יום ראשון , ספטמבר 20 2020
ראשי / גבעתיים מצטיידת לשנת הלימודים הבאה

גבעתיים מצטיידת לשנת הלימודים הבאה

מערכת החינוך העירונית עוברת שדרוג משמעותי בימים אלה כאשר מותקנות מעבדות מחשבים חדשות, משודרגות כיתות אם במערכות חדשות, מוטמעות מעבדות ניידות ומושלמת התקנת רשת אלחוטית במוסדות החינוך.

צילום: יחצ גבעתיים
צילום: יחצ גבעתיים

המערכות החדשות מותקנות במסגרת התכנית הרב שנתית לשדרוג מערכות המידע במוסדות החינוך שמבצע מנהל החינוך הנוער והצעירים בשיתוף פעולה מלא עם מערכות המידע העירוניות.

במסגרת התכנית העירייה מכניסה ומתקינה במבצע מיוחד 42 מחשבים חדשים + מדפסות לגני החובה העירוניים עם חיבור מלא לאינטרנט.

בנוסף מוכנסים בבתי הספר היסודיים יסודיים כצנלסון, בורוכוב ואלון  מעבדות מחשבים ניידות חדשות עם 34 מחשבים  עם כל המעטפת  במימון משותף של העירייה בתי הספר וההורים .

המעבדות הניידות אינן עוד חדרי מחשב ועמדות עבודה נייחות, אלא קפסולה ניידת שמגיעה ללמידה בתוך הכיתות ובמרחבי למידה אחרים. המעבדה הניידת היא מעין קפסולה הכוללת לוח טעינה מיוחד, המוצבת על עגלה שמתאימה לאותה כיתה אליה היא מגיעה.

צילום: יחצ גבעתיים
צילום: יחצ גבעתיים

כל ילד לוקח את המחשב הנייד, מתחבר למערכת הברקו או ללוח החכם, והמורה מתאים את הלמידה למקצוע; לדוגמה בשיעור מדעים המורה מראה על גבי הלוח באמצעות מקרן  את המשימה והתלמידים מבצעים כל אחד ואחת על מחשבו האישי את עבודת החקר שלהם, כשהמורה עובר ביניהם ומדריך אותם.

כמו כן מנהל החינוך הנוער והצעירים יחד עם מערכות המידע בעירייה מתקינים מקרנים ומחשבים חדשים בכ-70 כיתות אם בבתי הספר היסודיים  בעיר וב- 17 כיתות אם בתיכוניים כאשר בכל כיתות האם החדשות הנבנות בעיר יהיו כיתות חכמות ובהן: מקרן אינטראקטיבי +מחשב +רמקול ולוח פיקוד  מתקדם  צמוד קיר.

יש לציין כי בתיכון קלעי מוקמת מעבדת מחשבים חדשה וכי בימים אלה מושלמת התקנת רשת אלחוטית העומדת בכל התקנים המחמירים של משרד החינוך.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין כי: "במסגרת התכנית הרב שנתית של עיריית גבעתיים לשדרוג מערכות המידע והליבה של מערכת החינוך העירונית אנו משקיעים משאבים רבים ומחשבה כיצד להיות בקצה החזית הטכנולוגית. השקעה בציוד יחד עם תכניות חדשניות ומערכי לימוד מתקדמים הם הערובה להצלחת ילדינו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: עיריית גבעתיים

לצאת לסגר עם חיוך: סיכום תש"פ בגבעתיים