שבת , אפריל 4 2020
ראשי / יותר משלוש שנות מאסר לתושב רמת גן ששדד 800,000 ₪

יותר משלוש שנות מאסר לתושב רמת גן ששדד 800,000 ₪

בית משפט המחוזי בתל אביב גזר בשבוע שעבר שלוש שנות מאסר ועוד שמונה חודשים לתושב רמת גן ששדד 800,000 ₪ משליח של חברה פיננסית באמצע הכביש סמוך לקניון איילון.

משטרה. אילוסטרציה
משטרה. אילוסטרציה

בכתב האישום שהוגש  נטען כי הנאשם קשר עם אחרים שזהותם אינה ידועה לשדוד את השליח של החברה. במסגרת הקשר, הצטיידו הנאשם והאחרים, באקדח גנוב מסוג יריחו הטעון במחסנית תואמת מלאה ב- 5 כדורי 9 מ"מ וכדור נוסף, רכב גנוב תוצרת חברת שברולט  ורכב מילוט מתוצרת חברת טויוטה, קפוצ'ון, כובע וכפפות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


ביום 15.12.17 בשעות הבוקר במסגרת תפקידו כשליח החברה, משך המתלונן סך של 800,000 ₪ במזומן מבנק דיסקונט ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. המתלונן הכניס את הכסף לתיק גב שחור ורכב על קטנועו לכיוון החברה.

באותה העת , ארבו האחרים למתלונן, ברכב הגנוב, סמוך לקניון איילון ברמת גן. סמוך לשעה 10 בבוקר הגיע המתלונן למקום כשהוא רכוב על קטנועו. בשלב זה, האחרים פרצו באמצעות הרכב הגנוב לנתיב נסיעת המתלונן וחסמו את דרכו. אחד החשודים יצא מן הרכב כאשר פניו מכוסות בחם-צוואר וידו אוחזת באקדח, כיוון את האקדח אל עבר המתלונן באופן מאיים, שדד ממנו את התיק עם הכסף ושב בריצה לרכב הגנוב.

לפי כתב האישום הגנבים האחרים נמלטו מהמקום בנסיעה ברכב הגנוב בעוד הנאשם ממתין להם ברכב המילוט, בקניון איילון מול אצטדיון רמת-גן.בסמוך לאחר השוד, חברו האחרים לנאשם בחניון קניון איילון, ועברו מהרכב הגנוב אל רכב המילוט בו נהג הנאשם, ובאמתחתם התיק.

בכתב האישום נטען כי לשם הבטחת הימלטותם עם התיק ובו שלל השוד, נסעו הנאשם והאחרים ברכב המילוט על כביש מספר 4 לכיוון דרום בדרך נמהרת ורשלנית. כאשר נתקלו בפקק תנועה בין מחלף אלוף שדה למחלף מסובים, פגעו עם צידו הימני של רכב המילוט בצידו השמאלי של רכב אחר. בעקבות התאונה פרקו הנאשם והאחר מן הרכב ונמלטו רגלית מזרחה, אל עבר כביש מספר 4 לכיוון צפון כשהנאשם מחזיק בתיק ובו האקדח, עד שהנאשם נלכד ונעצר בסמוך על-ידי משטרת ישראל. התיק ובתוכו הכסף נתפס על ידי השוטרים.

כאמור, שופט המחוזי בני שגיא גזר על הנאשם עונש של 44 חודשי מאסר בפועל, ששה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך של 5000 ₪.

בגזר הדין ציין השופט: "די בקריאת העובדות על-מנת ללמוד על החומרה הרבה הטמונה בביצוע המעשים בהם הורשע הנאשם. עסקינן בשוד מתוכנן, אלים שנעשה תוך שימוש באקדח, ותוך הקפדה על רכיבים נוספים, כגון הצטיידות באקדח גנוב, ברכב גנוב, בלוחיות רישוי גנובות, ברכב מילוט, ובפריטים אשר יש בהם כדי להקשות על זיהויים של המבצעים. גם שלל השוד, על אף שנתפס בסופו של יום, מדבר בעד עצמו ומעצים את חומרת האירוע. יש לראות גם באופן נהיגתו של הנאשם ברכב המילוט ובתאונה שנגרמה, כנתונים רלוונטיים, אשר יש אף בהם כדי להעצים את חומרת המעשים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ישראל זינגר צילום יחצ

זינגר לשאמה: אל תשכן חיילים באהל שם