטחון לנוסעים ברכב ולהולכי הרגל. מעגל התנועה נקרא ע"ש  יפה ירקוני שנפטרה בתאריך 1 בינואר 2012, הייתה מהבולטות שבזמרות ישראל, כלת פרס ישראל לזמר עברי והתגוררה יחד עם משפחתה בשכונת רמב"ם שם פעל בית הקפה המשפחתי "צליל" בו יפה הצעירה החלה את קריירת השירה שלה. בימים אלה נמשכות העבודות להשלמת הפיתוח כולל תשתיות, מדרכות, גינון, סלילה ותאורה.

המחלקה לצרכים מיוחדים (צמיד)

לפני כשנה הוקמה לראשונה בגבעתיים המחלקה לצרכים מיוחדים הפועלת מתוך שאיפה ואמונה שלמה כי יש להגן על כבודו וחירותו של אדם עם מוגבלות, ולעגן את זכותו להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה בכל תחומי החיים תוך מענה הולם לצרכיו המיוחדים. כל זאת, באופן אשר יאפשר לו לחיות את חייו בעצמאות מירבית, בפרטיות ובכבוד, תוך מיצוי מלוא יכולתו, בהתאם לרצונותיו, יכולותיו וערכיו. המחלקה עוסקת בזיהוי וחשיפת הצרכים הייחודיים והשונים של האוכלוסייה המתגוררת בעיר, מגילאי לידה ועד בכלל ופועלת במשותף עם אגפי העירייה ותאגידיה למען טיפוח ופיתוח מערך שירותים ייעודי, מקצועי ומותאם, ככל שניתן, על מנת שכל אדם עם מוגבלות יוכל להשתתף, לחוות וליהנות מהיצע השירותים המגוון הניתן ומוצע ע"י הרשות לכלל תושביה. במקביל, מפתחת ונוקטת בפעולות הסברה במטרה לעורר בקרב כלל תושבי העיר – מודעות, סובלנות, שיח ויצירת קשרים כלפי ועם אדם עם מוגבלות.

 חבילות שי בימי קורונה (צילום: עיריית גבעתיים)
חבילות שי בימי קורונה (צילום: עיריית גבעתיים)

גבעתיים בקורונה

מיד עם פרוץ המשבר הוקם בגבעתיים "מטה קורונה" לחירום, מטה ייעודי, שכלל את כל הגורמים העירוניים הרלונטיים כגון: משטרה, מד"א, כיבוי אש, פיקוד העורף ואגפי העירייה השונים, שטיפלו בכל הנושאים הדורשים התייחסות תוך שמירה יומיומית על עבודת העירייה השוטפת. העירייה ביצעה  התאמות מהירות בתחומי החינוך, הרווחה, הטיפול באוכלוסייה המבוגרת, תרבות הפנאי והסיוע והמענה לכלל האוכלוסיות וזאת תוך הנחיית הממשלה להפעלת העירייה עם 30% מכוח האדם בלבד. לאורך כל התקופה לא זנחנו אף אוכלוסייה כולל משפחות עם צרכים מיוחדים, שורדי שואה, גמלאים, בעלי מוגבלויות ועוד. הוקם מערך מתנדבים שסיפק סיוע כולל מזון, משלוחי תרופות וקו חם לכל אחד. הוקם מערך פעילויות מקוון בשלל נושאים לכל המגזרים והגילאים והכל רוכז תחת אתר קורונה ייחודי שהוקם לשם כך. מערכת החינוך עברה ללימוד מקוון והוספו תכנים, תכניות לימוד וסיוע. יוזמות יחודיות וקהילתיות נערכו לאורך כל התקופה כולל משחקים אינטראקטיביים, פעילויות העשרה, חידונים ועוד. לאורך כל תקופת הקורונה 400 מתנדבים סייעו בחלוקת מזון, קניית תרופות ומצרכים, 800 בקשות התקבלו בחמ"ל המתנדבים, 10,000 חבילות מזון חולקו לאזרחים ותיקים, 2200 ערכות פנאי חולקו לאזרחים ותיקים ומשפחות עם צרכים מיוחדים , 10,000 שיחות יזומות נערכו עם בני הגיל השלישי. כמו כן נבנה מערך שירותים מקוון הכולל מידע, הרצאות, פעילויות ועוד לכלל תושבי העיר

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

וול סטריט – אילוסטרציה canva

"גיימסטופ" המשחק שנגמר