שבת , יולי 31 2021

גבעתיים: נחנכה גינה מקיימת מונגשת לבעלי מוגבלויות וגמלאים

ט"ו בשבט נחגג בגבעתיים בטקס חגיגי לכבוד הגינה המקיימת הראשונה המונגשת לגמלאים בעלי צרכים מיוחדים במרכז הקהילתי שדה בוקר

ערוגות על הגובה
ערוגות על הגובה

בט"ו בשבט התקיים טקס חגיגי לחנוכת גינה מקיימת חדשה בחצר מרכז קהילתי שדה בוקר. האירוע התקיים בשיתוף הגמלאים הפעילים במועדון הגמלאים במרכז.
הפרויקט נעשה בשיתוף היחידה לאיכות הסביבה בעיריית גבעתיים, מחלקת גנים ונוף והאגף לשירותים חברתיים. הגמלאים נטעו יחד עם ראש העיר, רן קוניק, מחזית תיק איכות הסביבה, אביעד מנשה ומחזיק תיק שפ"ע, אלעד רוזגוביץ, שתילים חדשים והסירו את הלוט בגינה החדשה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


כבר ממבט ראשון, ניכרת הייחודיות של הגינה: היא גבוהה בצורה משמעותית מעל פני הקרקע ובכך היא מאפשרת לבאי המרכז הקהילתי ובמיוחד לציבור הגמלאים לעבד את הגינה גם בעמידה ואפילו בישיבה. עובדה זו מקלה על ציבור הגמלאים שיוכל להמשיך ולחוות גידול ירקות ועיבוד אדמה חרף מוגבלויות או קשיים פיסיים האופייניים לגיל השלישי.

במהלך העבודות הכשרת הגינה הוקמו מספר ערוגות מוגבהות וכן הוכשר הריצוף על מנת לאפשר גישה נוחה ונעימה לערוגות.

ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, ציין כי "חנוכת הגינה המקיימת החדשה שמונגשת לגמלאים ולבאי המרכז היא בדיוק מה שמאפיין את גבעתיים: חשיבה על איכות הסביבה יחד עם רצון להקל ולסייע לאוכלוסיות הנזקקות לסיוע".

כמו כן, קוניק הוסיף כי "כאן באה לידי ביטוי המחשבה והרצון להקל על אוכלוסיית הגמלאים המתקשים להתכופף מפאת גילם. אנחנו נמשיך לפעול ולעשות למען כל האוכלוסיות תוך שמירה על קהילתיות ואכפתיות".

מחזיק תיק איכות הסביבה, אביעד מנשה, מספר על הרעיון להקמת הגינה: "אימי התניידה בכיסא גלגלים בשש השנים האחרונות לחייה. כתוצאה מכך עבודת האדמה שהיא כה אהבה נמנעה ממנה. היה לי ברור כבר בתחילת כהונתי כמחזיק תיק איכות הסביבה שהנגשת עבודת האדמה לגיל השלישי צריכה וחייבת להיות בתכניות העבודה של היחידה לקיימות ואיכות הסביבה באגף שפ"ע".

מנשה מבקש להודות לרענן שמעיה, מנהל מחלקת גנים ונוף, ומירי פרחי, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, לעובדי אגף שפ"ע, וכמובן לרן קוניק ראש העירייה: "בלי האנשים האלה הקמת הגינה לא הייתה אפשרית. אני מאחל לבאי המרכז הקהילתי שהגינה הזו תמלא אותם, שימצאו בה פינה של שלווה ושבעיקר יגלו שאפשר לצמוח איתה – כי לצמיחה אין גיל".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק פועל בניין

רמת גן: פועל בניין נפצע באתר בנייה